Jump to content
IGNORED

Novosti iz sveta automobilizma


nesha taxista

Recommended Posts

 video sam ga danas :D dobar je, oprezno se prestrojava, pod malo ostrijim uglom al oprezno i sa migavcem  :thumbsup:

:lol:

 

Dobro je, ja bih dosao u iskusenje da ga malo zlostavljam  :fantom:

 

Ovaj se ne boji za prirubnice :-)

Ђунта, deo svih delova u mladjahno doba automobilizacije bivse nam domovine  :)

 

Djunta.jpg

 

Inace, na temu Fejsbuk klipa koji nisam umeo da postavim, mimo urbanih legendi, a sto se Beograda tice, pouzdano znam za jednu peglicu, Fiat 126 pa jos onaj P, u koju je lik ugradio motor od TTS, ali onog pravogtm, NSU-ovog, koji se u pitomoj varijanti sklapao u Sarajevu pre Golfa.

 

TTS_Ins.jpg

 

TTS_Engine_Ins.jpg

 

Morao je doduse da izbaci ono sto se kod peglice zvalo zadnjim sedistima, i auto i motor su bili krpez, ali - dok je trajalo - imao je obicaj da onom pravcu iza SIV-a, od Usca ka NBg, sacekuje pacijente sto je bilo zabavno za posmatrati.

 

Inace, moj licni car je, sto se mastovitosti sa tom vrstom zezanja tice, lik koji je u Ficu ugradio - tramvajsko zvonce i vozio se uglavnom po Vracaru i Cuburi.

Te face ljudi kojima tramvaj zazvoni tamo gde tramvaja nikad nije bilo  :D

Ukljucujuci i moju kada sam jednom izlazio sa one male pumpe na Krstu  :isuse:

Link to comment

Marchionne je covek kome nista ne mozes da verujes. Rekao je da, dok je on na celu FCA, nece biti crossover Ferrari varijante. Cvrc, sad je vec dato zeleno svetlo, samo se ne zna broj proizvedenih.

ferrari%20fx.jpg

Link to comment
  • 1 month later...

Nemci, nemacka firma i 1 Rus, Jurij Postnikov, glavni konstruktor, i - bljakasti SUV-ovi privode se nameni.

Fiat 2.8 dizel, 148 KS, nista krivine, nista frcokle, samo profili pod pravim uglom i srafovi, sve zamenljivo ukljucujuci i motor, bombproof, sve u svemu - the best car for the world’s worst roads, mozda bude i Kalasnjikov medju terencima...

Da se lako odrzava, svuda i na svakom mestu, a bez strucne radne snage, transportuje, dakle bez po muke pakuje u obican kontejner, da se lako vozi, bez suvisnih andrmolja...

Po ceni od oko 49,000 US$.

I sa najavljenom garancijom od - 100 godina.

I imenom koje mu pristaje, dakle - Partisan One.

 

partisan-one-hero.jpg

 

 

partisan-one-2.jpg

 

partisan-one_1.jpg

 

partisan-one.jpg

 

Link to comment

Bogami, taj se Partizan nebi probio do slobodne teritorije ni da je ista u Sremu, a komoli Uzicama ili Rudom.

Odnos klirensa i raspona izmedju tockova treba biti veci, jer bi se taj "auto" objesio vec na prvoj iskolotecenoj livadi ili na 36cm snijega. A da ne pricam da je stvarni klirens mnogo manji zbog ovjesa koji je em pogresan, em prenizak. To bi rovalo blato samo tako. Neka pogledaju kako je to rijeseno kod Pinzgauera.

Link to comment
On 11/23/2017 at 9:23 PM, Ras said:

Dvoumim se da li me taj Partisan više asocira na Lego, ili one modele od lima koji se šrafovima spajaju? 

 

4 hours ago, Peter Fan said:

Bogami, taj se Partizan nebi probio do slobodne teritorije ni da je ista u Sremu, a komoli Uzicama ili Rudom.

