Jump to content
IGNORED

Better Call Saul


Ajant23

Recommended Posts

Vini, definitivno si istripovao da ima heart of gold. Da, on se upinje da odbrani trojicu, ali ne zato što mu je stalo do njih, već zato što hoće pare i da se probije, kao što je već Time Crisis napisao. Učitavaš mu motive.

Drugo, Voltov motiv u BB nije bio middle class strugle pa da ide u kriminal, nego je smrtonosna bolest, pa da ide u kriminal.

Treće, šta da mu se zamera što je pokušao da spase živote onoj dvojici? Da nije bilo njega, oni ne bi bili tu, a do trenutka kada postaje beskrupolozna ljiga mora da pređe neki put od protoljigice, zar ne?

I sve to skupa nije isti character arc kao Voltov.

I najvažnije - i da jeste, pa šta? Kao što sam gore napisao, nije šta nego kako. Da je samo šta, ne bismo gledali maltene ništa.

Link to comment

Prvo, kakvi su mu tačno motivi za sve što radi, od cepanja čeka na $26,000 u trenutku kad jedva krpi kraj sa krajem, do nošenja matorog Chucka na grbači, do zalaganja za dva potpuno disposable idiota u pustinji ja mogu samo da nagađam jer smo videli cele dve epizode. Ali da je daleko od Saula iz BB više je nego očigledno, kao što su očiglednni i motivi autora - hoće da ga približe prosečnom gledaocu, da mu bude lakše da zamisli sebe u tako nekoj ludoj situaciji - večito nešto hustluješ, para nigde, niko da ti se nađe, u duši si dobar si ko lebac, a onda eto završiš ispred nekog Latino gangstera...

 

Drugo, nemojmo sad farbati prošlost, da je Walt imao para mogao bi da leči rak. Nije imao zdravstveno, nije hteo da pozajmi od familije jer je to sramota, dakle slika stereotipnu nabeđenu WASP budalu koja misli da tačno zna kako svet funkcioniše, ali se ispostavi da iako je sve radio kako treba nagrade nigde, pa zato pravi U-turn i odlazi u kriminal. Dakle, Voltovo nezadovoljstvo middle-class životom koji je sebi sagradio je bilo izuzetno naglašeno; rak je tu okidač, a nikako glavni i jedini faktor, inače bi se serija završila kad mu jave da je u remisiji.

 

Treće, kad te Tucco pusti živog, ima da trčiš nazad do grada pešice ako treba i da pevaš od sreće. Makar i najtanji pokušaj da se zauzmeš za one dve budale (koje su realno same krive za sve, nije ih Saul bio po ušima da spopadaju abuelitu) je ogroman rizik. Ja ga na Saulovim mestu ne bih preuzeo, a cenim da ne bi ni ti, kao ni 90% ljudi. Znaš ko bi ha preuzeo? Walter fucking White! Njega smo milion puta videli kako rizikuje sve zbog Džesija i ostalih malih bespomoćnih kuca koje skapavaju pored puta. Po stoti put, Saul u taj kalup jednostavno ne ide.

 

"Pa šta, bitno je journey a ne destination" - upravo ti o tome govorim. Za sada ovo putovanje meni ne liči ni na šta, zato što sve ima ukus već viđenog, zato što protagonistu vrlo dobro znam i ne sviđaju mi se nimalo ove prve naznake puta koji su mu namenili. 

 

To each his own, naravno. Gledaću i dalje da bih video šta će biti sa crno-belim Saulom na kraju, ali neću vas više smarati ovim poređenjima sa originalom. 

Link to comment

Mislim da nije teško pogoditi zašto neko ko očekuje 17 miliona dolara cepa ček na 26 hiljada? I zašto "nosi na grbači" nekog ko je ključ za tih 17 miliona dolara? :) Čini mi se da si unapred zauzeo određenu poziciju i onda sve delove slagalice uklapaš u to, iako se realno baš i ne uklapaju.

Link to comment

и у бб-у је сол био допадљивија верзија левија из жице, љигави адвокат који чува криминалце, али овај је забаван па га готивимо, стоји да су убацили ту уводну причу, о његовом мучењу и сиротињству на почетку, да би се авириџ џо могао идентификовати, али то је било и за очекивати, не видим неки проблем са тиме...

