Jump to content
IGNORED

THE WIRE (2002)


3opge

Recommended Posts

 

 

Polako bolan, gustiraj, nije ovo makijato na Savanova promenadi, provrtiš kaščicom, suneš u cugu, platiš papreno i odeš, ovo je domaća kafa kod komšije muslimana, prvo se zdravite, pa se izuješ, pa sjednete, pa se gledate i pitate za zdravlje jedno pet minuta dok on melje kafu na kuku, pa onda on pristavi (turi) džezvu vode, pa onda nastavite priču, pa provri kafa, pa on u drugu džezvu ubaci kaš'čicu i po, dvije samljevene kafe po čovjeku (usput malo i prospe na ploču, k'o fol greškom, ali taman da zamiriše) pa tu džezvu stavi na šporet da se i ona malo zapeče (što bi rek'o Cune), pa onda to poklopi onom vrelom vodom da se čuje onaj zvuk gašenja, pa da kafa baci ključ dva-tri puta, pa presiječe tu kafu vodom do uvrh džezve, pa onda svakom u fildžan prvo dolije malo vode da ne bude prejaka, pa pokupi pjenu ("kajmak") svakom ravnomjerno, pa sipa, pa posluži sa 'ladnom vodom, pa opet nastavite priču, otpijajući kafu u gutljajima uz srkanje i uzdahe, pa onda on dospe još kafe u fildžan i tako nekoliko puta, da ti zapravo skontaš da ni nisi došao radi te kafe...

 

Jer ionako nisi došao po korisne sastojke kafe da ih suneš u sebe, ako ti je do koristi bolje popij čašu vode :D

 

 

:Hail:

 

 

Sad mi ponovo nedostaje SA..iako ne pijem kafu

 

I h8 f*ckin' Tapatalk >.

Link to comment

Odgledah i tu "magicnu-najbolju drugu" sezonu i nisam preterano odusevljen.

 

Sablon, koji se ponavlja-imamo ime, nadjite sliku, ubacite dousnika, trk kod sudije da on potpise odobrenje za prisluskivanje, prva faza prisluskivanja sve imamo svi srecni i zadovoljni, druga faza oni su skapirali pa bacaju pejdzere/mobilne, na kraju racije, veliki se izvlace, posao ide dalje...

 

Kad uzmognem vremena protrcacu kroz ovih 100+ strana, ziv nisam dok ne vidim cime vas je kupila ova serija.

 

 

A sad-katran i perje, znam sta sledi.

ne znas ti da gledas wire. naucices do treceg puta.

Link to comment

ne znas ti da gledas wire. naucices do treceg puta.

 

 Moguce.

 

Al samo kad se ti u sve razumes, u pm.

 

:torbica:

 

ovaj smajli smo uveli baš zbog ovakvih trenutaka

 

Nisam drugo ni mogao ocekivati od coveka koji ima Sergeja/Borisa na avataru. Kanda ti je bas prirastao za srce?!

 

 

 

OK, za sad dobro stojim.

Danas krece S3. Stay tuned .

Link to comment

pazi brate, nije tu fora slučaj i kome će ulećet' policija u lokal, moraš malo to šire gledat'.

 

većini ljudi je druga sezona najjača™ jer se lako identifikovat' sa Sobotkom i kompanijom. oni ljudi rabotaju u brodogradilište koje umire jer im tranzicija uništila industriju plus se sve automatizovalo pa i to što ima posla radi elektronika, oni sad samo punch numbers™ i taj rad, razumiješ. to će svako ko živi u slijepo crijevo od države ka' što su ove naše lako primit' k srcu. kako da ne plačeš za Sobotkom na kraju i ne doživiš ga ka člana familije? ili kukalog D'Angela i maloga sa ajversonkom te ga drugovi spucaju.

 

moraš opet to gledat', lagano samo. spucaj epizodu-dvije dnevno, bolje će ti bit' tako. nije ovo za binge watching što se veli, mora to da se kuva kako ti vrlo slikovito i lijepo opisa kolega gore.

Link to comment

Odgledah i tu "magicnu-najbolju drugu" sezonu i nisam preterano odusevljen.

 

Sablon, koji se ponavlja-imamo ime, nadjite sliku, ubacite dousnika, trk kod sudije da on potpise odobrenje za prisluskivanje, prva faza prisluskivanja sve imamo svi srecni i zadovoljni, druga faza oni su skapirali pa bacaju pejdzere/mobilne, na kraju racije, veliki se izvlace, posao ide dalje...

 

Kad uzmognem vremena protrcacu kroz ovih 100+ strana, ziv nisam dok ne vidim cime vas je kupila ova serija.

 

 

A sad-katran i perje, znam sta sledi.

 

wow

Link to comment

pazi brate, nije tu fora slučaj i kome će ulećet' policija u lokal, moraš malo to šire gledat'.

 

većini ljudi je druga sezona najjača™ jer se lako identifikovat' sa Sobotkom i kompanijom. oni ljudi rabotaju u brodogradilište koje umire jer im tranzicija uništila industriju plus se sve automatizovalo pa i to što ima posla radi elektronika, oni sad samo punch numbers™ i taj rad, razumiješ. to će svako ko živi u slijepo crijevo od države ka' što su ove naše lako primit' k srcu. kako da ne plačeš za Sobotkom na kraju i ne doživiš ga ka člana familije? ili kukalog D'Angela i maloga sa ajversonkom te ga drugovi spucaju.

