Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

Nisi u pravu. Nisu u pitanju najbolje nego srednje. Izvuci kvalitet i iz marginalizovanih grupa na srednjem nivou i tako povecati prosecan kvalitet cele grupe. To je poenta. Cini mi se

Link to comment
2. stavim u tekst muškarac umesto žena u srbiji i politici - i da ti kažem pravo, sve tačno. ne može se bez interesne grupe, debelih leđa i jezive nestručnosti. što bi nam pa borkinje bile bolje?
Mislim da je sa ovim cela ta kukajuca tirada u Politici zakljucana. Kakvi su nam politicari zaista ne vidim sto bi sad kukali na lose politicarke.
U mom iskustvu na mikro uzorku, kvote su dovele do toga da se kroz nekoliko ciklusa od toga, daj neku zenu bilo koju, dodje do toga da se pojavi veci broj aktivnih zena koje nisu tu samo zato sto su zene. E sada, mi i nismo bas reprezentativni. Centar grada, obrazovano stanovnistvo i tako to, ali su i kod nas kvote dovele do nekog pomaka
Ovo je zanimljivo i lepo. Hamlete zanima me samo koji profil ljudi je napustio svoje stolice da bi zenskadija usla, oni koji vrede ili oni ne bas toliko vredni?
ovo nisam dugo napisao te sada moram: mrscevickin stav je zapravo jezik staljinizma...
:lol::wub: Edited by Shan Jan
Link to comment

inace ja samo da dodam da su zene u mom nekom licnom politickom imaginariju u prednosti. mogu se zamisliti kako poverenje poklanjam vesni pesic ili milici delevic ali zaista ne mogu da se setim ni jednog aktivnog srbijanskog politicara s visuljkom medju nogama koji bi od mene dobio glas.mislim ovo kada bih i dalje glasao.

