Jump to content
IGNORED

Krađa/otimačina do 15000 dinara skroz OK?


Ariel

Recommended Posts

Pa tu pomažu samo mediji, ili nešto slično. Razglasi da te pokrao, posle neće moći da nađe posao. Pa onda nek one tebe ganja po sudovima za klevetu, ako sme, a neće smeti.
Ma daj, pa to su sve "kamiondžije", dovoze drva na pijace. Nema od toga ništa.edit1: ubacio se Toniedit2: upravo sam se setio da me je i mt:s "zavrnuo" za sličnu cifru, samo ne u pravom smislu reči. Naime, za klinca sam pazario paket "Kontrola troškova" sa "Xperia mini" telefonom. Po dolasku kući sam ustanovio da je telefon neispravan. Otišao do poslovnice, reklamirao, dobio drugi - takođe neispravan.Tu smo se našli u bezveze situaciji jer je bila subota - nije bilo smisla da uzmem i treći jer bi i on bio neispravan, a drugi neki model nisu mogli da mi daju zbog ugovorne obaveze, a šefovi ne rade subotom.Do ponedeljka odlučim da odnesem u servis jer je problem uobičajen (rekalibracija), a da odem ponovo u poslovnicu i da zatražim kompenzaciju jer su mi prodali neispravan uređaj. U dva navrata.Moj zahtev je glatko odbijen, uz pismeni odgovor koji nema veze sa tekstom zahteva.U centru za zaštitu korisnika su mi rekli da nemam nikakve šanse jer sam telefon popravio*, pa me uputili na medijaciju koja košta više nego uređaj.*izgleda da je svima normalno da platiš punu cenu za neispravan uređaj, i da nemaš prava da tražiš da ti umanje račun za takav uređaj.Tako da, ukoliko te neko ošteti za otprilike tu cifru - nema smisla da se batrgaš. Ćuti i trpi bol. Edited by CTale
Link to comment
Ma daj, pa to su sve "kamiondžije", dovoze drva na pijace. Nema od toga ništa.edit: ubacio se Toni
Pa verovatno si u pravu, ništa mi drugo nije palo napamet. Jebiga, čovek se u takvim situcijama oseća stravično nemoćno.
Link to comment
meni su jednom u konfu koju sam kupio ubacili satro slucajno slabiju graficku, recimo da je bila razlika u cijeni nesto jace od sadasnjih 15k.otisao da reklamiram, ovi ladno krenuli da se prave tose, kao nemaju ovu na lageru, ne mogu nista da urade itd.onda lepo seo u radnju im, a posto je bilo nesto pred novaka plus je pdv za kompove trebao od januara biti visi, gomila ljudi dolazila da pazari, a ja svima u detalje krenuo da objasnjavam kako su me namerno zajebali.doveli mrstavca da me opomene, ja jedva docekao i iznapusavao ga ne bas tihim tonom.mislim da sam im tad ocero sigurno desetak musterija.onda su nasli nacin da mi kompenzuju razliku, pa sam dobio digitalac i citac kurtica pride :happy:
Jednom ce te neko ubiti.
Link to comment
Ma daj, pa to su sve "kamiondžije", dovoze drva na pijace. Nema od toga ništa.edit1: ubacio se Toniedit2: upravo sam se setio da me je i mt:s "zavrnuo" za sličnu cifru, samo ne u pravom smislu reči. Naime, za klinca sam pazario paket "Kontrola troškova" sa "Xperia mini" telefonom. Po dolasku kući sam ustanovio da je telefon neispravan. Otišao do poslovnice, reklamirao, dobio drugi - takođe neispravan.Tu smo se našli u bezveze situaciji jer je bila subota - nije bilo smisla da uzmem i treći jer bi i on bio neispravan, a drugi neki model nisu mogli da mi daju zbog ugovorne obaveze, a šefovi ne rade subotom.Do ponedeljka odlučim da odnesem u servis jer je problem uobičajen (rekalibracija), a da odem ponovo u poslovnicu i da zatražim kompenzaciju jer su mi prodali neispravan uređaj. U dva navrata.Moj zahtev je glatko odbijen, uz pismeni odgovor koji nema veze sa tekstom zahteva.U centru za zaštitu korisnika su mi rekli da nemam nikakve šanse jer sam telefon popravio*, pa me uputili na medijaciju koja košta više nego uređaj.*izgleda da je svima normalno da platiš punu cenu za neispravan uređaj, i da nemaš prava da tražiš da ti umanje račun za takav uređaj.Tako da, ukoliko te neko ošteti za otprilike tu cifru - nema smisla da se batrgaš. Ćuti i trpi bol.
E, ovo je već druga priča i možda neko udruženje za prava potrošača može da pomogne.
Link to comment
sad mi pade na pamet, jel se racunaju neisplacene plate i honorari, daklem cifre well over 15k?
to je prevara jedino ako dokazes da su od starta imali namjeru da te prevare. to malo teze.ostaje ti samo da ih tuzis u parnici.
Link to comment
E, ovo je već druga priča i možda neko udruženje za prava potrošača može da pomogne.
Ne. Zvao sam prvo tržišnu inspekciju, oni me uputili na centar za zaštitu prava potrošača kao jedine nadležne. Ostatak priče sam napisao.
Link to comment
kradja stvari cija je vrednost manja od 15k dinara se smatra lakom kradjom i ne goni se po sluzbenoj duznosti nego po privatnoj tuzbi. vazi i za sitnu prevaru i utaju.vrednost stvari ne bi trebalo da je jedini element pri kvalivikovanju dela. ukoliko je kradja izvrsena provalom ili na drzak nacin na primjer, to je onda teska kradja bez obzira na vrednost ukradene stvari. drugo je pitanje koliko se policija toga pridrzava.
Meni uradilo muziku iz auta parkiranog 100 metara od SUPa u 11 pre podne. Ako to nije drsko onda...Nisam ni očekivao neke tužbe i suđenja, ali sam iskreno očekivao da panduri barem prošetaju tih 100 metara, potraže otiske barem... Teta koja je kucala zapisnik u 786 primeraka me tako sažaljivo pogledala, nasmejala se i rekla da previše gledam filmove.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...