Jump to content
IGNORED

Bilje i gljive oko nas


ivy

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Zova polako krece? Izgleda da je dosao cas obracuna sa BG penzionerima u borbi za neprocenjivi cvet.

 

Slabo nesto nailazim na pecurke. Mada bas i nemam vremena da pazljivije pogledam.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Kasni glogov cvet. Morao sam da kupim onu gadnu smesu u apoteci, koja se prodaje pod imenom glogovog čaja. Prokleta godina i stalne kiše.

Link to comment
  • 2 months later...
  • 6 months later...

Nikad ne nadjoh ono sumsko pile :(

 

Potpuno sam zaboravio gde sam ga uslikao. Posle sam par puta bas pokusavao da nadjem pile al bez uspeha. Samo pijaca...

 

Mnogo ukusna pecurka.

 

Setih se ovog topika jer mi treba ime onih sto sam brao da vidim kad im pocinje sezona...

 

edit: Jablanovace...

 

Prosle sezone ni sa njima nisam imao srece. Nesto minimalno nasao al nisam bas ni imao vremena da trazim.

 

edit: pocetak proleca do kasne jeseni...

 

Ranije sam citao da nema opasnosti da se zameni za neku otrovnu al sad na wiki vidim ovo

 

Quote

Može se zamijeniti sa razornom čehavkom (Pholiota destruens), ali ona nema trajan vjenčić, čehava je i obično raste pojedinačno ili u malenim grupama na raspadajućem drvetu.

 

Edited by katamaran
Link to comment
14 minutes ago, katamaran said:

Prosle sezone ni sa njima nisam imao srece. Nesto minimalno nasao al nisam bas ni imao vremena da trazim.

 

edit: pocetak proleca do kasne jeseni...

 

 

 

Prošle sezone ničeg nije ni bilo. Spržio lucifer.

 

Nisam mogao da verujem da čak ni kantariona nije bilo, hajdučke trave ništa, majčine dušice slučajno jednom i to u Srbiji, našao jednu jedinu sunčanicu u čitavoj godini, vrijesak se bio pojavio tek u novembru u potpuno nedoba.

Link to comment

Ono malo jablanovaca sto sam naisao sve su delovale ko da ih je nesto napalo.

 

A pre dve sezone mi izadjose na nos. Sa jednog panja sam ih maltene svaki dan brao. Naberem velike a ostavim male. Do sutra one male porasle i pojavile se nove male. Danima sam harvestovao taj panj :)

 

I onda se neko napravio pametan i pobrao sve pa se vise nisu pojavljivale na njemu.

Link to comment

Nema veze što ih je nabrao, izbace one milione micelujuma. Nisu gljive biljke, pa kad ih počupaš iz korena gotovo. Ja sam znao za par mesta na Orjenu gde su par godina bili garantovani vrganji, pa su misteriozno nestali, pojavili se na drugim mestima. Pitao sam iskusne gljivare povodom toga, kažu da su gljive zajebane, postoji milion parametara za njihov rast. A kad se pojave onda to bude u nenormalnim količinama.

Link to comment

Ne znam...

 

Jedan dan sam naleteo na komplet ociscen panj. Nabrao je cak i one minijaturne. Posle ih nisam vise vidjao na tom panju a dok sam ih pametno brao nisam znao sta cu sa njima. Neverovatno koliko brzo rastu kad im se da sansa.

Edited by katamaran
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...