Link to comment
+ Srbijanki kad bi se kandidovala.
moram priznati da je nakon poslednjih studentskih protesta potrosila kredit kod mene. ali da sam liberal a ne krvozedna komunjara zasigurno bi mi vise prijalo da je ona ministar namesto obradovica. inace samo bih skrenuo paznju da je fenomen 'sefice kabineta' rasprostanjeniji u srbijanskom poslovnom svetu nego u domacoj politici.
Link to comment
+ Srbijanki kad bi se kandidovala.
uf da. strucnjakinja za racunski centar, perjanica reforme obrazovanja, principesa od bolonje.da da, mrsevicka sigurno na nju misli ...
Link to comment
a pritom se devojke koje učestvuju u raspravi osećaju dužni da izraze gađenje prema rodno-senzitivnom jeziku, valjda da neko slučajno ne pomisli da su feministkinje
ovo je retko zloban komentar. otrov koji se sipa na dnu prve strane je 2.0 verzija onog sa prve polovine, u najmanju ruku.a i citanje mrsevickinog teksta ti je krajnje benevolentno. sta kazes, samo je konstatovala ucinak partokratije na kvote? i ne osecas se prinudjenim da tako mislis, e da neko ne bi pomislio da si konzervativan :D Edited by gagorder
Link to comment
ovo je retko zloban komentar. otrov koji se sipa na dnu prve strane je 2.0 verzija onog sa prve polovine, u najmanju ruku.a i citanje mrsevickinog teksta ti je krajnje benevolentno. sta kazes, samo je konstatovala ucinak partokratije na kvote? i ne osecas se prinudjenim da tako mislis, e da neko ne bi pomislio da si konzervativan :D
Ma okej, možda sam preterao, ili stekao pogrešan utisak. Pretpostavljam da su mi Praslinovi postovi koji se prividno samo slažu s tvojim, a zapravo ponavljaju opšta mesta kafanske kritike feminizma, prilično obojili percepciju rasprave. Edited by Syme
Link to comment
Ma okej, možda sam preterao, ili stekao pogrešan utisak. Pretpostavljam da su mi Praslinovi postovi koji se prividno samo slažu s tvojim, a zapravo ponavljaju opšta mesta kafanske kritike feminizma, prilično obojili percepciju rasprave.
pa koliko sam uspela da osetim, praslin i ja se slazemo samo utoliko sto ne odobravamo afirmativnu akciju, mada verujem iz sasvim razlicitih razloga.pritom, ja sam protiv pozitivne diskriminacije bez obzira na to o kojoj manjini je rec, dok bi praslin mozda mogao da izuzme trudnice, majke sitne (muske?) dece i uopste srpkinje van matice - sta znam, nismo jos stigli do toga.nego, malo primera iz zivota nije na odmet, kad je topic vec ovako koloritan >(napominjem da nema nicega vise na belom listu papira, samo ovo, potpis i mejl)zensko pismo :D"Postovana Profesorice, obracam vam se najiskrenijom molbom da vam se izvinjavam zbog mog trenutnog neznanja iz razloga sto mi se od obimnog predmeta i stalnog citanja sve pomjesalo, htjela bi da mogu da vam se obratim kao sto se obracam mojoj majci za savjete, a u ovom slucaju za pomoc. Posto sam udata i imam jednogodisnjeg sina, moram da radim a ujedno i studiram i zbog ogromnih obaveza koje imam ne mogu da stignem na sve strane tako da mi je tesko da ucim i da radim i odrzavam sina i pored svih kucnih obaveza i porodicnih koje svako od nas ima. Ja se nadam vasem razumijevanju i smatram da ovo necete smatrati za ucjenu ili bilo kakvo ugrozavanje posto ste i vi nekada bili student a sada supruga i sigurno majka tako da smatram da me u potpunosti razumijete. Jos jednom vam se izvinjavam i molim da mi izadjete u susret i da mi na neki nacin pomazete oko ovog predmeta, znam da ovim znanjem ne zasluzujem ali ni ne trazim neku dobru ocjenu, jer mozda i u buducem necu postici cilj koji sam zamisljala, ali potreban mi je samo prolaz da bi sto prije zavrsila i mom sinu priustila neki dovoljan zivot da bi se on osjetio srecnim kao sto svako dijete to zeli i voli a i zasluzuje. Ako vam sto znaci napisacu vam moj mejl pa mi pisite bilo sto sto trebam uraditi [...]. Unaprijed vam se zahvaljujem, jer znam da vam se ovako nesto nije nikada zapalo za rukom ali eto morala sam vam se obratiti nekako."
Link to comment
pa koliko sam uspela da osetim, praslin i ja se slazemo samo utoliko sto ne odobravamo afirmativnu akciju, mada verujem iz sasvim razlicitih razloga.pritom, ja sam protiv pozitivne diskriminacije bez obzira na to o kojoj manjini je rec, dok bi praslin mozda mogao da izuzme trudnice, majke sitne (muske?) dece i uopste srpkinje van matice - sta znam, nismo jos stigli do toga.nego, malo primera iz zivota nije na odmet, kad je topic vec ovako koloritan >(napominjem da nema nicega vise na belom listu papira, samo ovo, potpis i mejl)zensko pismo :D"Postovana Profesorice, obracam vam se najiskrenijom molbom da vam se izvinjavam zbog mog trenutnog neznanja iz razloga sto mi se od obimnog predmeta i stalnog citanja sve pomjesalo, htjela bi da mogu da vam se obratim kao sto se obracam mojoj majci za savjete, a u ovom slucaju za pomoc. Posto sam udata i imam jednogodisnjeg sina, moram da radim a ujedno i studiram i zbog ogromnih obaveza koje imam ne mogu da stignem na sve strane tako da mi je tesko da ucim i da radim i odrzavam sina i pored svih kucnih obaveza i porodicnih koje svako od nas ima. Ja se nadam vasem razumijevanju i smatram da ovo necete smatrati za ucjenu ili bilo kakvo ugrozavanje posto ste i vi nekada bili student a sada supruga i sigurno majka tako da smatram da me u potpunosti razumijete. Jos jednom vam se izvinjavam i molim da mi izadjete u susret i da mi na neki nacin pomazete oko ovog predmeta, znam da ovim znanjem ne zasluzujem ali ni ne trazim neku dobru ocjenu, jer mozda i u buducem necu postici cilj koji sam zamisljala, ali potreban mi je samo prolaz da bi sto prije zavrsila i mom sinu priustila neki dovoljan zivot da bi se on osjetio srecnim kao sto svako dijete to zeli i voli a i zasluzuje. Ako vam sto znaci napisacu vam moj mejl pa mi pisite bilo sto sto trebam uraditi [...]. Unaprijed vam se zahvaljujem, jer znam da vam se ovako nesto nije nikada zapalo za rukom ali eto morala sam vam se obratiti nekako."
Okej, onda nisam baš sasvim omašio. Voleo bih da znam koji su tvoji razlozi protiv afirmativne akcije kao takve. Ali to možda zaslužuje poseban topik, ako ga već nema.A što se pisma tiče, pošto i sam imam posla sa studentskom rajom, mogu da kažem samo da nema ničeg tipično ženskog u ovom pismu. Radi se o klasičnom vučenju za rukav koje sam iskusio od različitih studenata i studentkinja, sa vrlo različitim obrazloženjima. Devojka se nigde ne poziva ni na feminizam ni na afirmativnu akciju, već na čuveni razlog "mnogo sam se patio/la u životu". A to što apeluje na žensku solidarnost samo je jedna taktika u najraznolikijem asortimanu studentskih kuknjava. Valjda je procenila da će kod tebe to upaliti. To je sve. Tako da stvarno ne vidim kakve veze to ima sa temom.
Покушаћу озбиљније да изложим свој став: родна равноправност је глупост, а њене првосвештенице су будале. Моју жену је кућна помоћница питала да ли је бијем, а када је чула одговор врло се забринула и рекла јој "ако те муж не бије онда те не воле". Тој жени, која има две ћерке, овакве мачисткиње и боркиње нимало не помажу.
Nimalo
Link to comment

