Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Kakvo je to brdo niklo na Slaviji?

sinoć sam obišao krug oko slavije. pažljivo izbegavajući rupe između ploča po trotoarima. 

 

prvi utisak, idući uz nemanjinu, zašto nije napravljen ispust za bus stajalište kod RFZO umesto onih rupa za drveće. sledeće, gledam pešake kako pretrčavaju nemanjinu kod mekdonalsa. podsetilo me na staze po NBG, dijagonale koje čine rouglove sa pešačkim stazama. jebo logiku projektant. pogled na "brdo" iznad garaže banke. šta planiraju ispod brda u onoj rupi - prostoru? lokale? WC? zvanični, nezvanični?

 

odoh dalje, još jedan izmešten prelaz u lepo proširenoj ulici ka autokomandi. idem gore pa se spuštam dole. a navikaao sam da prelazi budu na uglovima, da ideš trotoarom, pređeš ulicu i nastaviš pravo.

 

mekenzijeva. usko grlo. to ste već primetili. jebala ih ona kladionica. što je ne sruše i prošire ulicu. hoće li opstati oni parkinzi? trebalo bi ih povećetiu visinu.

 

kod beogradske isti qrac sa prelazom za pešake. stojim kod "mitićeve rupe" gledam preko, nema prelaza ka onom platou gde su bili bukinisti. nema ni stajališta. dodeljen je kralju milanu. čovek pretrčava ulicu da uđe u trolu. ako ode doprelaza (vidim i semafor je predviđen) pobeći će vozilo. 

 

stajalište je verovatno izmešteno da bi posmatrači fontane imali čist vidik. da im n smetaju trole i busevi. 

 

na sam kružni tok za vozila nemam primedbi. proceniću kad obrnem krug.

Link to comment

Navodno postoje po gradu kontejneri za polovnu obucu i odjecu. Zna li se gdje su? Na Starom Gradu recimo.

pored paliluske pijace u majora ilića

 

Gde završava odeća iz tih kontejnera?

po svoj prilici na deponiji. znajući srpsku rasu, u te kontejnere ubacuje se i organski otpad... kao što je slučaj sa postavljenim kontejnerima za papir i plastiku koji su leti puni kora od lubenica.

Link to comment

Što se tiče odeće, jednom sa pričao sa radnicima čistoće i pitao ih, zbog čega odeću naslonjenu na kontejner ubacuju u kamion koji odnosi smeće. Odgovorili su mi da je njihov posao i obaveza da kontejner i prostor oko kontejnera ostave očišćenim. Odeća se dakle tretira kao bilo koje đubre. Mislim da isto važi i ako kese sa reciklažnim otpadom ostavite pored kontejnera nepredviđenog dana. 

Link to comment

Kako ono beše, Djitler zadužio Beograd za most 250 mioEUR?

 

Quote

 

Veliki dan za BG: Više neće u Savu i Dunav...

Beograd -- Gradonačelnik Beograda Siniša Mali je u Budimpešti s dve kineske kompanije potpisao ugovore ukupne vrednosti 450 miliona evra.

 

 

Link to comment
On 11/20/2017 at 8:56 PM, djordje geprat said:

sinoć sam obišao krug oko slavije. pažljivo izbegavajući rupe između ploča po trotoarima. 

...

mekenzijeva. usko grlo. to ste već primetili. jebala ih ona kladionica. što je ne sruše i prošire ulicu. hoće li opstati oni parkinzi? trebalo bi ih povećetiu visinu.

...

 

Odavno se razmišljalo o tom saobraćajnom problemu kroz Vračar. Sledeće godine će biti dvadesetogodišnjica projekta rekonstrukcije, tj proširenja Makenzijeve ulice i deo Cara Nikolaja do raskrsnice sa Maksima Gorkog, kao i Žičke do Vojislava Ilića, proširenje u smislu 2+2 vozne trake sa trotoarom promenljive širine, koliko to objekti koji nisu predviđeni za rušenje dopuštaju. Ono što treba srušiti u Makenzijevoj ulici (parni brojevi objekata) je odavno imovinsko-pravno rešeno, neke. Najveći problem je deo ulice Cara Nikolaja od raskrsnice sa Maksima Gorkog do Žičke ulice, tu bi neke višespratnice sa desne strane (parni brojevi) morali da se ruše, a ni grad ni opština nikad nisu bili raspoloženi za takav trošak zarad normalnijeg saobraćaja.

Link to comment

onda je bez veze što se to nije odradilo. ja sam mislio da je problem ona pekara kod škole. sad, ono od maksima gorkog pa dalje jeste malo tesno, tu leba nema. 

generalno, u celom gradu je parkiranje problem tako da, ako i prošire mekenzijevu na račun trotoara, neće biti mesta ni za kakvo parkiranje.

