Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

pravo da ti kažem, ne znam, pošto sam zapustio totalno arhiviranje i apdejtovanje spiska. therebouts of 600-700 kom, rekao bih.
600-700 HC/Punk LP-ija? To je puno.Ja imam 500-ak LP-ija svih zanrova + 300-400 7" (99% Punk/HC). Ostatak je na nekih 800-ak orig. CD-a (takodje svih zanrova)...Imao sam namjeru, sve vrijedne albume koje imam na CD-u prodati (napraviti kopiju) i zauzvrat kupiti vinil verziju, sto sam i uradio sa 10-ak albuma, ali puno je to posla...Nazalost rijetko pustam ploce. Mislim da veci dio vinil albuma imam kao mp3, a sa pc-om prikljucenim na liniju, sound nije perfektan ali moze da prodje, tj. lijenost pobjedjuje...Ali eto povremeno pustim nesto, skoro me npr. neko sa foruma inspirisao da preslusam vinile Descendentsa koje imam. Sa 7" je drugacije, veci dio nisam nasao, a nisam ni trazio kao mp3, tako da ponekad moram pustiti sa vinila. Kao sto sam vec negdje pisao, ima tu i dosta smeca (belgijski youth crew :frust:)Naravno da cu, ako imam izbor, uvijek kupiti vinil, sto i nije neki problem jer u medjuvremenu gotovo sve izlazi i na vinilu. Sto se tice rijetkih ploca koje moram imati, lista nije vise tako velika kao prije 5-6 godina, ali ima tu jos nekoliko stvari za koje sam spreman dati vise novca. Edited by B_B
Link to comment
Gazda, pliz budi faca i nemoj...edit: i sori na primedbi ako si nedavno zaista slušao ploču "Kobac juri male ptiće" sastava "Rokeri s Moravu".
nek bude faca i nek napišeznam ploču napamet
Link to comment

e TO je record collector pretentious asshole :D (kurdi, tj)ma ne, ukupno imam toliko ploča, od čega recimo 80% otpada na HC/punk, možda i malo jače u stvari. procente mi skidaju 80s 7"-evi i po koja super repčuga tipa NWA ili Eric B & Rakim. kod mene je isti slučaj bio kao kod B_Ba, skoro sve to sam imao ili se potrudio da nađem na mp3 da ne bih morao da pobeđujem lijenost i sklanjam gomile đubreta sa gramofona da bih pustio ploču. nekada, pre interneta, bio je mega uspeh naći neki treasure za snimiti na kasetu, da ne pričam tek na vinilu, tako da sam ploče mnogo mnogo više cenio. sada me, priznajem, dosta šije taj kolektorski mentalitet: kupim ploču, slušam mp3. ne zbog čuvanja vrednosti ploči, nego je jbg lakše i zgodnije a u sobi mi je uvek bio krš. sanjam o stanu gde ću imati prostora toliko da napravim mali vinyl shrine, sa gramofonom u sredini kao oltarom, i onda se na miru i kako treba prepustim slušanju ploča.p.s. B_B, ja sam se svojih belgijskih youth crew đubradi otarasio :P

Edited by assück
Link to comment

Bugarska, Nesebar, leto '92.Otac mi kupio:

THE BEATLES Love Songs (Rare Bulgarian issue of the 1977 25-track double LP on the Balkanton label - disc one has a pale blue labels and disc two has red labels, unique gatefold picture sleeve variant with titles in English & Bulgarian.
thebeatleslovesongs4750.jpg475033b.jpgi ovo:elvispresleylovingyou39.jpgna žalost, nismo imali gramofon nego neku tuč-tešku mini-liniju "Ei Nikola Tesla" pa mi je jedna ljubazna seka prebaila na neke kasete tako da sam bio uskraćen za originalni zvuk mojih jedinih ploča.mada... Elvis je preskakao na kraju Teddy Bear-a <_<
Link to comment

Nakon još jednog poslepodneva/večeri uz gramofon, mogu ovo da kažem - :wub: za slušanje ploča. Kajem se što sam dve decenije (od početka rata na našim prostorima) potpuno ignorisao ovaj hobi. Elem, zvuk krasi ogoljenost i izuzetna životnost, a slušalac je celo vreme svestan prisustva izvođača/benda koji praši na nekom zamišljenom stejdžu u trodimenzionalnom prostoru ispred njega. A sinoć se slušalo, dok su anđeli spili (fotka potiče sa limunda, nije primerak iz moje kolekcie):slika-Iron-Maiden-Killers-LP--2056026x640.jpgZnači "Killersi" od Mejdna. Neko staro krckavo Jugotonovo izdanje iz 1981., ali i dalje sadrži tone energije. Pretpostavljam da bi numeru "Purgatory" nežnije osobe mogle da slušaju samo ako bi ih mama pritom držala za ruku, da se ne bi u* od straha... Dok sam preslušavo ploču, odlepljena mesta kartona sam zalepio oho-lepkom, a iskrzane ivice omota ojačao selotejpom. Na etiketama (ovo okruglo žuto ostrvce u sredini ploče, gde stoji crveni logo "EMI"), sa obe strane postoji štamparska greška, spisak numera je netačan - numere koje su odštampane na strani A nalaze se na strani B i obrnuto. Tako da je neko dete (verovatno ja, kad sam bio mali) hemijskom olovkom precrtalo originalni spisak i nesigurnim rukopisom zapisalo novi, sve skupa sa vremenima trajanja numera.