hteo bih, kada sam vec u stosu, da dam jos jedan primer: staljin je zatvorio narodne skole koje su vodile nastavu na jidisu zato sto je drzao da je takva 'pozitivna diskriminacija' ne-narodna. u komunizmu nema potrebe za tim posto smo vec svi jednaki.drugim recima principijelno biti protiv pozitivne diskirminacije je misliti apstraktno (kao staljin, sto bi reko borat). naravno da su te i takve skole bile potrebne nakon pogroma i zatiranja jevrejske narodne kulture. naravno da je jevrejsko pitanje bilo specificno u sovjetskom savezu. ili: naravno da kada je roza parks ustala i sela na mesto predvidjeno za belce posao nije bio zavrsen. naravno da bi pozitivna diskriminacija omogucila da se amortizuju najstrasnije posledice vekovnog uzasa ropstva. ona je i zato izmisljena.nacelna jednakost pred zakonom koju navodno narusava pozitivna diskriminacije je vec apstrakcija. ono sto iza tog argumenta ostaje samo je veciti strah od terora i velikog brata koji zapravo sprecava bilo kakvu ljudsku intervenciju u istoriji.

Edited by kim_philby
Link to comment
Ma okej, možda sam preterao, ili stekao pogrešan utisak. Pretpostavljam da su mi Praslinovi postovi koji se prividno samo slažu s tvojim, a zapravo ponavljaju opšta mesta kafanske kritike feminizma, prilično obojili percepciju rasprave.
Мени импонује што сам толико битан у твом животу да гравитационо поље мог приземног духа теби тако мути иначе хируршки оштру свест али бих те свеједно, из разлоге моје лажне скромности, замоли да размислиш да ли је то заиста тако.
pa koliko sam uspela da osetim, praslin i ja se slazemo samo utoliko sto ne odobravamo afirmativnu akciju, mada verujem iz sasvim razlicitih razloga.pritom, ja sam protiv pozitivne diskriminacije bez obzira na to o kojoj manjini je rec, dok bi praslin mozda mogao da izuzme trudnice, majke sitne (muske?) dece i uopste srpkinje van matice - sta znam, nismo jos stigli do toga.
Нећемо ни стићи пошто "осећаш" уместо да се потрудиш да прочиташ шта сам написао, те клизиш у предрасуде.
Симе, запео сам на реченици "Ni jedna žena manje, ni jedna mrtva više" и не могу даље да читам. Не замери, физиолошка је ствар и тиче се стила а не идеологије. Имаш ли неки други линк где могу да прочитам нешто што илуструје твој став а да не звучи као да је написано словима од стиропора и шпенадлама залепљено на црвену чоју?
Link to comment
hteo bih, kada sam vec u stosu, da dam jos jedan primer: staljin je zatvorio narodne skole koje su vodile nastavu na jidisu zato sto je drzao da je takva 'pozitivna diskriminacija' ne-narodna. u komunizmu nema potrebe za tim posto smo vec svi jednaki.drugim recima principijelno biti protiv pozitivne diskirminacije je misliti apstraktno (kao staljin, sto bi reko borat). naravno da su te i takve skole bile potrebne nakon pogroma i zatiranja jevrejske narodne kulture. naravno da je jevrejsko pitanje bilo specificno u sovjetskom savezu. ili: naravno da kada je roza parks ustala i sela na mesto predvidjeno za belce posao nije bio zavrsen. naravno da bi pozitivna diskriminacija omogucila da se amortizuju najstrasnije posledice vekovnog uzasa ropstva. ona je i zato izmisljena.nacelna jednakost pred zakonom koju navodno narusava pozitivna diskriminacije je vec apstrakcija. ono sto iza tog argumenta ostaje samo je veciti strah od terora i velikog brata koji zapravo sprecava bilo kakvu ljudsku intervenciju u istoriji.
Potpuno se slažem, samo ne znam da li je apstraktna jednakost Gagorderkin razlog protiv afirmativne akcije. Taj razlog prosto ne fercera, ali ne znam da li je to njen razlog.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...