Link to comment

U Makenzijevoj bi sa obe strane "nastradalo" oko 120 parking mesta, kako onih koje je uzurpirao parking servis tako i oni parkinzi što su neke firme zakupile. Ne bi moglo ni na "divlje", tj na širi deo trotoara da se parkira. Jeste, to bi bio problem za građane i zaposlene iz te ulice, ali pogodnost za nekoliko hiljada Beograđana koji dnevno tranzitiraju tom ulicom, što gradskim prevozom što automobilima.

Jedno od rešenja parkiranja u tom delu grada bi bila izgradnja podzemne garaže ispod čuburskog parka kapaciteta većeg od 300 parking mesta, naplaćivalo bi se naravano, kao što i parking servis sada naplaćuje 75% parkiranja u Makenzijevoj.

Link to comment

sinoc tramvaj dvojka, staje na stanici kod pravnog pa je sledeca zeleznicka stanica, stajaliste na slaviji u nemanjinoj nije u funkciji. pa nek ljudi odmere gde da izadju.

prvi put u istoriji cujem da stajaliste nije u funkciji. 

Link to comment
42 minutes ago, Takeshi said:

sinoc tramvaj dvojka, staje na stanici kod pravnog pa je sledeca zeleznicka stanica, stajaliste na slaviji u nemanjinoj nije u funkciji. pa nek ljudi odmere gde da izadju.

prvi put u istoriji cujem da stajaliste nije u funkciji. 

Već smo pisali o tome, više puta.

Link to comment
19 minutes ago, Arkadija said:

Već smo pisali o tome, više puta.

nisam ispratio da i dalje traje, mislio sam da je samo dan-dva za otvaranje slavije. a i pre neki dan je vozac regularno stao, valjda mu je to bilo lakse nego da odgovara na komentare putnika.

Link to comment
On 11/21/2017 at 4:18 PM, pacey defender said:

Što se tiče odeće, jednom sa pričao sa radnicima čistoće i pitao ih, zbog čega odeću naslonjenu na kontejner ubacuju u kamion koji odnosi smeće. Odgovorili su mi da je njihov posao i obaveza da kontejner i prostor oko kontejnera ostave očišćenim. Odeća se dakle tretira kao bilo koje đubre. Mislim da isto važi i ako kese sa reciklažnim otpadom ostavite pored kontejnera nepredviđenog dana. 

Nema šta da misliš, tako je 100%, i ne samo ako ostaviš van predviđenog dana nego i van predviđenog vremena, tj. ako se zadesi da ti dođu ,,obični" đubretari pre ovih ,,reciklažnih", odneće i reciklažu i baciće je samo u svoj kamion i odneti na deponiju.

Kod nas u ulici nema kontejnera, ali imamo kante koje izbacujemo petkom. Reciklaža je isto bila petkom, ali uveče po rasporedu (dok su ,,redovni" đubretari dolazili pre podne). Ja sam četvrtkom uveče na kapiju stavljao i kantu i kesu, uglavnom ne prativši šta se dešava (do kraja dana nije bilo ni jednog ni drugog) i posle X meseci sam video kako đubretari dolaze, prazne kantu, i onda uzimaju i kesu s reckližaom. Izgovor koji su dali tebi ne pije vodu u tom slučaju, jer se ne radi o kontejneru nego o mojoj kanti pred mojom kapijom koju ja posle sklonim...jedino objašnjenje je neuključivanje mozga. Ja sam se žalio Gradskoj čistoći i dobio odgovor da reciklažne kese odnesem obavezno do najbližeg kontejnera (u sledećoj ulici) i nikako da ih ne ostavljam mnogo pre predviđenog vremena. A vreme je bilo petak od 20 časova...jebiga nisam uvek tu u 19h.

Zato sam batalio kese i bacam reciklažu isključivo u reciklažne kontejnere, srećom u mom kraju nisam video kore od lubenica u njima...do sada...

Link to comment

Kad smo kod kontejnera, njih nema dovoljno, tj. nisu dobro raspoređeni. Npr. po Bulevaru na Zvezdari ih na jednom potezu imaš svakih 500 metara, ali zato u okolnim ulicama nema ničeg. Onda nerezonski imaš na par mesta samo kontejnere za staklo. Npr. na kraju D. Tucovića / početku Čingrijine ima kontejner samo za staklo (mislim ok bolje i to da ima nego ništa, svakako), ali u krugu od jedno 300-500 metara nema kontejnera za ostale stvari (plastiku, metal, papir). I ,,šaraju" s tim kontejnerima dosta u smislu oblika itd. U V. Ilića sam video kontejnere za mešani reciklžani otpad, što je dobra ideja. Ali takav bi morao da stoji svugde gde stoji i "običan" kontejner.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...