Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Zasto su BOS and MUC depresivni? Meni je cak MUC jedan od prijatnijih u EU.

 

Meni je najdpresivniji bio TSN,  Tianjin u Kini. Sto sam aerodrom, sto "sprzena zemlja" okolis.

Link to comment

Meni je cak MUC jedan od prijatnijih u EU.

 

Naznacio je da misli samo na terminal F - glavni deo aerodroma je dobar.

 

I za Logan zavisi od terminala - na par nema nista landside [bio u februaru par puta i cekicao 2-3-4 sata na E].

Link to comment

Povrsno citam, izvinjavam se.

 

Sad nesto razmisljam, i na BOS i MUC sam bio uvijek samo na Star Aliance terminallima i pripadajucim lounges, tako da osim sto povrsno citam, ni ne znam o cemu pricam :-)

Link to comment

Venom i jms, šta pa fali Tegelu <_<

 

potpuno je ok, za razliku od onog drugog (Šonefelda) koji jeste depresivan i cutrecillo (jadan? bedan?)

Link to comment

ja mislio ti iskusno isplanirao put za rusiju cim je malo otoplilo. a ti Brisel/Antwerp 

to je tebi kao ja kada izadjem leba da kupim  :lolol: 

unutar beneluxa ne moze biti daleko kako god da okrenes, ja bi se krupno kladio na slepo da ne postoji taj let

 
Link to comment

ja mislio ti iskusno isplanirao put za rusiju cim je malo otoplilo. a ti Brisel/Antwerp 

to je tebi kao ja kada izadjem leba da kupim  :lolol: 

unutar beneluxa ne moze biti daleko kako god da okrenes, ja bi se krupno kladio na slepo da ne postoji taj let

 

Ne, to je gde sam naumio na put - let je Birmingham-Brisel (celih 50 minuta).

Link to comment

Koliko je vise skuplja sledeca opcija?

 

FRA - PMO

SN je 325 evra preko Brisela, LH preko Minhena 350 (sve bez prtljaga, a treba mi prtljag), a AZ bi ispala oko 100 evra jeftinije maksimum, jer su im samo grozna vremena tipa 160-180 evra, sve normalno je preko 200.

Luftika ima samo 1h u Minhenu pa mi to ne sluti na dobro (zbog prtljaga), dok Brisel ima za sada najbolje veze i stize lepo u sred dana.

 

BEG - PMO

Dodatno, moram dostaviti mamu iz Srbije do PMO a da uskladim sa +/- 2h u odnosu na mene, jer bismo se nasli na aerodromu. Zato sam mislila da idemo sa AZ jer se tu manje vise uklapa, mada sam posle shvatila da su sve konekcije ruzne, ima po 5-6h cekanja u Rimu, sto mi se ne svidja za nju. Ako odaberem Swiss ili LH, to je sve blizu 400 evra dok je AZ u medjuvremenu skocio na oko 300 :o (bio je 200 prosle nedelje).

 

(Ovo sve gledah na statravel.de, mozda preko kayaka se nadje koji dinar jeftinije ali su onda razni sajtovi poput fluege.de koji mi se ne sivdjaju mnogo i dodatno naplacuju koriscenje kreditne kartice i transfer iz banke)

 

Nema nikakvih ni LCCova dobrih tipa iz Temisvara ili Peste pa da se iscima sa njima, barem ja ne nalazim. Tesko mi je iskreno da se snadjem sa LCCovima kada ne znam za sajt na kome mogu da pogledam sve uporedo, kao za redovne linije. Imas li ti neki? Kao da se secam da je bilo na skyscanner-u ali mozda ja ne umem da namestim tamo.

 

Bottom line, usteda sa AZ bi bila nesto preko 200 evra.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

FRA - PMO

SN je 325 evra preko Brisela, LH preko Minhena 350 (sve bez prtljaga, a treba mi prtljag), a AZ bi ispala oko 100 evra jeftinije maksimum, jer su im samo grozna vremena tipa 160-180 evra, sve normalno je preko 200.

Luftika ima samo 1h u Minhenu pa mi to ne sluti na dobro (zbog prtljaga), dok Brisel ima za sada najbolje veze i stize lepo u sred dana.

 

BEG - PMO

Dodatno, moram dostaviti mamu iz Srbije do PMO a da uskladim sa +/- 2h u odnosu na mene, jer bismo se nasli na aerodromu. Zato sam mislila da idemo sa AZ jer se tu manje vise uklapa, mada sam posle shvatila da su sve konekcije ruzne, ima po 5-6h cekanja u Rimu, sto mi se ne svidja za nju. Ako odaberem Swiss ili LH, to je sve blizu 400 evra dok je AZ u medjuvremenu skocio na oko 300 :o (bio je 200 prosle nedelje).

 

(Ovo sve gledah na statravel.de, mozda preko kayaka se nadje koji dinar jeftinije ali su onda razni sajtovi poput fluege.de koji mi se ne sivdjaju mnogo i dodatno naplacuju koriscenje kreditne kartice i transfer iz banke)

 

Nema nikakvih ni LCCova dobrih tipa iz Temisvara ili Peste pa da se iscima sa njima, barem ja ne nalazim. Tesko mi je iskreno da se snadjem sa LCCovima kada ne znam za sajt na kome mogu da pogledam sve uporedo, kao za redovne linije. Imas li ti neki? Kao da se secam da je bilo na skyscanner-u ali mozda ja ne umem da namestim tamo.

 

Bottom line, usteda sa AZ bi bila nesto preko 200 evra.

 

 

Izgleda da su ok narednih 6? meseci, dobili su zajam od €600m da "premoste" taj period.

 

Scyscanner bi trebalo da pokazuje LCCs, ali imas ih i na Google Flights [gde mozes da podesavas vremena u toku dana].

 

Aviolet bi trebao da ima sezonski charter direktno iz Beograda, ali ne znam kad pocinje ovog leta?

 

Condor pocinje tek u julu, ali LH Regional/CityLine bi trebalo da leti direktno iz FRA vec sad.

 

I ne bih se ja brinuo previse za 1h konekciju u Minhenu - jesi li imala losih iskustava sa prtljagom tamo?

Link to comment

Izgleda da su ok narednih 6? meseci, dobili su zajam od €600m da "premoste" taj period.

 

 

da premoste, carevi :D . alitalia propada / premoscava od pada rimske imperije

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...