Jump to content
IGNORED

Istoriografija - veliki istoricari i njihova dela


Yoda

Recommended Posts

Kindl izdanje kosta 20 dolara. Dosta je skupa knjiga, obicno su istorijske knjige id 9 do 11...
Уколико ти је занимљива пошаљи ми емајл на који да ти пошаљм MOBI фајл.
Link to comment
  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Prospero

    19

  • Yoda

    14

  • Dr Arslanagić

    14

  • porucnik vasic

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...
Добих Слободана Јовановића Сабрана Дела, 1935-та књижара Г. Кона. Да ли је то прво издање?
Zeleno-zlatne korice?Imam ga i ja. Mislim da jeste.
Link to comment
  • 1 month later...
Dr Noel Malcolm knightedDr Noel Malcolm, Senior Research Fellow of All Souls College since 2002, has been appointed a Knight Bachelor in the 2014 New Year's Honours List in recognition of his work on the political philosopher, Thomas Hobbes; his scholarship in the field of the cultures, languages, and politics of Eastern Europe; his lectures on Western relations with Islam; and his political journalism.Article posted: 31st December 2013
Ubiće me Yoda što ga ovde kačim -_-
Link to comment

Jeste u pravu ali svejedno jede govna na lopate... Šta tačno zamera Ćirkoviću, Blagojeviću, Mihaljčiću ili Jovanki Kalić? Šta se nije smelo u Jugoslaviji? Da li je Miloš Blagojević (koji je kao staljinista gulio i Goli otok) bio kasnije redovan profesor na FF i član SANU? Čak je osnovao i Katedru za istorijsku geografiju i napisao po meni jednu od najboljih kratkih sinteza o srpskom srednjem veku - knjigu Srbija u doba Nemanjića. Da li je napisana Istorija srpskog naroda? Jadno sa njegove strane. Srpska istoriografija je danas to što jeste krivicom takvih kao što je on. Šta je tačno Stankovićev doprinos srpskoj istoriografiji? Centar za kiparske studije (koji je nastao jer Kiprani imaju pare)?

Link to comment

Koliko sam shvatio, njegova zamerka je ne-postojanje 1 hiperprodukcije. To je - nemoguce, osim ako drzava strateski ne odluci da podrzi istoriografiju, sto se kod nas nece desiti, i malo ima drzava koji na to daju neke vece pare, a procentualno ih nijedna ne daje. Izgleda kao da hoce da kaze da to gde se nalazimo ne sme, na neki volseban nacin, da utice na produkciju i stvaranje, ja ne znam zaista tacno na sta misli...Realno, ono sto je sustinski problem sa ovim intervjuom je sto nije adresiran ni na koga. A posto je, jel, zestoka kritika, kao takva morala bi da bude, posto prosto reci "krive su generacije istoricara" ne znaci bas puno toga. Mislim, na stranu sad sve, da tako kazem, razlike u pogledima na tu Ist. Dug. Trajanja, o kojoj sam npr 1 ja od Kalicke ucio (i to ne samo eks katdra) da nikakve vecne granice na Drini nema... Ili je cela ideja da istoriografije bude vise nacionalno orijentisana, ali da se istovremeno vise radi na njenoj "internacionalizaciji". U tom slucaju, ako je to uopste moguce, imamo adresu, a ona je, well, nisu "generacije srpskih istoricara", to je sigurno. Kazem, ne ulazim sad u, da tako kazem, "profesionalna" :D neslaganja...

Edited by MancMellow
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...