Jump to content
IGNORED

letnje računanje vremena


kud u maglu Simoviću

  

97 members have voted

  1. 1. da li ste za ukidanje letnjeg računanja vremena?

    • da
      59
    • ne
      38


Recommended Posts

taman. do 19 se završi poslednji obrok, lagana šetnjica, malo blejka uz tv/knjigu/porodicu/društvo, za to vreme melatonin odradi svoje i u 23 svira truba za počinak. jednom rečju živeti u harmoniji sa okruženjem

 

Pa nece valjda da vrate da uvek bude zimsko racunanje? To je idiotski.

Link to comment

Pa bole njih kurac, oni su svi na GMT+1, a zapadnije su od nas ohoho... Francuzima će da zalazi sunce u 9, pola 10 leti, jebe im se...

 

Mi treba da smo u zoni sa Grčkom, pa da ima nekog smisla to sa zimskim vremenom...

 

Uostalom, koji je smisao u današnje vreme, kad većina ljudi radi od 8 ili 9 da u 5 sati ujtru leti bude dan? Razumem da je to imalo smisla, kada su se ljudi bavili zemljoradnjom uglavnom, ali sad kad smo svei po nekim kancelarijama, totalno je besmisleno da zimi ne vidiš sunce, a leti 3 sata dana prespavaš......

 

U decembru, noć počinje oko 5, svi koji rade po kancelarijama, dan možda vide samo kroz prozor... Glupo...

Link to comment

Koliko  buke ni ko čega. Jedina posledica koju sam osećao od promene vremena  je smaranje zbog fizičkog pomeranja kazaljaka na analognim satovima. U stvari ima tih nedelju dana razlike u odnosu na pomeranje u Americi, kad može da se gleda nba od ponoći, po tome jedino znam da se nešto dešava

Link to comment

Pa nece valjda da vrate da uvek bude zimsko racunanje? To je idiotski.

zašto? to je original vreme. prvo, mrak ne pada u 19:30 tad zalazi sunce, svetlosti na nebu ima još pola sata. a ako vam fali sunca ustanete ranije, ionako je prijatnije po vrućini ustajati ranije i obaveze završavati dok ne upeče.

živeti u skladu sa prirodom to treba da je cilj

Link to comment

zašto? to je original vreme. prvo, mrak ne pada u 19:30 tad zalazi sunce, svetlosti na nebu ima još pola sata. a ako vam fali sunca ustanete ranije, ionako je prijatnije po vrućini ustajati ranije i obaveze završavati dok ne upeče.

živeti u skladu sa prirodom to treba da je cilj

 

Vecina ljudi ne bira kad ce da ustaje. Sigurno mi ne fali sunca pre posla, treba mi dan i svetlost posle podne.

Link to comment

@radiša

tu je veći problem nehumano radno vreme od 9 do 5

 

 

e

@meazza

ustani ranije, prošetaj, doručkuj ko čovek, popij kafu...

:fantom:

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...