Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

vidljivo nosenje krsta, marame, jevrejske kapice, svih verskih obelezja je zabranjeno u francuskim skolama. to, naravno, ne brani nikom da van skole istice sva ta obelezja.i da, slazem se sa indijem, ovo nema ama bas nikakve veze sa pravom na bilo cije samoopredeljenje.
OK, da li se desilo da nekoj "hrišćanskoj" osobi, koja nosi krst oko vrata bude zabranjen ulaz u školu ili neku državnu instituciju u Francuskoj?Ja koliko znam ne, ali jeste devojkama-ženama koje nose maramu.
Link to comment
Logicka greska. Francuska drzava priznaje da je marama verski obicaj, i tu je potpuno na liniji Al-Azhara. Zasto ne bi priznala i da nikab nije verski obicaj?
Jos jednom: rektor je rekao da je to kulturno nasledje/obicaj u Egiptu. Zasto bi Francuska imala obavezu da kulturno nasledje/obicaj iz strane zemlje preuzme na svom tlu?
Link to comment
Čekaj, a zašto ti to meni objašnjavaš? Gde sam ja rekao drugačije? I koji đavo stalno advokatišeš trećem svetu, ne znam u čemu je taj tvoj trip? Voliš underdogs, šta li...Možda je to i običaj, ali danas se sasvim jasno (osim vasudevi) koristi za manifestaciju ekstremne vere, što je valjda najočitije ako se pogleda Bosna, gde je 1 pojavnost toga skočila stotinama puta (ili koliko se već dobije kada se deli sa nulom, kako je bilo pre).To je prst u oko, e pa braća Francuzi su rekli, nabijte si taj prst negde drugde.
E tu smo.Sad razumeš zašto sam umešao marame u Francuskoj i pitanje odnosa ka secesionizmu sa teme odakle smo splitovani.Dakle, neko tamo mi je tvrdio da treba da se ugledamo na primera FRA kada su u pitanju želje, prava određene skupine građana. Pa sam se ja pitao ako marame doživljavaju "kao prst u oko", s čime se slažem, kako bi tek doživeli i reagovali na njihove zahteve za nezavisnošću?
Link to comment
Jos jednom: rektor je rekao da je to kulturno nasledje/obicaj u Egiptu. Zasto bi Francuska imala obavezu da kulturno nasledje/obicaj iz strane zemlje preuzme na svom tlu?
Zašto jedna demokratska zemlja ne bi omogućila svojim građanima bilo koje kulturno nasleđe/običaj ako ono ne ugrožava prava drugih ljudi , pa i prava životinja?
Link to comment
Vidim sheridan savindan je izbacio 1 ozbiljnu facu na mene + taj povijesni avatar, živ sam se sasro i više ne smem da komentarišem. Osećam se k'o u školi, a otle i dan-danas vučem traume.
Циљ је да изазовем ноћне море код форумских револуционара cool.gif Твоја повремена мокрења кревета су колатерална штета моје контрареволуције Edited by savindan
Link to comment
Zašto jedna demokratska zemlja ne bi omogućila svojim građanima bilo koje kulturno nasleđe/običaj ako ono ne ugrožava prava drugih ljudi , pa i prava životinja?
Prava? Ovde je udario kulturni obicaj na kulturni obicaj. Profesor moze da kaze da je obicaj u njegovom selu da se ljudi prepoznaju po glasu, liku i stasu, te zato ne moze da funkcionalno komunicira/prepozna ucenicu/studentkinju koja je pokrivena burkom i kojoj samo ochi vire. A posto ne moze da ravnopravno komunicira sa njom kao sa ostalim djacima/studentima, ne moze da obavlja duznost nastavnika po ugovoru koji je potpisao sa skolom/naucnom ustanovom. Verski obicaji odnose primat nad kulturnim obicajima: podrazumeva se da su oni univerzalnog karaktera za pripadnike jedne religije. Da je egipatski rektor rekao da je to verski obicaj, morali bi da nadju resenje kojim noshenje chadora odobravaju, bez obzira sto se to kosi sa francuskim kulturnim miljeom.
Link to comment
Prava? Ovde je udario kulturni obicaj na kulturni obicaj. Profesor moze da kaze da je obicaj u njegovom selu da se ljudi prepoznaju po glasu, liku i stasu, te zato ne moze da funkcionalno komunicira/prepozna ucenicu/studentkinju koja je pokrivena burkom i kojoj samo ochi vire. A posto ne moze da ravnopravno komunicira sa njom kao sa ostalim djacima/studentima, ne moze da obavlja duznost nastavnika po ugovoru koji je potpisao sa skolom/naucnom ustanovom. Verski obicaji odnose primat nad kulturnim obicajima: podrazumeva se da su oni univerzalnog karaktera za pripadnike jedne religije. Da je egipatski rektor rekao da je to verski obicaj, morali bi da nadju resenje kojim noshenje chadora odobravaju, bez obzira sto se to kosi sa francuskim kulturnim miljeom.
Da li si siguran da sve devojke nose zarove ili su na udaru i one koje samo nose marame preko glave tj kose?Mislim da zakon "kažnjava" sve koje stavljaju maramu na glavu "na muslimanski" način, tako da tvoja primedba ne stoji, jer bi onda isto važilo i za one koje nose kape, šešire i sl.
Link to comment
Jos jednom: rektor je rekao da je to kulturno nasledje/obicaj u Egiptu. Zasto bi Francuska imala obavezu da kulturno nasledje/obicaj iz strane zemlje preuzme na svom tlu?
Зато што слоган кога се шатро држе гласи слобода, једнакост и братство (ововремени родно-неутрални еквивалент би био solidarité/солидарност с обзиром на узнапредовање женских права).Да се држимо лаке артиљерије слободно-зидарских фразеологија остављајући брат је мио које вјере био за други пут. :lol: Edited by savindan
Link to comment
Зато што слоган кога се шатро држе гласи слобода, једнакост и братство (ововремени родно-неутрални еквивалент би био solidarité/солидарност с обзиром на узнапредовање женских права).Да се држимо лаке артиљерије слободно-зидарских фразеологија остављајући брат је мио које вјере био за други пут. :lol:
To je bila moja poenta petljanja s feredžama, Francuskom i Kosovom. :lol: Sve je šatro ali hajde da se pravimo kako nije.
Link to comment
Da li si siguran da sve devojke nose zarove ili su na udaru i one koje samo nose marame preko glave tj kose?Mislim da zakon "kažnjava" sve koje stavljaju maramu na glavu "na muslimanski" način, tako da tvoja primedba ne stoji, jer bi onda isto važilo i za one koje nose kape, šešire i sl.
Siguran sam da je Vasa rekao "nikab ili chador", a ja sam njemu odgovorio. Ako Vasa laze, lazem i ja vas. Edited by ObiW
Link to comment

