Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Osso buco i pripadajući rižoto sa šafranom.

 

Znam da baš i nisam normalan što kuvam na ovoj temperaturi, ama našao teleću kolenicu u Metrou, sečenu baš kako treba, pa mi bilo žao da propustim. Ako preteknem posle svih toplotnih udara koji me sačekuju kadgod uđem u kujnu, pričaću vam kako je ispalo...

Kako je sečena?
Link to comment

ovo

 

ossobuco.jpg

 

nisam fotkao pre pripremanja. kolenica se seče poprečno, tako da u svakom parčetu, debelom oko 1,5cm u sredini bude parče koske sa srži. morska so, tucani biber, prvo se proprži, podlije belim vinom i supom, pa dinsta lagano na sofritu (luk, celer i šargerepa) i hcmulju. ja dinstanje radim u rerni i svaku put bude perfektno. prvo hermetički zatvorim, a onda na kraju otvoreno zarumenim. rižoto je običan riso giallo - glavica luka, supa, belo vino, puter i hcmulje, šafran i parmezan. preko ide gremolata, ali nisam stavio koricu linuma jer nema više onog organskog u Maksiju, a ovaj turski sa voskom ne rendam u jela

 

elem, očigledno sam pretekao, a uspelo je kao nikad, podavismo se.

Link to comment

ovo sam kupio u Metrou, ima u svakom, vakumirano stoji kod junetine,  pakuje neka mesara iz Arilja čini mi se. nema uvek, kontam da se razgrabi čim dođe. treba pitati dežurnog mesara tamo. košta 600 i neki dinar za kilu

 

isto tako, ako imaš dobrog svog mesara, hoće da urade (verujem da će ti u Štrandu iseći tako, samo traži unapred)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...