Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

jbga, kad nemamo ovde aktivne zubare :)

 

ubedjena sam da bi ph pljuvacke trebalo da bude neutralna....kisela mozda izaziva paradentozu? [bas cu da testiram danas svoju pljuvacku...volim da se igram sa latmusom]

 

zato soda bik. je dobra da se neutralise sve kiselo i skine kamenac i "produva" sjaj zubica :)

 

e da, kod pranja zuba, zaboravih da se prvo bez kaladonta predje cetkicom preko zuba pa da se ta cetkica ispere i onda nanese pasta za zube.

Edited by mustang
Link to comment

Jesam, predlozio mi je pomenuti gengigel, ocistio kamenac, ali u principu rekao da nema tu nekog leba, da trljam dobro zube (tj desni kad perem zube) i to je to. Bese to poodavno doduse. Mada, ja nemam zestok problem, ne krvare mi desni (osim kod zesceg pranja), a u zadnje vreme me je i bol popustio. Povremeno se javi ali ne onako jak kakav je umeo da bude ranije. Ne cistim koncem, samo cetkicom, dosta su mi zubi zbijeni i nesto nikad nisam voleo to koncem da cistim. Kamenac se navrati caskom jbg, unistava zube, postanu ko taraba sto se vise skida.

 

Cek, sta znaci "zesce pranje"? Bitno je kakve poteze pravis cetkicom, u kom smeru (od korena ka kraju) a ne da je jako, zapravo ne treba da bude jako uopste jer to jos vise steti desnima. I pogotovo ako si tu zubi zbijeni je neophodno da cistis koncem! Ja imam cak plombicu izmedju dva pribijena zuba koja je takva da kada provucem konac na gore, ne mogu nikako na dole, ali zubar nije rekao da batalim, nego da, kao sto sam i sama smislila, samo izvucem konac pa zato taj spoj i ostavljam za kraj. Ne bih da se mesam, ali uvek ide ono ali, sumnjiv mi je tvoj zubar.

Kakvu cetkicu koristis? Promeni za pocetak na mekanu ako ne koristis (u pocetku ce ti delovati kao da one ne rade nista, ali lako se covek privikne) i koristi neke od ozbiljnih pasti za zube. Dobra higijena usta je prva stvar kod upale desni, bez obzira na to sto si mozda potkovan za to zbog nekog drugog razloga (pad imuniteta, pusis, trudan si, nedostatak vitamina C, younameit)

 

Koliko je ozbiljno to neuzimanje za ozbiljno upale desni i neodrzavanje higijene - jedna rodjaka zubarka kaze da se i dalje srecu trudnice kojima poispadaju zubi jer one prosto prestanu da ih peru.

 

Upala desni (Gingivitis) je problem koji se javlja kod gotovo 80% odrasle populacije. Upala desni je najčešće posledica loše oralne higijene. Uzrokuje je zubni plak koji je pun bakterija koje oštećuju gleđ zuba. One izazivaju karijes, ali i infekciju koja vodi u parodontozu. U tom procesu se stvaraju "džepovi" prepuni štetnih mikroorganizma, a vremenom infekcija iz džepova inficira i okolna tkiva čime zapravo i dolazi do upale desni, odnosno gingivitisa.

 

Lečenje upale desni je dugotrajan proces i treba znati da ne postoji univerzalan lek za upalu desni. Za lečenje upale desni je potrebno mnogo truda i promena onih životnih navika koje negativno utiču na vaše desni. Preporučujemo da koristite meku četkicu, budite nežni na mestima gde se pojavila upala desni, a zube perite od korena prema vrhu. Rastvor za ispiranje usta i konac za zube se toplo preporučuju prilikom lečenja upale desni. Barem jednom dnevno masirajte desni, a preporučuje se da to radite posle svakog obroka. Upala desni je ozbiljan problem za koji ne postoji jedninstven lek, tako da pored poboljšanja oralne higijene morate poraditi i na svojim navikama i ishrani. Najvažnije je da ostavite duvan i alkohol jer oni izuzetno loše utiču na vaše desni. Takođe i ishrana je veoma bitan faktor prilikom lečenja desni.

 

Pravilan izbor četkice i dobra tehnika pranja zuba, uz ispiranje usta antiseptikom pomoći će vam da se rešite problema, ali zapamtite: kada se jednom inficiraju, desni su sklone ponovnom krvarenju čim prestanete pažljivo da održavate higijenu usta.

