Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

ili možda nije trebalo da polijem onim sokićem u kome su se marinirale kajsije ozgo. al bilo mi žao da se baci :D

aaaa, umoci sledeci put kad bude gotovo :lolol:

Link to comment

i slike, majku mu, i slike. 

dobila sam teglu najdivnijeg dzema na svetu, italijanska domacica pravila u italiji, ne znam sta mu je radila, al briljirala je. jedini je problem sto ja dzem ne jedem osim u palacinkama, cemu uopste sluzi dzem, imate l neki kolac da ga turim, a da se oseti kako je dobar? 

Link to comment

Po mom iskustvu ako hoces da se dzem dobro oseti najbolje je neka neutralna varijanta /obican rolat /patispanj/ sa malo limunove kore i vanile, debelo dzema, i to je to/. Viktorija spandz je takodje dobar da ne ugusi aromu dzema, moze i klasican crni cokoladni rolat sa dzemom i slatkom pavlakom ali samo ako je dzem od jagoda ili nekog crvenog voca. Zerbo kocke, tu pekmez dominira? Moja baba je pravila nesto sto i danas osetim ukus kad pomislim na to ... koh od cokolade sa penom od belanaca sa pekmezom od kajsija, pa malo zapecen taj meringe sloj. Ta pena ubija kako je dobra :)

Link to comment

tvoja baba je u jednom kolacu spojila sve sto ne volim, koh i sne od belanaca :D

hvala na savetima, videcu sta cu. kad smo kod vanilica, zna li ko recept za kokijeve vanilice, ja nikad tako divne jela nisam, cudo jedno, a margarin koriste, nista maslac, sta je aca pekar za slano s margarinom, to je koki za slatko.

Link to comment

tvoja baba je u jednom kolacu spojila sve sto ne volim, koh i sne od belanaca :D

hvala na savetima, videcu sta cu. kad smo kod vanilica, zna li ko recept za kokijeve vanilice, ja nikad tako divne jela nisam, cudo jedno, a margarin koriste, nista maslac, sta je aca pekar za slano s margarinom, to je koki za slatko.

OK, ajd dobro :) ali koh je bio vise pudingast a za sne nema pomoci :)

Link to comment

OK, ajd dobro :) ali koh je bio vise pudingast a za sne nema pomoci :)

uvek mogu da testiram koliko mi se ukus promenio, tako ni snenokle nisam volela, pa kad sam porasla probala da napravim fensi snenokle. dan danas me boli ona sipka vanile sto sam je potrosila na ta jaja u mleku :D

Link to comment

Po mom iskustvu ako hoces da se dzem dobro oseti najbolje je neka neutralna varijanta /obican rolat /patispanj/ sa malo limunove kore i vanile, debelo dzema, i to je to/. Viktorija spandz je takodje dobar da ne ugusi aromu dzema, moze i klasican crni cokoladni rolat sa dzemom i slatkom pavlakom ali samo ako je dzem od jagoda ili nekog crvenog voca. Zerbo kocke, tu pekmez dominira? Moja baba je pravila nesto sto i danas osetim ukus kad pomislim na to ... koh od cokolade sa penom od belanaca sa pekmezom od kajsija, pa malo zapecen taj meringe sloj. Ta pena ubija kako je dobra :)

 

moja majka to zove američki kolač :D

kada sam bila mala nisam ga volela zbog belanaca, a sada ga obožavam

samo ona ne pravi koh, već patišpanj od 6 žumanaca, 300 g šećera, 1 putera, 300 ml mleka, 2 kašike kaka(o)a, 300 g brašna i 1 pp

peče ga u velikom plehu da testo ne bude suviše debelo

pečeni (i ohlađeni, zbog belanaca) patišpanj premaže dobro džemom od kajsija (može i neki drugi, ja najviše volim sa ovim od kajsija jer je kiselkast), sloj seckanih oraha/lešnika preko džema i na kraju šam od 6 belanaca i šećera, pa ga vrati u rernu na 100°C da se zapeče

inače taj šam, tako zapečen i kada se pomeša u ustima sa kakaom, džemom i lešnicima, bude skroz podošljiv

 

džankiji mogu da zamene kakao makom i event. onda preskoče koštunjavo voće, cenim da je kombo mak-kajsija super

Link to comment

Zerbo kocke

 

...žerbo kocke. O, živote, ŽERBO KOCKE!!!

 

Hoću sve i hoću sad! Sa domaćim pekmezom od kajsija i odozgo mamojebna crna čokolada, a kore sa puterom...

Link to comment

i slike, majku mu, i slike. 

dobila sam teglu najdivnijeg dzema na svetu, italijanska domacica pravila u italiji, ne znam sta mu je radila, al briljirala je. jedini je problem sto ja dzem ne jedem osim u palacinkama, cemu uopste sluzi dzem, imate l neki kolac da ga turim, a da se oseti kako je dobar? 

 

ako ne umeš da turiš prst u teglu sa džemom i oližeš, nemoj nigde ni da turaš

džem, ne prst

Link to comment
  • 2 weeks later...

meni je bilo jasno iz imena šta je, al sam guglala recept jer nisam mogla da provalim kakvo je testo

(i još uvek me zbunjuju kore za gibanicu u receptu, dok ne napravim ne verujem)

izgleda (i jeste) jako prosto, a božanstveno

toliko sam se navukla da sam se jutros probudila u 6 želeći taj ukus

srećom bilo ostataka u frižideru od juče

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...