 

moraš opet to gledat', lagano samo. spucaj epizodu-dvije dnevno, bolje će ti bit' tako. nije ovo za binge watching što se veli, mora to da se kuva kako ti vrlo slikovito i lijepo opisa kolega gore.

 

 

+1000

 

Nesretnik se morao izboriti i sa alavim advokatima lobistima, korumpiranim političarima, drkošem od brata koji mu se stalno obraćao sa nekog moralnog uzvišenja, kolegama koje su ga jebavale i bušile kako su stigle (svjesno ili nesvjesno), Grcima s kojim je morao da posluje da bi namakao pare za podmićivanje, ludim potomkom koji je fasovao mardelj i bratićem koji je umislio da je veliki igrač "in the game", a na sve to mu se nakačio iskompleksirani murijaš (i još pritom zemljak, gdje ćeš gore), sve zbog toga gdje će da stoji čiji jebeni vitraž... Mislim, bilo je tu i putera na njegovoj glavi, ali čovjek ima oblačić u kom piše "peh" koji konstantno lebdi iznad njegove glave, kako ne saosjećati i ne zaplakati, kao što kažeš za bratom Frenkom

Link to comment

pazi brate, nije tu fora slučaj i kome će ulećet' policija u lokal, moraš malo to šire gledat'.

 

većini ljudi je druga sezona najjača™ jer se lako identifikovat' sa Sobotkom i kompanijom. oni ljudi rabotaju u brodogradilište koje umire jer im tranzicija uništila industriju plus se sve automatizovalo pa i to što ima posla radi elektronika, oni sad samo punch numbers™ i taj rad, razumiješ. to će svako ko živi u slijepo crijevo od države ka' što su ove naše lako primit' k srcu. kako da ne plačeš za Sobotkom na kraju i ne doživiš ga ka člana familije? ili kukalog D'Angela i maloga sa ajversonkom te ga drugovi spucaju.

 

moraš opet to gledat', lagano samo. spucaj epizodu-dvije dnevno, bolje će ti bit' tako. nije ovo za binge watching što se veli, mora to da se kuva kako ti vrlo slikovito i lijepo opisa kolega gore.

 

+ 100000

 

Zajeb je shvatiti ovo kao pandursku seriju. Niti je bitno da li se slučaj reši ili ne, čak je i jedna od poenti da to ništa ne menja. Serija je filozofija urbanog života, da tako nimalo pretenciozno kažem. Sociologija grada. Mene je kupila tek kad uđe malo dublje u likove kriminalaca, to je negde na pola prve sezone, ne sećam se tačno.

 

Mene zanima malo više o tome zašto se Coltraneu nije svidelo, jer ne znam nikog ko je došao tako daleko ko je imao taj utisak. Nisam siguran da će biti puno bolje.

 

Inače i meni je na prvo gledanje omiljena bila treća sezona. Rast mladog lava i nova generacija surovija od stare. Druga mi je bila omiljena na drugo i treće gledanje. Al videćemo posle 5-6x

Link to comment

Nisam rekao da mi se nije svidelo, samo sam rekao da nisam odusevljen do te mere kako ovu seriju vide neki pppovci.

 

Opet kazem, gresim mozda sto je poredim sa Homicide. Fali mi vise licnih prica, porodicnih sranja, necega da se bolje upoznas sa likovima. Ovako imas jednosmeran pogled na sve sem Kime i Meknoltija (i donekle Denijlsa, koji naprasno od S3 postaje Sedrik-trebalo mi je 5min da povezem da je Sedrik u stvari Denijels), samo kanc i ulica.

Ubedljiv nacin slikanja sjebanog Baltimora, od klinja iz blokova do gradonacelnika i njegove klike, to da. Dobra gluma, dobra mjuza takodje, ne bih gledao da mislim da je boza, samo sam mozda previse trazio zamerke. Npr. Omar, previse mi je glorifikovan lik koji vodi privatni rat protiv krvolocnih ludaka koji su sahranili gomilu leseva. Ona scena iz prve sezone kad on sam dodje, uzme zalihu i fino odseta kao da niko nema jebeni pistolj da ga rokne. Ili ono njegovo svedocenje na sudu protiv Birda, misiiiiim.
 

Link to comment

Meni je sad malo glupo da ti govorim "polako, gledaj dalje" jer si odgledao polovinu serije, ali neke primedbe iz poslednje dve recenice ce ti dalje gledanje verovatno otkloniti :)

 

Cini mi se da je osnovna razlika izmedju nas, fanova the Wire, i tebe, to sto je gledamo neoptereceno od nekakvih ocekivanja sta treba da bude sadrzaj serije, u skladu sa zanrom kom pripada, kao i to sto je za nas (barem za mene) poenta u tome da je Baltimore glavni lik u seriji, a da su svi ostali samo sporedni likovi koji dodju i odu, prilagodjavajuci se ulozi koju im sistem nameni. Otuda verovatno sa tvoje strane zamerka sto likovi nisu detaljnije razradjeni. Pretpostavljam da ti je referentna tacka Baylis ih Homicide, tako nesto.

Link to comment

zanimljiv mi utisak da likovi nisu razradjeni, moj je potpuno suprotan, likovi su mi sacrseno razradjeni, ne treba mi detaljniji uvid u njihovu intimu ili odnose od sitnica poput sedrikove vecere sa zenom kao da su na dvoru kralja artura, ili lesterovog pazljivog stavljanja kucice od stapica u fioku. ili steve earle. da odem u potpunu krajnost i kazem da je baltimor jedini detaljno razradjeni lik.

Link to comment
  • 3opge changed the title to THE WIRE (2002)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...