 

је л има планирано колико сезона да се снима, или ће крава да се музе док не рикне

Link to comment

Vini, sve što mogu da ti kažem je da ponovim da si istripovao. Rešio si da sve gledaš u jednom ključu i tako nastupaš. No, dobro, vreme će pokazati™.

 

mogo bi jedan split za nepoznavaoce bb, ova rasprava em smara em nagovestava sta se ocekuje od likova i kvari gledanje serije.

 

Ma ne kvari ništa, ništa nije otkriveno, a samo preskrolaj čim vidiš vol of tekst.

Link to comment

Meni ove prve dve epizode bile totalno cool™ i jedva cekam trecu. Dal je razlog tome, podsvesna zelja za nekim prosirenim bb ili je jednostavno serija dobra sama po sebi , totalno mi je nebitno ...

Link to comment

Meni malo zasmetala ova treca, Saul se izgleda u slobodno vreme bavi private dickingom™, pa odlucuje da sam nadje nesretne Kettlemane? Ajde i to nekako, ali metodi koji mu se svode na bazanje po divljini dok ne nadje neki inkriminisuci opusak omot od bombone... zapravo me cudi zasto Vini nije reagovao, bice da jos nije odgledao :D

 

Inace, svidja mi se spin-off za sada, kvalitet je i dalje tu. Samo se nadam da nece previse razvlaciti, 2, eventualno 3 sezone bi bile neki maksimum da se izvuce iz ovoga.

Edited by Calavera
Link to comment

Meni malo zasmetala ova treca, Saul se izgleda u slobodno vreme bavi private dickingom™, pa odlucuje da sam nadje nesretne Kettlemane? Ajde i to nekako, ali metodi koji mu se svode na bazanje po divljini dok ne nadje neki inkriminisuci opusak omot od bombone... zapravo me cudi zasto Vini jos nije reagovao, bice da jos nije odgledao :D

 

Očigledno da nije imao izbora nego da ih sam nađe, budući da mu policija nije verovala, a klijent obećao neslavan završetak. A i oni sa dvoje dece nisu mogli otići 200 km daleko. :)

Link to comment

To da nisu mogli otici bog zna gde je cisto nagadjanje s njegove strane, Mike mu napricao neko svoje matoro iskustvo i ovaj rekao sebi "pa da, sigurno se to i ovde desilo". Zasto nisu mogli da zovu nekog pouzdanog prijatelja da ih odveze kod sebe ili u neko obliznje mestasce bogu iza nogu? Pa cak i da su sami negde krenuli peske, otkud je znao da su krenuli bas u sumu? Pa cak i da jesu krenuli tamo, sta mu je bio plan, da sam pretrazi celu sumu jer mu tako osecaj nalaze dok mu se Nacho kilavi u zatvoru, sve spremniji da pozove svoje pajtose?

 

Ne znam, meni je malo previse da poverujem u sve to.

Edited by Calavera
Link to comment

To da nisu mogli otici bog zna gde je cisto nagadjanje s njegove strane, Mike mu napricao neko svoje matoro iskustvo i ovaj rekao sebi "pa da, sigurno se to i ovde desilo". Zasto nisu mogli da zovu nekog pouzdanog prijatelja da ih odveze kod sebe ili u neko obliznje mestasce bogu iza nogu? Pa cak i da su sami negde krenuli peske, otkud je znao da su krenuli bas u sumu? Pa cak i da jesu krenuli tamo, sta mu je bio plan, da sam pretrazi celu sumu on a hunch dok mu se Nacho kilavi u zatvoru na ivici da pozove svoje pajtose?

 

Ne znam, meni je malo previse da poverujem u sve to.

 

"Pouzdani prijatelj" je ogromna scenaristička rupa i novi lik koji bi se uveo u priču. Majk mu nije ispričao "neko svoje matoro iskustvo", nego mu je objasnio kako ljudi funkcionišu, odnosno podelio je sa njim životnu mudrost. Posle toga smo videli da je Sol Džimi krenuo jednom stazom koja kreće iz dvorišta, išao njome i naleteo na njih. A za sve to je bio izuzetno motivisan svojim životom.

Link to comment

Drugim recima, javilo mu se™. 

 

Pa nije, bre. Krenuo je jedinom mogućom stazom, stazom koja ide direktno u dvorište porodice i išao njome dok ih nije našao. Sve lepo vidljivo i jasno, ne znam šta se tripuješ.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...