Edited by Willow
Link to comment
Tako da je neko dete (verovatno ja, kad sam bio mali) hemijskom olovkom precrtalo originalni spisak i nesigurnim rukopisom zapisalo novi, sve skupa sa vremenima trajanja numera.
...i time mozda upropastilo misprint raritet :D .
Link to comment
Nazalost rijetko pustam ploce. Mislim da veci dio vinil albuma imam kao mp3, a sa pc-om prikljucenim na liniju, sound nije perfektan ali moze da prodje, tj. lijenost pobjedjuje...
sada me, priznajem, dosta šije taj kolektorski mentalitet: kupim ploču, slušam mp3. ne zbog čuvanja vrednosti ploči, nego je jbg lakše i zgodnije a u sobi mi je uvek bio krš.
Upravo suprotno - od kako je gramofon ponovo aktivan sve manje imam želju (a i kad imam brzo me prođe) da slušam fajlove sa kompa (ista stvar i sa cd plejerom), bilo da su lossy, ili lossless. Večeras, pošto je glad za zvukom klavira donekle utoljenja Šopenovim prvim koncertom, u izvođenju mladog Maurizio Pollinija (i London Philharmonic orch., izd EMI/Electrola), imam da preporučim jednu senzacionalnu (po svim parametrima) ploču:Sandor Lakatos - Budapest At Night Ima je u različitim pakovanjima, a kod mene je ovo:sandorlakatosandhisgyps.jpgIzdavač nije uobičajeni Hungaroton, već Qualiton, godina je 1965.Ploča, s/h naravno, nije ni posebno skupa, a ni ekstremnno retka.Npr.: http://www.limundo.com/kupovina/Muzika/Ploce/Folk/SANDOR-LAKATOS-Budapest-At-Night-LP-Hungary/1221992Na Cd & LpPreparina za ljubitelje buba u uhu reprodukcije: http://itunes.apple.com/ie/album/budapest-at-night/id384414043
Link to comment

Juče dovukao na gajbu novi kontigent prašnjavih licencnih ploča iz podruma. Nakon pranja vodom i sušenja, utisci su podeljeni: neke ploče sviraju mnogo dobro, dok neke sviraju tako loše da sam šokiran; znači, neko distorzirano mono mumlanje iz rupe. Tako da će one ići natrag u podrum, da tamo čuče dok ih ne otkrije neki drugi entuzijasta...

nek bude faca i nek napišeznam ploču napamet
Ma, nismo se dobro razumeli. Ja sam samo zamolio dečka da ne kontaminira temu sličicama ploča koje kači "iz vica", a nije ih nikad preslušao.
Iron Maiden :huh:
Ne zezaj, kolega, NWOBHM je extra!
Interesantan ovaj lik, taj sa limunda. Ima i fin kontigent ploča. Možeš li da ga preporučiš? Malo sam počeo da zazirem od tih prodavaca ploča sa limunda. Jbg, kad vidim, recimo, onog "zoranLP" podigne mi se kosa na glavi.
Link to comment
Interesantan ovaj lik, taj sa limunda. Ima i fin kontigent ploča. Možeš li da ga preporučiš? Malo sam počeo da zazirem od tih prodavaca ploča sa limunda. Jbg, kad vidim, recimo, onog "zoranLP" podigne mi se kosa na glavi.
Da ne bude zabune, link nisam ostavio kao reklamu, ili preporuku za prodavca (nisam ni pogledao ko je to), već kao ilustraciju za ploču, odnosno cenu.Oprezan sam kada su u pitanju bilo kakve preporuke u vezi oglašivača s/h vinila.Preko tih limun- kupin- do- KP sajtova sam samo dva tri puta pazario ploče, onda kada su bili u pitanju naslovi koji se retko nalaze i moram reći da sam bio zadovoljan onim što sam dobio. Ime oglašivača ne vredi da ostavljam jer se oni i ne pojavljuju stalno, odnosno radilo se o pločama iz lične kolekcije, a ne o standardnim (pre) prodavcima.Broj ljudi koji prodaju ploče u Bgd-u nije neograničen. Svratiš par puta na berzu, upoznaš ih uglavnom sve, pokupiš brojeve telefona...Ne kupujem od prodavaca koji mi ne dozvoljavaju da ploču vratim, ako sam nezadovoljan stanjem u odnosu na iskazano/cenu.Yugovinyl ti, pretpostavljam nije daleko.
Link to comment

Yugovinyl je super, preporuka je da zbog popusta ploče kupujete pred kraj radnog vremena kada je gazdi najveća koncentracija alkohola u krvi..Pinball Wizard je kurac!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...