Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

bog nek mi poživi netradicionalno radno vreme, i što mi je kombinat u šumici koja nikom nije interesantna

ništa kaldrme, ništa fontane, ništa zanimljivo za vesića i malog

Bog bi mogao i da učini nešto u smislu odustajanja od revitalizacije pruge :( Pocrkavaću dva puta dnevno naredne tri godine ako ne odustanu... Preko ceeeelog grada, dva ili tri prevoza :isuse:

Link to comment

bog nek mi poživi netradicionalno radno vreme, i što mi je kombinat u šumici koja nikom nije interesantna

ništa kaldrme, ništa fontane, ništa zanimljivo za vesića i malog

 

Sem kad se  podvoznjak poplavi...

Link to comment

Nisam još overio Slaviju, vidim danas kukaju kao kolaps isti ako ne i veći a sutra još mitski Kišni Petak u Beogradu.
 
Pričo mi neko davno zanimljivu pričicu. Zvali nekog Japanca da reši ili bar poboljša Slaviju. A taj Japanac neki najveći saobraćajni stručnjak na svetu i najskuplji. Ko ona druga dvojica što su jedina na svetu znala da razvrstaju muške od ženskih pilića čim se ispile iz ljuske. Išli oni tako svetom od agrokombinata do agrokombinata uzimali velike pare.
 
Tako i ovaj dobio apartman u hotelu Slavija sa pogledom na kružni, top usluga, top dnevnice i mesec dana da posmatra, analizira, skicira i iznađe najbolje rešenje.
Prođe mesec i Japanac preda papir a na njem piše samo  - to je to, od već postojećeg ne može bolje. Jebga Nemac napravio :D
 
Mislim Beograd je od 40tih značajno porasto, ne mogu semafori i hoizontalna signalizacija bitno da reše sadašnje infrastrukturne probleme bez strateških investicija.

Edited by francuski sobar
Link to comment

Dobra stvar na Slaviji je to što su proširili prilaze kružnom toku. Tri trake iz pravca Kralja Milana, od kojih je desna sada predviđena za stanicu. Tako da više nema stanice u samom kružnom toku. Drugo, dobro je da su u Nemanjinoj spustili stanice za tramvaj jedan blok niže, između NBS i PIO fonda. To je oslobodilo mesto za još jednu traku u pravcu Slavije. I dobro je što Bulevar oslobođenja sada ima 6 traka. Kapiram da sve to treba da poveća protočnost.

 

Nemam toliki problem sa izmeštenim pešačkim prelazima, ali mogu da razumem da neko manje pokretan sada ima otežane uslove da iz Beogradske dođe do Bulevara oslobođenja, ili iz Nemanjine do Mekenzijeve. NDB je postavio neki komentar da je sada pešački obim Slavije više od 800m. 

 

Znači, deluje mi da je ovo dobro rešenje za vozače ali ne baš toliko dobro rešenje za pešake. 

Edited by pacey defender
Link to comment

 

 

Znači, deluje mi da je ovo dobro rešenje za vozače ali ne baš toliko dobro rešenje za pešake. 

Pa zato što je prvobitna ideja bila da se naprave podzemni prešački prolazi od kojih se odustalo. Zato ćemo da šipčimo ili će luđi da pretrčavaju.

Takođe, najveći problem ostaje usko grlo- Makenzijeva, jer nju nisu mogli da prošire i tu se stvara sva gužva. Automobili koji stoje da bi ušli u tu ulicu, blokiraju žutu traku za autobuse, koji presecaju kruži tok da bi došli do Kralja Milana. I tako neprekidno.

Link to comment

Pa zato što je prvobitna ideja bila da se naprave podzemni prešački prolazi od kojih se odustalo. Zato ćemo da šipčimo ili će luđi da pretrčavaju.

Takođe, najveći problem ostaje usko grlo- Makenzijeva, jer nju nisu mogli da prošire i tu se stvara sva gužva. Automobili koji stoje da bi ušli u tu ulicu, blokiraju žutu traku za autobuse, koji presecaju kruži tok da bi došli do Kralja Milana. I tako neprekidno.

 

postoji plan da se mekenzijeva proširi ali to zahteva rušenje većeg broja objekata sa desne strane ulice gledano sa slavije (čitaj treba isplatiti vlasnike) za šta direkcija nema pare.

isti je slučaj i sa žičkom koja pravi usko grlo između cara nikolaja i vojislava ilića.

od podzemnih prolaza na slaviji se odustalo zbog velikog fekalnog kolektora čije bi izmeštanje bilo skupo.

više vole da seku uši i krpe dupe nego leba da jedu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...