Jump to content
IGNORED

DnB, Dubstep, Dancefloor, Drumstep, Neurofunk i slicno..


Have_Fun

Recommended Posts

Iako je DnB vrsta elektronske muzike i imamo topic Electro prćija, odlucio sam da otvorim ovaj nov, gde ce se bacati linkovi za, kao sto vec stoji u naslovu, DnB, Dubstep, Dancefloor, Drumstep, Neurofunk i slicno.. (ako smeta ili mislite da je previse, brisite slobodno)

Takodje sam ovo uradio, to pay my tribute to emisiji koju je na BBC Radio 1xtra vodio Crissy Criss, a koja je ugasena zbog manjka novca

Nakon 10 godina reprezentovanja DnB-a na BBC Radio 1Xtra, Crissy Criss je odradio svoj poslednji show!
Covek koji je uradio MNOGO za DnB, koji je probio mnoge grupe/producente za koje se mozda danas ne bi ni culo, koji je pomagao novim, mladim, talentovanim ljudima, lik kod kojeg su gostovali poznati, istinski ambasador DnB-a, sinoc je ugasio mixetu na BBC-u..

Njegov poslednji show mozete poslusati ovde (jos 6dana ce biti online)

http://www.bbc.co.uk/programmes/b04f8m00

 

Link to comment

uuuu, aj lajk it :thumbsup:

nisam ovo pre cuo


ma nisu mrtvi, ali lagano umiru, zato je sranje sto su Criss-a skinuli sa 1Xtra, tamo sada nema ni jedne emisije koja se bavi DnB-om :/

Link to comment

ne podnosim zvuk EDMa u dubstepu i dnbu. ne podnosim kombinaciju "ja ću sviram neki instrument preko" i elektronske muzike. semplovanje i ozbiljni live projekti je ok.
jbga hejter sam. ne sumnjam da se u moru bzvznog dnba pojavljuju i odlične stvari ali ne mogu više to da pratim. mnogo volim malog Noizea dja iz UK, vrti kao lud sa dekova, jako dobro zna dnb, i istoriju i novo tako da mi je on jedini, mada sasvim dovoljan, kontakt sa dnbom trenutno. u tripu je poslednjih par meseci sa "history" mixevima, evo jedan stariji sa još starijom plejlistom:

https://soundcloud.com/mistanoize/the-early-dayz-classic-drum?in=mistanoize%2Fsets%2Fdrum-bass-mixes

njegov fb page: https://www.facebook.com/mistanoize


dnb mi je previše zarobljen u tempu za svakodnevno slušanje kod kuće dok u klubu volim gotovo uvek. najviše volim old skul, jump up, dobar liquid, uk sound uglavnom, ne bih ga sad rasparčavao po pravcima - volim da bass gruva i da je bit polomljen. Dillinja 4eva!
ali to doba kada sam bio dnb souljah pamtim kao jedan od najlepših perioda u mom životu. toliko nove i sveže muzike, novih poznanstava, alkohola, droga, đuske, toliko dobrih ljudi, toliko dobrih žurki, vugljenja i montiranja opreme, putovanja, radijskih emisija i svega neverovatno lepog zbog dnba. baci pogled na deo istorije kroz flajere "organizacije" čiji sam deo: https://www.facebook.com/baseline.crew/media_set?set=a.401582778743.177310.700293743&type=3

eo jedne fotke sa poslednjeg dnb partija kojem sam prisustvovao, jun i think, 100% dnb, 100% vinyl:

10369602_10202146301600825_4589158858219

Link to comment

e kul kul :D

preslusacu ovaj mix sto si okacio i zapraticu vas na FB-u


DnB i Dub slusam i in da house, uz hip-hop, ponekad reggae, zavisi od raspolozenja itd

nisam bas ljubitelj liquida.. mislim, ne volim ga na zurkama i u klubovima.. ovako kuci mi ponekad lepo padne kad se zavalim u lezaljku uz pice i nargilu i chilloutujem

zao mi je sto nema vise tih zurki, u Kgu samo jedna ekipa radi to (Sofa kru, vidim da ste friendovi sa njima na FB i sa mojim prijateljem Caligarijem koji radi elektro mjuzu)
burazer mi se bavio time, radio je neke zurke po Kgu, radio je i zajedno sa Sofovcima, drzali su i neku radio stanicu, ali je sada prestao (odradi po koju zurku, mada je presao na UK garage, UK bass..) i radi logoe, postere, flajere za strance

10378947_466867873457630_116696641604580

1526894_495512963926454_1018890254594074

10468445_505010129643404_761240808752502

10262013_547978995319735_263931752726114

ima jos neke projekte koji nisu zavrseni, ovaj EBM je takodje nezavrsen.. veci je poster za neku zurku itd

(malo reklame :D )

Link to comment

Meni je bio odlican

bio sam skroz pumped up jer sam gledao live stream kada je bio u Majamiju na Ultra festivalu i pobedio :D



+ je bilo prvo vece Exita i bio sam sav nalozen sto pocinje, a i taj dan je bilo najbolji jer su bili on, Dub FX i moja dugogodisnja zelja Jaguar Skills

Goldie-a sam ispratio pre 2 god kada je sa maina bio pomeren na HNS zbog Gunsa (valjda zbog bine, dok postave, razmontiraju itd)

te godine je bio i Mistajam, Netsky, Drumsound & Bassline Smith, Sub Focus.. bilo je zanimljivo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...