Jump to content
IGNORED

pushiti ili popushiti


ivy

Recommended Posts

Ja kao pravi geek nisam mogao da koristi brute force metodu u ostavljanju cigareta, nego sam išao na metodu polovljenja (funkcionalnih integrala).Inicijalno sam bio dnevno na paklo-dva. Ako je radni dan, bez kafenisanja ili izlazaka, onda je bilo bliže jednom paklu cigara. Uglavnom, išao sam na to da nedelju dana pušim pola od uobičajene količine. Pa nedelju nakon toga, pola od te polovine itd. Uglavnom, ostavio sam ih bez nekog posebnog naprezanja za cirka mesec dana. U početku sam se još kao i preračunavao, u smislu da vodim računa da ne palim kad mi je dosadno, nego samo kad mu je poseban gušt - posle klope i sl. Nakon nekoliko dana nisam više ni to radio, nekako sam automatski vadio cigare samo u tim prilikama. Poslednje paklo nisam ni završio do kraja, kao ni poslednju cigaru - a jasno se sećam u kojem restoranu je to bilo nakon ručka. Povukao par dimova i više mi to nije bilo to. Nekako mi je više smetalo, nego što mi je bio užitak. Ali moram da napomenem da mi je dooosta pomoglo to što mi je jedini izvor nikotina bila samo moja sopstvena cigara; kod kuće, a i u kancelariji na poslu nije takođe smelo da se puši. Tj. smelo je u firmi u jednoj odvojenoj "pušioni", ali mene mrzelo da šipčim do tamo svakih 10 minuta, kao i da se smrzavam napolju pred ulazom radi dima. E, kad sam zavisio samo od svojih cigara, a ne i od doze dobijene sa strane, postepeno odvikavanje je prošlo bez ikakve muke i trzavica. Naravno, dobro je kao dodatna motivacija došlo i stalno podsećanje da za te pare koje mesečno u kući dajemo na cigare možemo da otplaćujemo kredu za nova kola.

Link to comment
Ja kao pravi geek nisam mogao da koristi brute force metodu u ostavljanju cigareta, nego sam išao na metodu polovljenja (funkcionalnih integrala).Inicijalno sam bio dnevno na paklo-dva. Ako je radni dan, bez kafenisanja ili izlazaka, onda je bilo bliže jednom paklu cigara. Uglavnom, išao sam na to da nedelju dana pušim pola od uobičajene količine. Pa nedelju nakon toga, pola od te polovine itd.
Sutra malo, da si tako radio ne bi ti nikad ostavio pusenje. Nego si primenio neku ruznu aproksimaciju pa te je sad blam da priznas.
Link to comment
Sutra malo, da si tako radio ne bi ti nikad ostavio pusenje. Nego si primenio neku ruznu aproksimaciju pa te je sad blam da priznas.
Мени најбоље ради метода "е сад нећу" (односно, док сам паузирао, подсећање мишљу "е, не морам сад, док сам непушач").Ево, данас сам већ трећи пут на овој теми а да нисам устао да одем по пљугу. У ствари сам већи део своје пушачке каријере провео завијајући дуван, управо зато да не бих аутоматски вадио из пакла (да, из пакла је изашла)(осим што не верујем у пакао, али у пакло могу - свако је имало по 20 комада, осим оних швапских некад са по 22, 24 или 25). Зато по правилу то пакло држим на другом столу.
Link to comment

Jučer kupih gauloises caporal poslije dužeg vremena. Učinilo mi se da nisu onako ukusne kao nekad, pogledah na kutiju,a tamo piše brunes, ne caporal. U čemu je razlika? Ove mi djeluju mekše.

