Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

Dadoh danas otkaz. Bilo lepo na ovom poslu, svasta se dozivelo i naucilo. Ali privremeni ugovori su za mene pre svega bili izvor anksioznosti. Od oktobra, Francuska i stalna pozicija.

 

pa kud ćeš sada, baš je krenuo dositej :lolol:

 

šalim se, samo napred i srećno ti bilo!

 

sa septembrom kreće i konkurs. navodno je sindikat tražio da ne bude pre 15., ali u ministarstvu šatro nisu bili sigurni da će moći da udovolje tim željama (zamišljam kako ovo saopštavaju maksimalno ozbiljnih i strogih izraza lica, u fazonu, da li ste vi normalni, znate li KOLIKO JE OVO VAŽNO?).

Link to comment

mene više ništa od tih gluposti ne plaši. samo me izuzetno nervira.

s druge strane, iz nekih drugih, mnogo ozbiljnijih razloga, sklona sam da krenem kampokejovim stopama.

samo u obrnutom smeru, sa relativno stabilne pozicije u nigdinu.

(da ne kažem u p.... materinu :lolol:)

Link to comment

Izvinite za smetnju, vidim u današnjem Vremenu neki čika ima tmurne prognoze oko tih vaših projekata.

Ne bih ni primetio no neki prijatelj navratio uze da čita i pcuje...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

dakle sada ce 10-15 hiljada nepoznat broj istrazivacha da poshalje elektronski svoje primedbe na dositeja, i njih ce razmatrati matichni odbori :0.6:

 

 

moja prognoza je da ce uskoro saradnici biti pozvani da dostave spisak svih svojih publikacija po godinama i faktorima.

 

u wordu -_-

Edited by gospa buba
Link to comment

dakle sada ce 10-15 hiljada nepoznat broj istrazivacha da poshalje elektronski svoje primedbe na dositeja, i njih ce razmatrati matichni odbori :0.6:

 

evo ih, ne postizavaju :lolol: 

produženo do 4. sept.

inače, razmatrali su toliko da je svaki zahtev u roku od skoro odmah dobijao status ok

slepci

Link to comment

evo ih, ne postizavaju :lolol:

produženo do 4. sept.

inače, razmatrali su toliko da je svaki zahtev u roku od skoro odmah dobijao status ok

slepci

znash. ono neshto malo kvaziinsajderskih informacija shto mi dodju, mada to vishe nisu insajderi u smislu da sede tamo, nego neki ljudi koji odu poslom da pitaju ili zavrshe neshto, kazu da oni nemaju i slovima nemaju pojma ni shta treba da rade, ni kako to da rade, sve i da im neko podastre plan i program 100%, samo da vrte pedale. ne moze ni to. a to se vec, po nas, granichi sa prilichnim beznadjem.

 

da ne pominjemo da se radi o sistemu koji je (verovatno) jedini uskladjen sa ochekivanjima unije o nama.

 

ne moramo chak ni nikakve zene da mamimo u nauku :lolol:

 

pa cemo sad da smo ugasili :ph34r:

Edited by gospa buba
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

koje je vaše mišljenje o novom, sedmomstupnju po literaturi, pravcu razvoja univerziteta, entrepreneurial uni,

nešto glede novog zakona o visokom obrazovanju gde se kao dopušta univerzitetima da osnuju spinoffe i startupe, kao da nisu pre toga mogli? :lol:

Link to comment
  • 2 months later...

 

On 8/23/2017 at 1:41 AM, gospa buba said:

ukratko, goveda.

 

glede dositeja.

 

toliko.

kakva je ovo bila sprdačina!

cela dositej budalaština koja mi je upropastila poslednje dane odmora, i sada sve iz početka, hiljadu puta komplikovanije?

 

Link to comment

potpuno nishta nisam uradila iz dositeja, osim dostavila razliku koja fali. koju nisu uopshte uneli. iskustvo mi je govorilo iz mene.

ovo uopshte na prvo gledanje ne razumem shta treba da uradim. da ih ubedim da su ljudi koautori sa drugih projekata koji su zaposleni na univerzitetu zaista zaposleni na univerzitetu i oni ih vec imaju u bazi, samo ja treba da im pokazem gde je to?

bolesnici. projekti ce se nastaviti do 2020 ochigledno, jer ni ovo ne moze da se izvede. 

 

pa plache mi se. pomozite nam da popunimo n+1n krsh bazu koju nam je radio ko zna ko za ko zna koje pare ko zna koji put, u nashem zajednichkom interesu.

po golubima pismonoshama cemo slati na kraju....

 

Edited by gospa buba
Link to comment

blago tebi!

ali kakvo je ono bolesno uputstvo na 12 strana kako uneti referencu u multikoloru?

i kome su potrebne ovakve instrukcije:

На страни која приказује референце приказан је део референци истраживача које могу да стану на прву страну, а у дну се налазе редни бројеви осталих страна које садрже референце. Кликом на број прелази се на одговарајућу страну која садржи одговарајућу групу резултата. Подразумевани број резултата по страни је 10, а може да се подеси на 20 или 30 (подешава се тако што се кликне на стрелицу наниже која је на слици приказана десно од броја „10“, а затим се из листе одабере жељени број резултата по страни).

ili:

Важно је на почетку напоменути да се ни у једно поље не смеју уносити подаци који по називу поља нису садржај тог поља (нпр. уз име и презиме никако не уносити додатне дескриптивне описе попту „студент докторских студија“, као и да категорија резултата никако није део назива резултата нити публикације).

 

na stranu ova debilna uputstva tipa kako da izlistaš stranice ili tamo gde piše ime i prezime upiši ime i prezime - ja isto nemam pojma šta u stvari treba da radim :zubo:

možda ću poslušati njihov topli savet i dogovoriti se sa kolegama (tj. naći žrtvu) ko će to da uradi za sve

 

ed. najjače da mi je službenica danas rekla da je baza blokirana već dva meseca i da nikakva promena vezana za lične podatke ne može da se napravi. a oni počeli "prečišćavanje". odvratni su i nesposobni.

 

Edited by beyoncé
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...