Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Zao mi je sto nikad ne ukacih let za/sa Tempelhofa.

 

Možda sam te već i pitao, ne sećam se: ne znam kad si počeo da letiš po svetu, jesi uspeo da zakačiš Kai Tak pre zatvaranja?

Link to comment

Možda sam te već i pitao, ne sećam se: ne znam kad si počeo da letiš po svetu, jesi uspeo da zakačiš Kai Tak pre zatvaranja?

Na zalost, ne.

 

Moj prvi interkontinentalni let je bio za Jo'burg leta 1998 (otprilike kad je Chek Lap Kok poceo sa radom), a u Aziju (ne racunajuci prelazak Bosfora i Middle East) nisam otisao pre 2012. Hong Kong prvi put tek 2015 (i prvi put Cathay Pacific First class :thumbsup:

 

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Edited by jms_uk
Link to comment

Možda sam te već i pitao, ne sećam se: ne znam kad si počeo da letiš po svetu, jesi uspeo da zakačiš Kai Tak pre zatvaranja?

Ja sam ga zakacio, samo sto tada nisam znao da je to Kai Tak :cry: , hocu reci jedno je kad citas liste problematicnih aerodroma, a drugo kad se omoguci gledanje po raznim YouTubetima: meni inace, verovatno pod raznim uticajima, najgadniji bio stari atinski aerodrom i za koriscenje i za gledanje: secam se jedne veceri, neki kraj 90-ih, mozda bas '99-te, gledao sam sticajem okolnosti bas niz osu PSS, sa ivice same platforme, uzletanje rumunskog RomBAC 1-11, sa obiljem dima i zvuka i svega i svacega.

Kako se iz ose PSS gledano, svetla aviona koji uzlece izgube u gradskim svetlima Pireja, srce mi je stalo dok nisam video njegova svetla da su se konacno pojavila, izdvojila iznad gradskih...

Link to comment

vidim da ryanair od novembra uvodi let budapest - marrakesh, pa me zanima da li ce to biti redovna ili sezonska linija?

 

 

Za sada samo navode da je u zimskom redu letenja - mislim da ce morati da se saceka 2018 da se vidi da li ce biti i dalje.

 

Lete od oktobra, dva puta nedeljno.

Link to comment

Samo u cilju uglavljivanja sto vise sedista u avione.

 

Takodje prelaze na standradni euro-Biz [prazno srednje sediste] koji ce biti fleksibilan, u zavisnosti od potraznje.

Link to comment

Emirates greska za letove sa Maldiva - razne destinacije po Evropi ili US.

 

MLE-ZAG one way £50, povratna £85 [ekonomska klasa]

 

Na svim blogovima, pa pozurite.

Link to comment

Hajde da stavim i ovde:

 

Nova avio linija

 

http://www.exyuaviation.com/2017/05/hainan-to-launch-belgrade-service-in.html

 

 

carrier plans to initially maintain the service via the Czech capital of Prague over the winter season after which the airline will review the possibility of introducing nonstop operations. Hainan Airlines will run its Beijing - Prague - Belgrade service twice per week, each Monday and Friday with an Airbus A330-300 aircraft, which has the capacity to seat 32 passengers in business class and a further 260 in economy.

 

Link to comment

Je l' neko leteo Wizz-om u zadnjih 6 meseci? Nesto me buni onlajn bukiranje i onlajn check-in. Pri bukiranju karata i onlajn cekiranju nije mi trazen boj pasosa, dakle na odstampanim kartama nema broja pasosa, a znam da na kartama mora biti broj i datum do kad pasos vazi...

Link to comment

Je l' neko leteo Wizz-om u zadnjih 6 meseci? Nesto me buni onlajn bukiranje i onlajn check-in. Pri bukiranju karata i onlajn cekiranju nije mi trazen boj pasosa, dakle na odstampanim kartama nema broja pasosa, a znam da na kartama mora biti broj i datum do kad pasos vazi...

Zavisi odakle putuješ, ja sam vadio sad drugu kartu Budimpešta-Štokholm i on nema broj pasoša i datum na karti, a meni Beograd-Malme i ja imam.

Koliko sam skapirao za putovanja u okviru šengen zone ne trebaju više ti podaci. Isto nisam nigde putovao godinu dana pa sam bio zbunjen kad sam mu 

čekirao.

Link to comment

Zavisi odakle putuješ, ja sam vadio sad drugu kartu Budimpešta-Štokholm i on nema broj pasoša i datum na karti, a meni Beograd-Malme i ja imam.

Koliko sam skapirao za putovanja u okviru šengen zone ne trebaju više ti podaci. Isto nisam nigde putovao godinu dana pa sam bio zbunjen kad sam mu 

čekirao.

 

Cool, hvala! :) Takodje letim iz Budimpeste, tako da bice da je to to onda. Drug se vratio iz Katara nedavno, i on mi rece da nije imao broj pasosa na karti, samo je bitan bar kod valjda. Onda da se ne sekiram....

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...