Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

Omerovic je pauzirao godinu dana da bi oduzio dug 1 otadzbini, i ne samo on nego i mnogi drugi. Piksi je otisao u vojsku u prvoj sezoni nakon sto je potpisao za Zvezdu. Savicevic takodje. Mislim da je mozda i Pancev svoju prvu sezonu kao igrac Zvezde proveo u sivomaslinastoj uniformi GNA .Kad smo kod radikalnih promena pozicija, tu je najpoznatiji primer 1 Sinisa Mihajlovic koji je svoju karijeru zapoceo kao levi vezni (ili krilo, sto je tada jos vazilo za legitimnu poziciju), pa je posle u Romi postao centralni bek. Mislim da je i Mijatovic zapoceo karijeru vise kao srednji/polu-ofanzivni vezni, da bi na kraju zavrsio kao spic. Ako se dobro secam Vulic iz Hajduka je u mladjim danima igrao levo krilo, da bi ga kasnije prebacili na poziciju levog beka.
Tacno je ovo za Omerovica, Saviceciva i Panceva. Stojkovic je dosao u Zvezdu sa odsluzenim vojnim rokom, leta 86, nakon sto je pomogao Radnickom da se vrati u prvu ligu. Briljirao je na utakmici zadnjeg kola na Banjici protiv Rada (bio sam na stadionu). Da je Rad pobedio, usao bi u prvu ligu (sto je i ucinio godinu dana kasnije)Vulic je igrao na dosta pozicija, bas kao i Nikica Klincarski, Zdravko Borovnica, Bosko Djurovski ...
Link to comment
Илија је почетком деведесетих био директор пословнице Путника у мом родном месту. Имао је бомба ћерку нешто старију од мене. да ли је још тамо не знам. Иначе, Јерговић одлично пише само је малко у свађи са фактима. То баш боде очи.
Ilijina cerka zove se Marija, udato Andrijasevic. Nadam se da sam bio jasan :wink:
Link to comment
Na svom blogu http://www.icko1610.bloger.hr/ sam postavio anketu "Ko je najbolji fudbaler SFRJ 1945-1991?",pa ako ima zainteresovanih da glasaju...Anketa je skoro postavljena,pa ima vremena da ubacim nekog fudbalera,ako sam ga eventualno zaboravio.
Наравно Џаја, мада скоро да заокружих легенду Нагоје.
Link to comment
A Dragiša (centriši) Binić? Počeo kao bek u Radničkom, nastavio kao krilo u Zvezdi, završio kao prodavac sladoleda u Slaviji.
Kako misliš prodavac sladoleda? Slavistima je ostao u divnoj uspomeni.
Link to comment

...Kako da ne, u svojoj 31. godini se prodao Korbelu (tadašnji vlasnik Slavije) za 1Mega onih USD. Otvorio firmu Bina Ice i nestao posle dve godine iz CZ (zbog poreza?)

Edited by alberto.ascari
Link to comment

ne mogu da završim 501/505dva zanimljiva citatasrpska wiki...nakon toga sa uspehom igrao u Češkojčeška wiki...po prelasku u Slaviju su ga pratili skandali i posle dve godine je otišao iz tima

Edited by alberto.ascari
Link to comment

Mrdja,molio bih te ako imaš podatke o čuvenoj utakmici Partizan-Hajduk 1:6,da ih postaviš ovde.Dosta sam slušao o toj utakmici,ali su to bile nepotpune priče.Ipak,svi se slažu u jednom:da je Partizan imao neverovatnu podršku navijača iako je ubedljivo gubio.Ako možeš dopuni priču.

