Jump to content
IGNORED

Regionalna liga?


kud u maglu Simoviću

  

76 members have voted

  1. 1. Da ili ne?

    • Da
      33
    • Da, ali samo sa Grcima, Bugarima i Rumunima
      4
    • Da, ex YU + relevantne balkanske fudbalske zemlje
      22
    • Ne
      17


Recommended Posts

naveo me poručnikov post na njinom™ topiku. Već dugo se priča o nastanku ovakvog takmičenja, ako se ne varam bili su i neki sastanci na tu temu(ne računam ono Lukićevo prodavanje magle sa pan slovenskom ligom). Naravno od svega nema ništa dok UEFA to ne odobri i da npr. pobedniku direktan prolaz u LŠ, a drugoplasiranom finalnu rundu kvalifikacija. Ukoliko se to i desi, šta će se dogoditi sa nacionalnim prvenstvima.? Koja bi bila idealna razmera klubova po zemljama? Šta bi donelo, a šta bi izgubili timovi iz regiona? Da li je strah od navijača jedini problem?Maminjo i ja smo za, a vi?

Edited by kud u maglu Simovicu
Link to comment
  • Replies 424
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nikodije

    73

  • gone fishing

    27

  • hazard

    26

  • Meazza

    25

Ja bih ex YU ligu, ali bez direktne prohodnosti u LS, nego da se krene sa 0 koeficijentom, pa dokle se stigne.Inače, recimo, 4 srbija, 4 Hrvatska, 3 Bih, 2 CG, i po jedan Slovenija, Kosovo i Makedonija.Nema ispadanja, zatvorena liga.Timovi koji ovo igraju, ne učestvuju u lokalnim takmičenjima. To je jednin način da se ovo postavi ozbiljno i skloni upltanje lokalnih saveza u takmičenje.

Link to comment
Inače, recimo, 4 srbija, 4 Hrvatska, 3 Bih, 2 CG, i po jedan Slovenija, Kosovo i Makedonija.Nema ispadanja, zatvorena liga.Timovi koji ovo igraju, ne učestvuju u lokalnim takmičenjima. To je jednin način da se ovo postavi ozbiljno i skloni upltanje lokalnih saveza u takmičenje.
5-5-3-2-1-1-1ne sviđa mi se ideja o zatvorenoj ligi, nije ovo USA. Npr. da pobednik domaće lige menja najslabije plasirani tim zajedničke lige. A mislim da se ni UEFA ne bi složila sa apsolutnim isključivanjem lokalnih saveza iz takmičenja.A o ekonomskoj logici je iluzorno pričati, TV prava, poseta, prihodi od reklama. Sve je od 2, 3 do 10 puta više.
Link to comment

Apsolutno za!Regionalna liga je jedina nada za spas profesionalnog fudbala na ovim prostorima, i šansa za klubove da nešto zarađuju mimo prodaje igrača, što je sad jedini ozbiljan izvor prihoda (a i to sve manje, osim Mamića i Partizana).Treba obuhvatiti samo najveća imena, a imam i spreman spisak - Olimpija, Maribor, Dinamo, Hajduk, Rijeka, Zvezda, Partizan, Vojvodina, Željezničar, Sarajevo, Budućnost, Vardar. Ne bi bilo loše kada bi se ligi pridodala i slična (mađarska, bugarska, albanska) boranija iz okruženja, da bude zanimljivije.A šta će biti sa ostalim klubovima? Ništa, vratiće se tamo gde im je i mesto - u amaterizam, što će za većinu tih klubova biti sasvim korisno.

Edited by Nikodije
Link to comment
Treba obuhvatiti samo najveće klubove, a imam i spreman spisak - Olimpija, Maribor, Dinamo, Hajduk, Rijeka, Zvezda, Partizan, Vojvodina, Željezničar, Sarajevo, Budućnost, Vardar. Ne bi bilo loše kada bi se ligi pridodala i slična (mađarska, bugarska, albanska) boranija iz okruženja, da bude zanimljivije.
Bilo bi super kada bi se pridodao i Velež...
Link to comment
Bilo bi super kada bi se pridodao i Velež...
Mostar je sada podeljen grad, Velež čak i ne igra na svom starom stadionu, nego u nekom selu ako se ne varam. Ima još klubova u ex Yu koji imaju ime i tradiciju, ali ja sam nabrojao 12 koji su marketinški najzanimljiviji, iz najvećih gradova, a i to su klubovi sa tradicijom.
Link to comment
Mostar je sada podeljen grad, Velež čak i ne igra na svom starom stadionu, nego u nekom selu ako se ne varam. Ima još klubova u ex Yu koji imaju ime i tradiciju, ali ja sam nabrojao 12 koji su marketinški najzanimljiviji, iz najvećih gradova, a i to su klubovi sa tradicijom.
Intresantan je taj marketing koji je uklopio Hrvatska 3, Srbija 3, viševekovna fudbalska sila Slovenija 2, BIH 2, Makedonija i Crna gora po 1... To nije liga, to je politički ključ sa milion izgovora. Takvi izgovori su i sprečavali sve ove godine da je bude...
Link to comment
Intresantan je taj marketing koji je uklopio Hrvatska 3, Srbija 3, viševekovna fudbalska sila Slovenija 2, BIH 2, Makedonija i Crna gora po 1... To nije liga, to je politički ključ sa milion izgovora. Takvi izgovori su i sprečavali sve ove godine da je bude...
Deder, to je samo moje mišljenje, a stava sam da Srbija ima svega tri kluba koji su kadri da samoodrživo funkcionišu u perspektivi. Slovenija je ekonomski div za nas, što se vidi i po infrastrukturi koju imaju Olimpija i Maribor, tako da je svakako nemoguće da mi tamo imamo 5 klubova, a oni 1.
Link to comment
Deder, to je samo moje mišljenje, a stava sam da Srbija ima svega tri kluba koji su kadri da samoodrživo funkcionišu u perspektivi. Slovenija je ekonomski div za nas, što se vidi i po infrastrukturi koju imaju Olimpija i Maribor, tako da je svakako nemoguće da mi tamo imamo 5 klubova, a oni 1.
Mi, vi, oni, ekonomija, politika, možda da se i bodovi tako dodeljuju... Sećam se kada su Rad i Radnički igrali proleće u Evropi, ali mi izmiču slovenačke velesile?Mostar je podeljen grad, ali vidi samo ovu svetlu tradiciju Maribora:LeagueYugoslav Second League:Winners (1): 1966–67Runners-up (3): 1963–64, 1972–73, 1978–79Yugoslav Third League:Winners (5): 1960–61, 1975–76, 1981–82, 1983–84, 1985–86Runners-up (1): 1987–88CupYugoslav CupSemi-finalists (1): 1967–68Da se regionalna liga formirala kada i u drugim sportovima, a mogla je - mnoge finansijske bule, pogotovo Zvezde i Hajduka bi se izbegle. Ovo je samo političarenje. A, šta će biti - biće...
Link to comment

Pa dobro™, malo su se vremena promenila u međuvremenu, a posebno je glupo da nabrajaš rezultate Maribora iz ex Yu, s obzirom da je taj Maribor sada spejs šatl u svakom smislu za 1 bivšeg evropskog prvaka.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...