Jump to content
IGNORED

Covers


Gonzo

Recommended Posts

skoro vasceli cashov opus obrada ide u kategoriju 'boljih od originala'!
Po načinu na koji Cash prisvaja sve te pesme - nema mu pandana.
Obrade BOLJE od originala:Damned - Alone again or (Love)
Originalu ništa ne fali, a ni Calexico cover nije za bacanje: http://www.amazon.com/Convict-Pool-Calexico/dp/B0001LYETG
The Dirtbombs - Tanzen gehn (Hubert Kah)Su-per.
Zakon!Pored ove omiljena mi obrada Bee Geesa - I Started A Joke.I da se ne zaboravi da je najbolji Dirtbombs album, album covera - Ultraglide in Black.Detroit Cobras su fenomenalan cover bend - godinama mi je podjednako uživanje da ih paralelno slušam uz originale.Nešto od tih originala na linku sa oficijalnog sajta Detroit Cobras: http://detroitcobracovers.blogspot.com/ -Volim i Siouxsie obradu nezaboravne teme Trust In Me iz Jungle Book.-Rev N. Cavea (Red Right Hand) su Giant Sand razbili na Cover Magazineu.-Sisters of Mercy - EmmaNo, pesma nad pesmama je Jack O. & Tennessee Tearjerkers - Chils And Fever. Tom Jones:Original:
Link to comment

A kao i slučaju Otisove/Aretine "Respect", mislim da je najbolji dokaz za "bolju" cover jedna opšte-nepoznata činjenica da je u pitanju cover.Padaju na pamet: - Elvisove "Blue Suede Shoes" i "Hound Dog" (Carl Perkins i Big Mama Thornton, respectively), - The Beatles sa "Long Tall Sally" (Little Richard, mislim), - The Rolling Stones i "Love in Vain" (bog/vrag Robert Johnson),a od novijih: - Tarantinovi Urge Overkill sa "Girl, You'll Be a Woman Soon" (Neil Diamond), - Foo Fighters sa "Darling Nikki" (Prince, ali to je poznatije), - Iggy Pop sa "Real Wild Child (Wild One)" (ne sećam se izvornika), - Simply Red i "If You Don't Know Me by Now" (soul carevi Harold Melvin & Blue Notes), - Clapton sa "Cocaine" i "After Midnight" (J. J. Cale), - te Hendriksova "Hey Joe" (izvesni The Leaves). Čak ni "La Bamba" nije od Los Lobos, "Only You" od The Platters, a ni "Mustang Sally" izvorno od Picketta. Ali tu smo već na terenu onih koji su pesmu proslavili, a izvorni autor zaboravljen. Mnogi ni za Nirvaninu "The Man Who Sold the World" ne znaju izvornik..

Edited by Buck Naked
Link to comment
A kao i slučaju Otisove/Aretine "Respect", mislim da je najbolji dokaz za "bolju" cover jedna opšte-nepoznata činjenica da je u pitanju cover.Padaju na pamet: - Elvisove "Blue Suede Shoes" i "Hound Dog" (Carl Perkins i Big Mama Thornton, respectively), - The Beatles sa "Long Tall Sally" (Little Richard, mislim), - The Rolling Stones i "Love in Vain" (bog/vrag Robert Johnson),a od novijih: - Tarantinovi Urge Overkill sa "Girl, You'll Be a Woman Soon" (Neil Diamond), - Foo Fighters sa "Darling Nikki" (Prince, ali to je poznatije), - Iggy Pop sa "Real Wild Child (Wild One)" (ne sećam se izvornika), - Simply Red i "If You Don't Know Me by Now" (soul carevi Harold Melvin & Blue Notes), - Clapton sa "Cocaine" i "After Midnight" (J. J. Cale), - te Hendriksova "Hey Joe" (izvesni The Leaves). Čak ni "La Bamba" nije od Los Lobos, "Only You" od The Platters, a ni "Mustang Sally" izvorno od Picketta. Ali tu smo već na terenu onih koji su pesmu proslavili, a izvorni autor zaboravljen. Mnogi ni za Nirvaninu "The Man Who Sold the World" ne znaju izvornik..
misliš, rečenica: "that was a david bowie song", nije bila dovoljno jasna? :)edit: past tense Edited by transcending
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...