Jump to content
IGNORED

Organizovani kriminal u Srbiji i regionu


nautilus

Recommended Posts

bm?

Moguće, mada sumnjam da se on baš tako eksponira.

Inače, kažu kolege da kad god kopaš oko neke ovdašnje ekipe, na kraju završiš dole kod Brana...

Link to comment

Još malo priloga za biografiju Zore Dobričanin, Telegraf panegirik:

 

Izdejstvovala je oslobađajuće presude za dvojicu orkivljenih za slučaj "Ibarska Magistrala", za slučaj "Odavanje državne tajne", za dvojicu okrivljenih u slučaju "Pokušaj ubistva Vuka Draškovića u Budvi", za dvoje okrivljenih u slučaju "Grčka ambasada", koji je u startu bio klasifikovan kao međunarodni terorizam, oslobađajuća presuda za slučaj poznat kao "Navijači pevali Brankici Stanković"...
 
branila je Milana Radonjića i Ratka Romića, dvojicu optuženih za ubistvo Slavka Ćuruvije. Na ročištu održanom pre nedelju dana, sudsko veće je odlučilo da se dvojici optuženih ukine mera zatvorskog pritvora i da se puste u kućni, sa obaveznom elektronskom nanogicom.
 
Bila je i na jednom od ovih ročišta kad je iskaz davao Milorad Ulemek Legija.
 
U slučaju Brisa Tatona, branila je Ivana Grkovića, jednog od okrivljenih za njegovo ubistvo. Poznato je da su kazne prepolovljene svoj četvorici prvooptuženih. Grković je prvostepeno u Višem sudu u Beogradu osuđen na po 30 godina zatvora.
 
Ali naslov - 'NJENA ČELIČNA ADVOKATSKA ŠTIKLA'
 
Povračaču.
Link to comment
  • 2 months later...

Vidim da u Kuriru ide serija tekstova kao ispovest nekog organizovanog kriminalca. Prati li to neko, ima li nesto zanimljivo ?

 

Dragan Nikolić Gagi priča kako je organizovano i izvršeno ubistvo Arkana. Pročito sam ono što je objavljeno i jeste zanimljivo, bar meni. O tome kako je planirano i izvedeno ubistvo i kako je zbog kašnjenja propuštena prilika da ga ubiju na parkingu i kako je sve krenulo naopako kad je pucač prelomio da izvede ubistvo u hotelu, ubijajući trojicu i pri tom i sam bio ranjen. Zanimljivo je i kako je Nikolić sebi pripremio alibi i kako je izveden njegov bijeg u BiH a kasnije u Rumuniju. Kako ga je tamo u crkvi provalio pop i kako su muljali sa pečatima na pasošu prije bijega u Austriju.

Link to comment

Biznis, naravno. Ovome što se ispovijeda Kuriru je motiv za priključenje zavjerenicima bio taj što mu je kum ubijen po Arkanovom nalogu. Ne pominje nikakve političke motive nego je Arkan prekardašio sa reketom i bahaćenjem. Priča i kako su austrijski obavještajci pozdravili Arkanovu likvidaciju, jedan od njih je bio odlično upućen u Arkanov lik i djelo.

Link to comment

pa godinama se vrti ona prica da su pare oko lazetica i jos nekog fudbalera bile kapi koje su prelile casu

tu je valjda dosao u sukob sa ostatkom tadasnjeg "krema beogradskih zestokih momaka"

 

a i to sto se gurao u politiku i usao u skupstinu u nekom trenutku mu sigurno nije donelo poene kod slobe i ostatka zlocinackog rezima

 

jbg i za eskobara kazu, da ga je upravo ulazak u politiku i njihov parlament kostao glave

Link to comment

Dragan Nikolić Gagi priča kako je organizovano i izvršeno ubistvo Arkana. Pročito sam ono što je objavljeno i jeste zanimljivo, bar meni. O tome kako je planirano i izvedeno ubistvo i kako je zbog kašnjenja propuštena prilika da ga ubiju na parkingu i kako je sve krenulo naopako kad je pucač prelomio da izvede ubistvo u hotelu, ubijajući trojicu i pri tom i sam bio ranjen. Zanimljivo je i kako je Nikolić sebi pripremio alibi i kako je izveden njegov bijeg u BiH a kasnije u Rumuniju. Kako ga je tamo u crkvi provalio pop i kako su muljali sa pečatima na pasošu prije bijega u Austriju.

 

Gagi je legenda. Prvo prica gde su se dogovorili da ubiju arkana, kako su ga pratili, kako ga je njegov kum s kojim je bio na vezi sve vreme u hotelu ubio. A onda u sledecem pasusu kaze da je nevin, trazi novo sudjenje na kom ce podneti dokaze koji ga oslobadjaju i  da generalno krajnje nepravedno lezi 30 komada. 

Link to comment
  • 11 months later...

Sumnjam da ovo hapšenje državljanke Srbije u Crnoj Gori ima veze sa saobraćajnom nezgodom koju je izazvala ona  ćerka skorojevićka u kojoj je državljanin Srbije poginuo, a devojka jedva preživela, daje  ucenjivački kapacitet.

Edited by halloween
Link to comment
1 hour ago, halloween said:

Sumnjam da ovo hapšenje državljanke Srbije u Crnoj Gori ima veze sa saobraćajnom nezgodom koju je izazvala ona  ćerka skorojevićka u kojoj je državljanin Srbije poginuo, a devojka jedva preživela, daje  ucenjivački kapacitet.

a to ona adrovic , slikarka. pa prica se da je svetin sin milos marovic pre neko leto, upravljajuci gliserom isekao na komade plivaca turistu iz beograda ali to se zataskalo. pa sin barovica je nekog pregazio. a cini mi se i sin drzavnog tuzioca stankovica je nekog pregazio letos i to vozeci tatin sluzbeni audi/ merc..

Link to comment
1 hour ago, halloween said:

Sumnjam da ovo hapšenje državljanke Srbije u Crnoj Gori ima veze sa saobraćajnom nezgodom koju je izazvala ona  ćerka skorojevićka u kojoj je državljanin Srbije poginuo, a devojka jedva preživela, daje  ucenjivački kapacitet.

kome, čemu

 

gledao majku na televizor, ako je po onoj narodnoj gledaj majku, ne bih rekao da je bez osnova

 

sud mi je zasnovan isključivo na instinktu i predrasudama

Link to comment
38 minutes ago, bradilko said:

a to ona adrovic , slikarka. pa prica se da je svetin sin milos marovic pre neko leto, upravljajuci gliserom isekao na komade plivaca turistu iz beograda ali to se zataskalo. pa sin barovica je nekog pregazio. a cini mi se i sin drzavnog tuzioca stankovica je nekog pregazio letos i to vozeci tatin sluzbeni audi/ merc..

Milo za sada nista? :fantom:

Link to comment
1 minute ago, bradilko said:

uobicajeno krade svakodnevno, on, brat, sestra, sin,ex zet, kumovi..

Ма то знамо, него газе ли он и његови народ, прича ли се шта?

Link to comment
Just now, namenski said:

Ма то знамо, него газе ли он и његови народ, прича ли се шта?

znas li ko mu je barovic? ili ko mu je bio marovic? ti se zaljubio u mila. lepo je to.pozeljno za vlast..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...