Link to comment

Zasce u smislu da dobro i temeljno trljam, a ne samo ofrlje. Ja doduse i perem zube prilicno temeljno i trudim se da masiram desni. I perem posle svakog obroka. Koristim srednje tvrdu cetkicu. Menjam cetkice cesto na mesec i po do dva. Odgovara mi srednje tvrda, jer ona smeksa posle par dana i bude ok. Dok ne smeksa trudim se da laganije trljam (ovo ce na ppprobavitu odma :D ).

 

Sto se konca tice, znam da treba, ali jednostavno ne mogu i ne prija mi. 

Link to comment

kad god odem na masovna okupanja odraslih, tipa ekskurzije, a sa raznih strana smo, tesko je ne primetiti da smo svi na curaprox cetkicama. one idu s godinama :D

 

 

ja sam pocela da "svlacim" gledj elektricnom cetkicom, inace perem zube ko sivonja. otkako me je zuba prebacila na ultrasoft kuraproks sve ok.  

Link to comment

+100 za konac i mekanu četkicu., ja otkad redovno koristim konac ne kvare mi se zubi, samo mijenjam postojeće plombe. Da je sreće da mi je neko rekao kad sam bila dijete. Ako ne voliš konac ima ono sa vodom, Waterpik ili kako već.

 

A zbog gledji treba zube prati oko sat nakon jela, dok pljuvačka neutrališe kiselinu i nešto još ik hrane pa gledj može opet da se stvrdne. Jer to kad jednom zguliš nema novo.

Link to comment
  • 2 months later...

počela sam pre nekoliko sedmica da 3x nedeljno posle posla idem na vežbe, a osoba sam koja se šminka svakodnevno (vrlo lagani tečni puder, malo pudera u prahu za fiksiranje, senke može i ne mora, ruž ili sjaj i maskara).

navikla sam da imam lep ten (imam osetljivu koža tj. rozaceu koja je pod kontrolom), ali sam primetila da mi se poslednjih nedelja stvaraju govanca po licu.

to povezujem sa vežbama i prašinom.

 

treba mi preporuka za dobre maramice za skidanje šminke tj čišćenje lica za osetljivu kožu.

inače lice od šminke čistim bioderma micelarnom vodom, jer mi to ne iritira kožu i ne stvara bubuljičice.

hvala unapred za savet.

Link to comment

Hvala ti Simon, i ja koristim micelarnu vodu, samo od drugog proizvođača i one su stvarno super.

Ideja mi je bila da kupim neke maramice za te potrebe kad s posla idem na vežbe. A ne da nosim bočicu i tufere na sve što inače teglim u teretanu.

Link to comment
  • 5 weeks later...

(ovde ladno samo ja pišem)

 

dobila na poklon od kume novu maskaru koja je :ohmy: YSL-the-shock-brilliant-high-intensity-v

kome je stalo da mu se trepavice produže u jednom potezu i da izgledaju odmah ko jasan okvir oka - topla preporuka za YSL The Shock.

 

 

 

 

Edited by pt 2.0
Link to comment

ha, pa tako sam ja ranije na ovom topiku pricala sama sa sobom.

dobra maskara zlata vrijedi.

 

kad vec ozivljavamo topik, sto je superski- koristi li neko kremu/losion sa aha kiselinama? sta ima od toga po bgd prodavnicama?

da znam da li da narucujem onlajn.

Link to comment

nikad cula za te aha kiseline :)

 

a onu bi maskaru kupila samo zbog izgleda :) bas je dobro uradjena ambalaza i svidja mi se kako se cetkica izgleda

 

inace koristim maybelline colossal extreme volume, najbolja mi je...nisam alergicna, ne kruni se, brzo hvata trepavice....citala sam i da je dosta pro make-up umetnika koristi na svojim klijentima 

 

Edited by mustang
Link to comment

Svetsko, a požeško!

Predstavljam vam www.medic-plants.com kozmetiku sjajnih sastojaka, a opako jeftinu. Žena koja je pravi je iz stare apotekarske porodice, izgleda kao odlična reklama sopstvenih proizvoda.

Sve može da se naruči i fino stiže za dan, ako se naruči preko 2k dinara isporuka je za dž.

Za ženu sam čula jer je moja kuma radila neku dijagnostiku za njenu firmicu (dijagnostika u smislu potencijala da evt štiti patente) i oduševila se.

Pakovanja su od rebrastog kartona, retro, dizajn toj ženi radi sestra koja je umetnica.

Ako uspem odavde nakačiću fotku kumine isporuke...

Link to comment

znas li nekog kome su od ovih krema nestale fleke sa lica i ruku? moja majka ima par i znam da je nervira...ovde se to radi laserom, vrlo prosta procedura, kreme koje je koristila bas za pege nisu urodile plodom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...