Link to comment
Glasao za Bearu. Jedini ciji je prelazak iz tima u tim (iz Hajduka u Zvezdu) imao dramaticne posledice za obe ekipe.
Vasovicevi preleti takodje nisu bili bez ozbiljnih posledica.
Link to comment
Mrdja,molio bih te ako imaš podatke o čuvenoj utakmici Partizan-Hajduk 1:6,da ih postaviš ovde.Dosta sam slušao o toj utakmici,ali su to bile nepotpune priče.Ipak,svi se slažu u jednom:da je Partizan imao neverovatnu podršku navijača iako je ubedljivo gubio.Ako možeš dopuni priču.
Veoma neobicno prvenstvo u svakom slucaju.Hajduk je bio izraziti favorit, u nameri da ponovi uspehe Partizana i Zvezde, te osvoji trecu uzastopnu titulu prvaka. Vec izuzetno jak sastav su pojacali Djordjevic iz Bora i Balevski iz Vardara.Zvezda je zavrsavala proces smene generacija i malo ko iz Miljaniceve ekipe se zadrzao. Bilo je dosta neafirmisanih novajlija, a debitant iz uzicke Slobode Srboljub Stamenkovic je bio posebno interesantan.Dinamo je cekao titulu od 1958, a sumarski ing Bazic je pored iskusnih Vabeca, Blaskovica i Miljkovica, racunao i na izuzetno talentovane Kranjcara i Zajeca, te novajliju iz drugoligasa Karlovca Rajka Janjanina (koji se dugo dvoumio izmedju Dinama i Zvezde).Na Partizan je malo ko racunao. Prethodne sezone se nisu borili za titulu, a otisli su odlicni Blagoje Paunovic i Borivoje Djordjevic. Novalije su bile drugoligaski (Ivancevic iz Sumadije, Djurovic i Vukan Perovic iz Sutjeske, Trifunovic iz kraljevacke Sloge) i treceligaski (Kunovac iz uzicke Slobode) igraci.Pocetak je pripao Zvezdi, koja je pobedila prvih sedam utakmica, a zatim izgubila u Zenici, uz dva gola "Majstora" Buze (gledao sam tu utakmicu). Zatim je Hajduk slavio na Marakani, pa Partizan u Splitu (golom Arandjela Todorovica, i to sam gledao). Na kraju jeseni Partizan je imao 25 bodova, Zvezda 24, Hajduk 23, a Dinamo 22.Nakon nekoliko kola prolecnog dela, Zvezda je ponovo izbili na celo, ali samo do poraza kuci od Celika (ponovo), a zatim gubi i u Splitu, pa kuci od tuzlanske Slobode i otpada iz trke (Dinamo je otpao jos ranije). Osam kola pre kraja Partizan je imao cetiri boda vise od Hajduka i bolju gol razliku. To je bilo pred mec koji te interesuje (i kom sam imao zadovoljstvo da prisustvujem).Atmosfera je bila sjajna (novinari kazu 50.000 ljudi), navijaci Partizana su ocekivali overu titule novom pobedom, a Hajduk se uzdao u cvrstu odbranu i opasne kontre preko Jerkovica, Surjaka i Zungula.Prvih dvadesetak minuta, Partizan je imao inicijativu, a najvecu sansu je propustio Bjekovic kad mu je Katalinic odbranio udarac sa par metara iskosa. To je kaznio Zungul i cinilo se da ce to biti rezultat poluvremena. Ali, na samom kraju je Buljan dao prelep gol sa solidne udaljenosti. U drugom poluvremenu je briljirao Borisa (kako su ga zvali Splicani) Djordjevic i dao dva gola. Nije Partizan ni tada igrao lose, ali se cinilo da je Ivic dao dobru lekciju iz taktike imenjaku Kaloperovicu. Navijaci Partizana su stvarno bili sjajni do samog kraja, cak veoma glasno pozdravili gol Bjekovica pri rezultatu 0:6, nesto sto se kod nas retko desavalo. Sledece kolo (uz TV prenos), Sloboda - Partizan 2:0 (Hatunic i Geca u poslednjih 5 minuta), tako da su sest kola pre kraja bili i crno-beli bili izjednaceni (uz bolju gol razliku "majstora s mora" zahvaljujuci onih 6:1)XXIX koloRadnicki Kragujevac - Hajduk 0:0Partizan - Sarajevo 2:0XXX koloOFK Beograd - Partizan 2:1Hajduk - Celik 3:0Cetiri kola pre kraja Hajduk ima bod vise i bolju gol razliku.XXXI koloHajduk - Vardar 2:0Partizan - Vojvodina 5:0XXXII koloSloboda - Hajduk 1:1Velez - Partizan 0:2Dva sumnjiva rezultata. Sloboda i Hajduk su (tako se govorilo) igrali na remi, a pricalo se da Velez nije mogao da oprosti Hajduku za onu titulu na gol razliku iz 73/74 (glatko su izgubili kuci od Partizana 0:2 sa Maricem, Vladicem, Halilhodzicem, Primorcem, Vukojem, Colicem u timu). No, to su samo sumnje navijaca.Dva kola pre kraja, ekipe su izjednacene, uz bolju gol razliku Hajduka.XXIII koloHajduk - Sarajevo 4:0Partizan - Buducnost 3:0XXXIV koloOFK Beograd - Hajduk 1:1 (Zungul promasio zicer pred sam kraj)Olimpija - Partizan 0:1 (Bjekovic u poslednjim trenucima utakmice, drugo poluvreme pocelo kasnije nego na Karaburmi)Partizan sampion sa 50 bodova, Hajduk drugi sa 49.
Link to comment
Vasovicevi preleti takodje nisu bili bez ozbiljnih posledica.
Istina, ali posto ovaj drugi tim ne pripada EX YU fudbalu, i dalje prednost ide Beari.Vaske je sjajan igrac, nedovoljno cenjen kod nas.Interesantno je da je, dolazeci u Zvezdu (zbog konflikta sa upravom Partizana), doveo sa sobom i svog najboljeg druga (cini mi se i kuma) Jusufija, ali Dr. Obradovic nije smeo da uzme i njega, plaseci se problema na najvisem nivou.Vasovic se vratio u Partizan nakon jedne polusezone provedene u Zvezdi.
Link to comment
  • Redoran changed the title to Ex YU fudbal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...