Link to comment
Sutra malo, da si tako radio ne bi ti nikad ostavio pusenje. Nego si primenio neku ruznu aproksimaciju pa te je sad blam da priznas.
Lepo sam rekao da poslednju kutiju nisam završio nego bacio napola punu. To je taj ostatak, kada ne ideš ispod jedinice mere. Nit' oni prodaju manje od pakla cigara, nit' sam ja hteo da delim jednu cigaru na više seansi.
Link to comment
Jučer kupih gauloises caporal poslije dužeg vremena. Učinilo mi se da nisu onako ukusne kao nekad, pogledah na kutiju,a tamo piše brunes, ne caporal. U čemu je razlika? Ove mi djeluju mekše.
ja juče kupih paklu lakija, piše na njoj it's toasted. probam, kad ono stvarno toasted. izvadiš pljugu i zapališ, i kažeš "it's fuckin' toasted" ...yeah, hot damn.pušim što volim. et'. Edited by MocaVukotic
Link to comment

ja inache malo pushim..kad sam kod kuce ceo dan pakla mi traje i tri dana,evo danas sam zapalila 3cigareteu dnevnoj sobi se ne pushi i moram da se mrdnem do mesta za pushenje,u kolima se ne pushi i kad sam radila isto sam morala da se mrdnem do mesta za pushenje...jedini problem su mi kafana i letenje...dakle dok pijem i dok se luchi adrenalin pushim kao zmaj,to osecam kao stres koji hocu da zatrpam duvanskim dimom a sve u nadi da ce se smiriti a znam da se nishta nece desiti <_< i tako palim i palim..a dok pijem bash volim da pushim..nije mi problem da se suzdrzavam,imam gomilu prijatelja kod kojih se ne pushi pa onda trpim i trpim pa izadjem napolje samo nekoliko puta za veche.. ali do sada nisam nikada ni pomishljala o prestajanju,ovo mi je prvi put da sam pozelea ili ozbiljnije razmishljam o tome..uvek mi je bilo chudno kako to svi kazu ,,samo su prestali,, kako bre samo?! i znam da to niko ne moze da mi objasni ali zato cu da kupim tu knjigu i da prochitam,kontam da je chovek napisao svaku misao i svaki korak u tom ,,samo,, procesu

Edited by ivy
Link to comment
Jučer kupih gauloises caporal poslije dužeg vremena. Učinilo mi se da nisu onako ukusne kao nekad, pogledah na kutiju,a tamo piše brunes, ne caporal. U čemu je razlika? Ove mi djeluju mekše.
Немам појма, нисам никад видео те мрке. Можда те нису од црног алжирског дувана?Ал' голоаз јесте цигара која се увек купује после дужег времена. Не могу да замислим да то пушим стално. Шта стално, не би ишло чешће од једног бокса годишње.Е, да, падеминаум да питам: ради ли још резалиште дувана у Задру, и продају ли још негде њихову шкију? Убедљиво најбољи дуван што сам икад пробао. Било га је у Форумовим и Политикиним трафикама од '76 до '88, а онда је отишло све у очин. Edited by расејан
Link to comment
evo ja nudim nagradu svakom ko prestane da pusi. neka mi se javi na PM cim izdrzi jedan dan. nagrada je "Jesen sa shermanom u borchi" dvodnevno druzenje sa mojom malenkoscu, upoznavanje Dzuna, odlazak na BSK utakmicu i prijatna vecera uz svecemuskarci stop
šermane, ne pušim od nedelje! :lol: a može samo sveće bez večere! Edited by Sara Goldfarb
Link to comment

Predlažu razne modne i druge detalje kako unaprediti stil pušenja (vidi sliku), pa se onda ljudima smuči sve zajedno:strange_vintage_products_07.jpgZamislite sad svi onu cool Miralemovu cigar-fotku sa ovim na glavi...

Link to comment

Ispred zgrade su horde pušača i sve ostavlja jadan utisak kako za instituciju tako i za zaposlene. Mi smo pronašle klupu 100 metara dalje, ponesemo espreso i petnaestak minuta uživamo na suncu i miru. Juče su nas preduhitrila dvojica pušača, nas dve stojimo, njih dvojica sede iako su se napušili. Jedan od njih kalemi cigaru na cigaru, nije im palo na pamet da nam ustanu. Umislila sam da su to neki sa PPP-a.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...