Odnos klirensa i raspona izmedju tockova treba biti veci, jer bi se taj "auto" objesio vec na prvoj iskolotecenoj livadi ili na 36cm snijega. A da ne pricam da je stvarni klirens mnogo manji zbog ovjesa koji je em pogresan, em prenizak. To bi rovalo blato samo tako. Neka pogledaju kako je to rijeseno kod Pinzgauera.

 

4 hours ago, Krošek said:

koji je ovo materijal unutra? iverica, medijapan?

 

2 hours ago, Tpojka said:

Milina i za vlasnike auto otpada, djeluje da prednje desno (krilo) paše na zadnje lijevo. 

:1_grinning:

+1

 

Obaska sto je ruzantm

Cenim da od ove naprave nece da ispadne nista, ali je vredna kao, mozda, pokazatelj 1 ocekivanog trenda, narocito kada su u pitanju terenci i narocito kada je u pitanju stranputica na koju ih je odvela SUV moda koja je dovela do Bentley, Ferrari, Alfe i ostalih marki kojima se jednostavno ne pristoji da se u to petljaju.

Stvari su, naprosto, postale presofisticirane: automobil, narocito od posebno zahtevne sorte, potrebe nerazvijenih delova sveta da ne pominjem, postao je previse slozen, a premalo upotrebljiv: takozvano trziste je nametnulo resenje izvoza isluzenih naprava iz razvijenih u manje razvijena podrucja u kojima od paznje vrednog odrzavanja nema ni pomena, nedavno je uginuo i poslednji pravi terenac, mislim na LR Defender, mada je i on u poslednjim inkarnacijama vec bio zagazio u modu.

Ukratko, bice da je doslo vreme da se potrazi nesto robusno, nesto sto se moze odrzavati pomocu lokalne priucene radne snage, sa lako zamenljivim delovima, i jos svasta nesto.

Jebe mi se za vojsku, ali i tamo su stvari otisle predaleko: za odrzavanje 1 modernog terenca potrebno je 4 do 5 specijalista i to samo u prvoj liniji, obaska sto su cifre otisle u nebesa.

Iz licnog iskustva: jebes terenca ciju unutrasnjost ne mozes da operes crevom ne samo spolja nego i iznutra.

Link to comment

Ako sam dobro razumeo Defender je umro da bi se ponovo vratio.

Mogu samo da nagađam o razlozima, verovatno osmišljavanje nove platforme za novo vreme. Inače neverovatno je u koliko različitih verzija karoserije se Defender proizvodio (deo ponude):

bodyoptins.jpg

 

Takođe Puch je još živ, a Mercedes će uskoro predstaviti novu generaciju - za jahanje peščanih dina sa jedne i kalifornijskih brežuljaka sa druge strane :)

Link to comment

Ma nisam ja kocnicar svakojakog napretka, ali kalifornijski brezuljci su u Kaliforniji, a musterije za jahanje pescanih dina su raznorazni seici, nije meni za njih, sa sve osmisljavanjem nove platforme za novo vreme.

Samo:

defender_new_02.jpg

 

defender_new.jpg

nece se od ovog Yeti-ja Defendera 'leba najesti onaj kome treba po nesto od onog sa slike koju si postovao.

 

Peter Fan je pomenuo Pinzgauera, ima jedan terenac nad terencima, Mercedesov Unimog, poznatiji doduse po univerzalnosti namene nego po akanju po vukojebinama, ali:

Unimog_1963.jpg 

Ovaj iz 1963. i ovaj novi:

Unimog_New.jpg

nisu isto.

Obaska sto je G klasa koju pominjes mrtva, mislim da su definitivno ubili, u svakom slucaju nemaju u ponudi, kratku verziju sa 2 vrata, Puch je majstor za mehaniku, tu zbora nema :12_slight_smile:, ali:

panda_puch_01.jpg

 

panda_puch_02.jpg

 

Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • nesha taxista pinned and unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...