Jump to content
IGNORED

Globalni shopping vodic


Leia

Recommended Posts

Inace u Beogradu postoji radnja u kojoj se prodaju iskljucivo H&M stvari ali pod etiketom X M Skandinavic design. Nalazi se na poslednjem spratu TC Milenijum, cene su, sto je i za pretpostaviti 50% ako ne i 100% jace nego u H&M lancu. Asortiman je relativno siromasan, to jest, vlasnici ocigledno dva puta godisnje donose robu te najbolji / najatraktivniji komadi odmah planu. Jedino mi nije jasno kako se provlace vec dve godine s obzirom da je H&M izuzetno osetljiv na pozicioniranje svog brenda, i tesko da se moze desiti da se stvari legalno prodaju van lanca, iako vlasnici butika od otvaranja provlace pricu da su autorizovani od strane centrale :unsure: :huh:Enivej, kome je potreban quick H&M fix, moze da ode tamo, moguce je dobiti popust na licu mesta u odnosu na istaknute cene, a funkcionise i sistem porudzbina kao i obavestavanja o pristizanju nove robe (upisete se u nekakvu svesku kod prodavacice i onda vam salju sms / mejl - ili makar tako tvrde, posto meni nije stiglo ni jedno obavestenje do sada, u prilog tezi da robu nabavljaju jednom u sest meseci). Dobre vesti stizu iz komsiluka:ZAGREB - H&M napokon dolazi u Hrvatsku, a prvi lanac trendi odjeće popularnih cijena bit će u novom Trigranitovu trgovačkom centru na Laništu. H&M trebao bi biti otvoren već početkom 2009. godine, kada će, prema najavama predsjednika Trigranita za Hrvatsku, Vlahe Kojakovića, biti dovršen najveći trgovački centar u Zagrebu, koji će se nalaziti odmah pokraj polivalentne arene, prenosi Jutarnji list. Trgovački centar imat će 200 trgovina, na oko 80 tisuća četvornih metara, a osim H&M-a, u njemu će se naći i novi brendovi, koji do sada nisu bili zastupljeni u Hrvatskoj. Iako se pregovaralo sa šveđanima da se na tom području smjesti i IKEA, čini se ništa od toga, jer je dio zemljišta izdvojen za gradnju polivalentne dvorane. (vest od 26. oktobra)

Edited by apotekarica
Link to comment

sudeci po brzini kojom delta otvara svoje mega objekte, moze se desiti da beogradski H&M ne zakasni (bitno) za zagrebackim. prvi beogradski H&M ce biti lociran u buducem deltinom cityju no.2 ili kako se vec bude zvao na autokomandi, na mestu onih starih auto servisa sa leve strane kada se dolazi iz pravca grada.

Link to comment

ajde, da i to čudo dolaska H&M-a u zagreb vidimo. makar za sada uspješno obuzdavam pretjerana očekivanja, poučena gorkim iskustvom Zare u kojoj fali pola artikala koji se daju nać po sloveniji ili austriji. e da, leia, ovo sam htjela pitat: kad kažu i napišu kako je karl lagerfeld radio liniju za H&M, znači li to doista to ili se radi ponovno o nekom marketinsškom prilagođvanju istine? [moderator gnjavator]inače, za nesnošljivot prema XY sudiskutantima 0 stopa tolerancije angry.png [/moderator]

Link to comment
[moderator gnjavator]inače, za nesnošljivot prema XY sudiskutantima 0 stopa tolerancije angry.png [/moderator]
drage devojcice, nemojte se srditi - ja sam svom forumskom drugu bghostu posredno hteo da uputim masivan respect za kvalitetan PR u vasim krugovima sto se naravno da videti i po telegramima podrske :), well done job mate!
Link to comment

gazza, nice :) inače ovaj kaštelansko-splitski postolar radi super lipe i udobne cipele, čvrstih potpetica, za pristojne novce. pa ako vas put nanese put ovamo...imam ovako nešto, samo kožne, u crnoj boji i bez privjeska s kamenčićem. trčala sam jednom za tramvajem u njima i stigla :D 2_2.jpg