U Francuskoj je zabranjeno uci u javnu ustanovu glave pokrivene maramom. Ne nikab ili cador, nego najobicnija marama. Bas me zanima kako se to moze braniti.

Link to comment
Зато што слоган кога се шатро држе гласи слобода, једнакост и братство (ововремени родно-неутрални еквивалент би био solidarité/солидарност с обзиром на узнапредовање женских права).Да се држимо лаке артиљерије слободно-зидарских фразеологија остављајући брат је мио које вјере био за други пут. :lol:
Mozes da odlucis da ignorises religiju i da je izbacis iz diskusije, ali ce ti uci u diskusiju kroz prozor, kad tad. Sloboda nosenja chadora moze (a ne mora) da znachi "sloboda nosenja uvek i u svakoj prilici". Lako ju je ograniciti ako to posmatras iz kulturnog aspekta, tesko ako je u pitanju religiozni aspekt.
Link to comment
U Francuskoj je zabranjeno uci u javnu ustanovu glave pokrivene maramom. Ne nikab ili cador, nego najobicnija marama. Bas me zanima kako se to moze braniti.
E tek mi sad nije jasno zasto si uveo u razgovor egipatskog rektora i chador?
Link to comment
Siguran sam da je Vasa rekao "nikab ili chador", a ja sam njemu odgovorio. Ako Vasa laze, lazem i ja vas.
Evo ovde objašnjenje svih mogućih nikaba, chadora, burki i sllinkElem, dobro bi došlo pojašnjenje nekoga ko je bolje upućen da li je u Francuskoj banovano samo ona "varijanta" koja pokriva i lice, ili sve što jasno asocira na islam.Koliko je meni poznato, sve varijante su nepoželjne.edit: typo Edited by wall
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...