Jump to content
IGNORED

Vegetarijanci


MarlaSinger

Recommended Posts

Ovo što piše Hatori ima smisla, a ono sa ubistvima, plodovima i korenjem je malo nedosledno. Znači da je dozvoljeno jesti sir, jaja, ili odseći svinji butkicu i ostaviti je da živi. Ubeđen sam da svaka biljčica ima svoje mišljenje o otkidanju njenih plodova ili stabla.Kako stojimo sa obućom, garderobom, nameštajem?

Link to comment
  • Replies 306
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    26

  • hattori

    21

  • MarlaSinger

    20

  • henrik larsson

    15

na veganskoj(nista meso, nista mleko, nista jaja) ishrani vec vise od sedam meseci.a isprva sam hteo samo da probam mesec dana da vidim mogu li ja to, i kako cu se osecati, i eto.najvise me iznenadilo to da za svo ovo vreme nisam niti jedan dan osecao potrebu za namirnicama zivotinjskog porekla.pokazalo se neosnovanim i moje strahovanje da ce mi ishrana postati bezukusna i jednolicna.stavise, ispostavilo se da se nikad raznovrsnije nisam hranio.imam vise energije, smireniji sam a i sveo sam telesnu tezinu sa 104 na 98kg (sto je negde oko ideale za moju visinu)bez ikakvog gladovanja.takodje, nista stomacne tegobe, prehlade i sl. zdravstvene tegobe.neki ekcem koji mi se cest pojavljivao na grudima je takodje nestao.kako sam u medjuvremenu dosta toga pogledao i procitao i o naucnom aspektu cele price, nemam nameru da se vracam na standardnu srpsku dijetu. :) *posto sam sebi u pocetku dozvolio 1 dan u nedelji da pojedem sta hocu, ponekad pojedem nesto sa sirom ili popijem malo kozjeg jogurta, ali sve redje.
Uveo 1-2 veganska dana u nedelji, i nije loše. Prija, na svaki način. I dalje, na osnovu svega pročitanog, cenim da je veganstvo 1 udarac na organizam, ali sigurno daleko manji od nekritičkog izjedanja suvišnih masti itd.Ipak, tokom ta dva dana imam satisfakciju da nisam učestvovao u patnji nijednog svesnog bića, pa mogu računati da sam taj period proživeo uspešno.@Anonymoys: Etika vegetarijanstva ne podrazumeva da se sad svi vegani kolektivno ubiju, nego da do najmanje moguće mere redukuju svoje učestvovanje u krugu patnje. Biljka, i ako oseća, sigurno oseća mnogo manje od sisara. Edited by vasudeva418
Link to comment
Uveo 1-2 veganska dana u nedelji, i nije loše. Prija, na svaki način. I dalje, na osnovu svega pročitanog, cenim da je veganstvo 1 udarac na organizam, ali sigurno daleko manji od nekritičkog izjedanja suvišnih masti itd.Ipak, tokom ta dva dana imam satisfakciju da nisam učestvovao u patnji nijednog svesnog bića, pa mogu računati da sam taj period proživeo uspešno.
i to je nesto!ne znam da li si probao seitan (psenicno meso) kao alternativu, ali ako nisi probaj.meso ce ti jos manje nedostajati. :)
Link to comment

Mrš!vegan_ingredients_p.jpgMada :unsure: sumnjam da patkometrije nema ni na Flori, fauni und kljubimcima™. Aj da posejemo seme zla ovde, pa onda tamo.

Edited by henrik larsson
Link to comment

Nemate pojma, evo malo 2 u 1, može se koristiti kao zdrava i ukusna hrana, a i kao bat (i još nešto) plag.carrot.jpgcucumberDM2708_468x367.jpg

Edited by henrik larsson
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...