Edited by Nicol
Link to comment
e da, leia, ovo sam htjela pitat: kad kažu i napišu kako je karl lagerfeld radio liniju za H&M, znači li to doista to ili se radi ponovno o nekom marketinsškom prilagođvanju istine?
kolekcije poznatih dizajnera uglavnom radi njihov dizajnerski tim (suznji kojih ima sta znam tako 20tak), dok karl i kolegedaju smernice i shtikliraju sta moze a sta ne da ide u kolekciju, daju ideje koje onda ovi razradjuju i realizuju.za druge marke, recimo taj h&m, naravno na isti nacin rade samo manju liniju (mini kolekciju), koja budenesto iznad proseka glavne kolekcije i sluzi vise kao marketinski potez.
Link to comment
kolekcije poznatih dizajnera uglavnom radi njihov dizajnerski tim (suznji kojih ima sta znam tako 20tak), dok karl i kolegedaju smernice i shtikliraju sta moze a sta ne da ide u kolekciju, daju ideje koje onda ovi razradjuju i realizuju.za druge marke, recimo taj h&m, naravno na isti nacin rade samo manju liniju (mini kolekciju), koja budenesto iznad proseka glavne kolekcije i sluzi vise kao marketinski potez.
Lagerfeldova kolekcija za H&M je po meni bila budj..., kazu da je Madonina ovosezonska mnogo bolja, al'je jos ne videh... Edited by nexus13
Link to comment
Lagerfeldova kolekcija za H&M je po meni bila budj..., kazu da je Madonina ovosezonska mnogo bolja, al'je jos ne videh...
video sam je, po meni je djubre. najbolje su ga opravili viktor&rolf, bio sam na ivici hvatanja za budjelar ali mi ne prilici u ovim godinama da se metroseksualisem.
Link to comment
video sam je, po meni je djubre. najbolje su ga opravili viktor&rolf, bio sam na ivici hvatanja za budjelar ali mi ne prilici u ovim godinama da se metroseksualisem.
imam kaputic iz te kolekcije... :P
Link to comment

kavali, batice..

Kavali kreira novu kolekciju za H&MKompanija ?H&M? (Hennes & Mauritz), švedski div u proizvodnji odeće počinje planetranu operaciju prodaje luksuzne jedinstvene kolekcije po dostpunim cenama koju ove godine potpisuje italijanski dizajner Roberto Kavali (Roberto Cavalli).Kolekcija za muškarce i žene naći će se u prodaji u ?H&M? prodavnicama širom sveta, a neki će se artikli moći naći i u prodaji preko interneta u nordijskim zemljama, u Nemačkoj, Austriji i Holandiji.švedska kompanija osnovana pre 60 godina, svoj ugled je gradila na jednostavnom načelu: ponuditi širok asortiman proizvoda po niskoj ceni kako bi se privukao maksimalan broj kupaca.Međutim, pre tri godine modna kompanija je ponudu obogatila novim konceptom i otada u prodaju stavlja posebnu liniju odeće koju kreira, posebno za nju, poznati stilista, ali se kolekcija prodaje po popularnim cenama.Kolekciju koja se 2004. godine pojavila za "H&M" kreirao je Karl Lagerfild (Karl Lagerfeld), zvezda kuće ?Chanel? i tada su se njegove košulje i pantalone prodavale za 40 evra. Naredne kolekcije dizajnirali su Stela Mekartni (Stella McCartney), Viktor i Rolf (Viktor & Rolf) i nedavno Madona (Madonna).?H&M? nikad ne odaje svoju zaradu od prodaje luksuzne linije koja nestane doslovce u nekoliko dana.S kolekcijom Roberta Kavalija "H&M" planira da večernju haljinu prodaje za 216, a muški sako za 99 evra.U prodaji će se ukupno naći 20 komada odeće za muškarce i 25 za žene s motivima leoparda i zebre, ali i izbor donjeg rublja i modnih detalja.Reč je o kolekciji koja želi biti senzualna i maštovita za proslavu Nove godine.Kompanija ?H&M? osnovana je 1947. godine i u svetu poseduje 1400 prodavnica.
Link to comment
lurdes bergada, madrid
uh, pa ovo mi je mnogo lepo.
kavali, batice..
uboli su ko prstom u kaku. <_<al' dobro, neka ih.od tih lanaca, meni se najvise dopada top shop :heart:, mada je to vise u teoriji, nego u praksi, posto u radnjama ne vidim sve ono sto vidim na sajtu.dobar soping za neprofesionalne i neupucene musterije i one koje zapravo mrze soping (kao sto sam ja), a na lokalnom nivou je u splitu. tamo ima gomila malih radnjica dizajnera pocetnika, raznih, raznih, sesiri, marame, kape, haljine, pantalone, carape, torbe, svega. sve po jedan komad, a materijali dobri. prednost je sto je sve blizu. cene su umerene, nije dzabe, jednake su cenama ove stranske konfekcije cije radnje su nacickane na glavnoj dzadi (marmontovoj). prednost najveca: drugacije od beograda. sreca da ne zivim tamo, jer bih isla u soping, a to nije zdravo :)ovo u splitu me podsetilo na ponudu u barseloni, koja je, jasno, jaca, ali tad se nije imalo para, pa nisam donela nikakve trofeje kuci. ali bilo je uzivanje ceprkati po malim radnjama. Edited by kingmaker
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...