Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

Tako sam i mislio. Al zena probi mozak.

 

Kolko izadju putarine BG-Solun (idemo do Parge, ne secam se jel od Soluna do Igumenice isto auto-put, nesto su gradili pre 2 godine kad sam zadnji put bio).

Link to comment

Cekaj oko 10 je Solun do Parge?

Pa ja se nesto ne secam specijalno, ima dosta tunela i dosta se gradilo, bilo dosta preusmeravanja, zato nisam ni siguran. Ovo mi je peti put da idem, prethodna 4 sam uvek isao busom.

Link to comment

Molim za savet;

2.septembra bi po planu trebao da mi bude povratak iz Grcke kolima. Posto je subota u pitanju, i ocekuje se (valjda) guzva na autoputevima, da li je pametno ostati dole jos dva dana i izbeci guzvu na auto-putu, ili je vec kraj sezone pa se ne ocekuju velike guzve?

Mi došli u nedelju, nikad u životu brže granicu nismo prešli, i to prema Grčkoj gde su obično najveće gužve, a i bilo je najave pošto je ponedeljak u Makedoniji bio neradni dan.

 

Makedonieri obično zaglave a sad su bili prilično ekspeditivni na oba prelaza, na Bogorodici mi je samo očima pokazao da pičim kad sam mu pružio pasoše. Na grčkoj strani pogodili nešto posle smene, kad smo videli kolončine izgledalo je da ćemo čekati do beskraja, kad ono Grci otvorili pet kolona za kola i mi se ugurali u jednu treći-četvrti. Pitao me pandur gde idemo, nasmejao se samo i poželeo srećan put, carinici odmahnuli rukom da ih ne prekidamo u razgovoru. Sve u svemu, tri granice ukupno 30 minuta.

 

U povratku kontam da će samo brže biti, sad nema gastarbajtera u tranzitu i mnogo je manje turista. Za nazad jedino gde su gužve je Preševo, ali tu si domaći pa možeš i da cinculiraš. Ja se vraćam dan posle tebe.

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

sve je lutrija, ja sam 25.08 od mrzenaca do tazbine, selo u reonu raznja™ isao deset sati, kilometarske kolone na poslednje dve rampe za naplatu putarine na autoputu  :isuse: kroz makedoniju, visesatno cekanje na mkd-srb granici, + kolona kroz grdelicku klisuru koja je isla oko 10km/h u proseku. to je inace relacija koja se predje za manje od pet sati sve postujuci ogranicenja i uz normalno zadrzavanje na granici.

Link to comment

U grdeličkoj klisuri rade signalizaciju na autoputu pa je saobraćaj preusmeren kroz samu Grdelicu do 31.08; trenutno su tu kolone po 3 km.

 

Izgleda mnogo zavisi i koji je dan u nedelji i koje doba dana.

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

Stigoh u moju milu Pargu, jubilarni peti put, prvi svojim kolima doduse. Nema guzve, na granici po 15min, sve glatko. Jedino negde pre Janjinje se nebo srucilo na nas pa smo se molili da su pred nama sto duzi tuneli.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Koltrejn, ajd kad te ne bude mrzelo, bas me zanima koliko se Parga promenila od kada si prvi put tamo bio. Ja sam letovao 2007. Nadam se da nije urnisana turizmomm kao Lefkada. 

Link to comment

Vreme odlicno, voda malo hladnija za zene, meni prija, sve preko 20 je pisaca ako mene pitas.

Mi smo isli puni sa Kliom, a obzirom da sam hteo da izvezem sve u cugu bez duzih pauza, stigli smo za 12 sati sto i nije neko vreme. Bez bebe i ako ne postujes ogranicenja 10-11 sati je realno.

Ja sam vozio po PSu, ne preko 130.

Pitaj sta ti jos treba.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...