Jump to content
IGNORED

Diskus hernia - i generalno stomak/ledja


Vasilij Zajcev

Recommended Posts

od '94 ja ovo ignorisem i sad sam na korak od operacije...a bolove ne mogu ni da ti opisem. recimo da je izbacivanje kamena od 8mm iz bubrega bila decija igra za ovo. bukvalno ti otpada noga. zato: ako imas i najmanju indikaciju takvog problema, odma kod fizijatra/neurologa i ako treba sve pare sto imas potrosi na fizikalnu terapiju i posle teretanu. dan ovog stanja zavredjuje godinu odvaljivanja u teretani...veruj mi!
idi bre u kurac :(ja se kanim vec par godina da sredim stanje/sranje ali uvek nalazim razloge da to priceka.i sada da me teras moralo bi da ceka do jeseni. :(sta da ti kazem, drz'se! nisi sisica.
Link to comment
  • Replies 341
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vasilij Zajcev

    42

  • wall

    29

  • Tihajeza

    22

  • gagilija

    22

joga je fantasticna stvar.Ja imam relativno slaba ledja, odnosno cesto mi se desava da me bole, lako se kochim i joga nevidjeno pomaze.Da ne kazem da je to sjajan nacin da se zapocne dan, osetis se skroz energizovano.guglaj, tj. juri po warezovima pdf knjige tipa yoga for dummies i tako to. Ne moras da se savijes u perecu da bi osecao pozitivne efekte, vecu istegljivost i tako to.

Link to comment

Da, Zajcev, i koje si simptome imao?Meni pre mesec dana počela da trne leva ruka a malo i desna. Ali još se nisam zabrinula toliko da bih otišla kod lekara. Mada planiram da to uradim.

Link to comment
kako se zaradi zajecvljevljevo stanje?
puno skakanja na betonu bez zagrevanja pre ili istezanja posle, povlacenje tereta kicmom sa slabim ledjnim misicima, previse sedenja, genetika, kako oces. statistika kaze da ga u manjem ili vecem obliku ima 60% stanovnistva
Da, Zajcev, i koje si simptome imao?Meni pre mesec dana počela da trne leva ruka a malo i desna. Ali još se nisam zabrinula toliko da bih otišla kod lekara. Mada planiram da to uradim.
to su simptomi za srednji deo kicme, ovaj moj je donji (lumbalni) pa udara u nogu... ne ignorisi, odma prekontrolisinajbolji info koji sam do sad nasao je na: http://www.stetoskop.info/Diskus-hernija-3404-s4-content.htm
Link to comment
od '94 ja ovo ignorisem i sad sam na korak od operacije...a bolove ne mogu ni da ti opisem. recimo da je izbacivanje kamena od 8mm iz bubrega bila decija igra za ovo. bukvalno ti otpada noga. zato: ako imas i najmanju indikaciju takvog problema, odma kod fizijatra/neurologa i ako treba sve pare sto imas potrosi na fizikalnu terapiju i posle teretanu. dan ovog stanja zavredjuje godinu odvaljivanja u teretani...veruj mi!
Moj muz je to morao da operishe (prosle godine).Lekar se prvo neckao, ali su bolovi bili strashni,nistavishe nije moglo da ublazi bol,cak su mu i narkotike neke davali,ali je je posle desetak dana umiranjaod bolova ipak morao na operaciju. Posle operacije bolovi su bili josh strashniji,opet magnetna rezonancai opet operacija.Druga operacija je bila OK,bolovi su prestali, ali ga je noga yebala josh jedno pola godine.Malo je hramljao,malo je trnula noga, ali je i proslo.
Link to comment
Moj muz je to morao da operishe (prosle godine).Lekar se prvo neckao, ali su bolovi bili strashni,nistavishe nije moglo da ublazi bol,cak su mu i narkotike neke davali,ali je je posle desetak dana umiranjaod bolova ipak morao na operaciju. Posle operacije bolovi su bili josh strashniji,opet magnetna rezonancai opet operacija.Druga operacija je bila OK,bolovi su prestali, ali ga je noga yebala josh jedno pola godine.Malo je hramljao,malo je trnula noga, ali je i proslo.
da, a ako neko zna sta je bol, onda je to tvoj muz :D (izvini, bio je penal)
Link to comment
Da, Zajcev, i koje si simptome imao?Meni pre mesec dana počela da trne leva ruka a malo i desna. Ali još se nisam zabrinula toliko da bih otišla kod lekara. Mada planiram da to uradim.
Ja postadoh specijalista za udove ( i donje i gornje ;) ).I meni trnula ruka (vajda bila leva) pa sam nekada i otisla kod lekara.On reche da nezgodno spavam.Drzim ruku ispod glave ili jastuka pa se nerv syebe od tezine glavudze. Ja sam onda stavila dva,tri jastukada ne moram da podizem jastuk rukom i sve bre proslo.Meni je trnula shaka ,nekada i na obe ruke.
Link to comment
da, a ako neko zna sta je bol, onda je to tvoj muz :D (izvini, bio je penal)
Ma nema veze ;) Nego ja nisam verovala da mogu da postoje takvi bolovi.I njegov neurolog reche da su to strashniji bolovi i od tih od kamena u bubregu , cak i od porodjajnih.Hash se sada prepisuje protiv tih nemogucih bolova. Ne zezam se.Ali ti apotekar pravi neku miksturu, obichan joint nije valjda dovoljan,al probaj ako ti je pri ruci.
Link to comment

Meni zbog tih utrnuća doktorka reče da malo obratim pažnju na istezanja, sedenja itd. Pa se tako trudim. Wake up call je bio kad sam se pre godinu i po ukočio jedno jutro i tako me držalo nekih 4 dana, a u firmi ležao pola vremena na stolu. Za spavanje još uvek nemam rešenje. Od bebećih dana spavam na stomaku, a kad se probudim, nađem sebe u tako uvrnutim pozama da kičma i sve u vezi sigurno ima lud provod. Ruka, zbog spavanja još uvek ume da utrne. Sve povezano, bmti...

Link to comment
posebno sam radostan otkad spavam na njemu ruke vishe ne trnu.bez zajebancije, dormeo fazon jastuci skroz rade posao.
Na kome/cemu spavash?Jastuk neki specijalan?Ne,kako Zabalujev reche, nema tu pomoci.Samo neka samokontrola.Probudish se nocui oma se opsetish da ne smesh da drzish ruke ispod jastuka.
Link to comment

Auu, crni Zajcevljeve, šta te snašlo!? :( Izgleda da su moji šetajući reumatični bolovi prava sitnica u podeđenju s tim ušinućima, ne zavređuju ni hejtićak, a i prošlo. Ali juče sam jedva hodala, steglo levo stopalo, svaki korak terao suze na oči.Danas na poslu dan velikog hejta. Ljudi su surovi, samoživi skotovi. Ništa novo, ali nekad se ne da sakriti. Toliko.Nateraće me da budem bezobrazna i bezobzirna. A to ne volim.:retorsko: Kako opstati među takvima, a ne osećati se kao kreten zato što na njihove gluposti moraš isto da reaguješ, i ne postati kao oni? Ako ne reagujem, ispašću mali majmun kad-tad!? :retorsko:@nisam jaMislila sam da su dormeo i sl. jastuci prevara, ali super ako pomažu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...