Jump to content
IGNORED

Šta je najbitnije što se u istoriji dogodilo na današnji dan?


Ajant23

Recommended Posts

Zar ovo nije bilo 13. aprila 1941. godine?

 

To pod #2.

 

A pod #1, prica o nemackom zauzimanju/osvajanju Beograda uz pomoc jednog jedinog SS oficira potice iz propagandnih vremena u kojima su plavi, visoki i uzorni arijevci upadali u evropske prestonice samo tako.

Jednom recju budalastina, doduse dobro iskoriscena od strane dr. Gebelsa.

A da je pomenuti Klingenberg bio vedeta, propagandna primadona i da se, slucajno, nalazio bas gde treba...

 

Klingerberg_KZ_Mauthausen_Besuch_Himmler

... pa tako, juna iste te, 1941. godine, dakle par meseci posle beogradskog podvigatm, sa sve vernim Hajnrihom u obilasku ni manje ni vise nego Mauthauzena, malog mjesta na lijepom plavom Dunavu...

 

Interesantno je, zezanje na stranu, da se posle nemackog propagandnog talambasanja u filmskim zurnalima '41. godine, prica nesto i nije sirila dalje, sve dok se zapadni ljubitelji nisu dohvatili divljenja Waffen-SS-u kao vojsci nad vojskama, Romelu kao vojskovodji nad vojskovodjama i ostale slicne budalastine za dizanje sopstvene cene i doprinosa.

 

Tako da - jebes Klingenberga  ;)

Link to comment

Pod 2 ušli su 12-og, ostatak 13-og

Pod 1 prvi put sam o ovome čitao u Terzićevom slomu KJ, ako je partizanski general pio vode na izvoru mrskih zapadnih istoričara onda jbg.

Link to comment

Pod 2 ušli su 12-og, ostatak 13-og

Pod 1 prvi put sam o ovome čitao u Terzićevom slomu KJ, ako je partizanski general pio vode na izvoru mrskih zapadnih istoričara onda jbg.

 Zasto skaces? :D

Prosto, nisam bio siguran oko datuma, nije ni bitno, dan gore-dole.

Nemam Terzica pri ruci - inace odlicna knjiga - ali jedno sam slobodan da pripisem partizanskomtm generalu: svakako da mu je Klingenberg epizoda dobro dosla da ilustruje trulost i slabost vojske Kraljevine Jugoslavije.

Inace, epizoda se pominjala poprilicno pre Terzica, naravno ne u Jugoslaviji i bila je - samo epizoda.

Ako se ne racuna Gebelsovo Die Deutsche Wochenschau propagandisanje.

I bre ne znam zasto mi uvaljujes mrske zapadne istoricare: nisam ih ni recju pomenuo, pomenuo sam nesto drugo i neke druge: navodjenje vode na pricu o opasnim, smrtonosnim i nesavladivim Waffen-SS divizijama, itd, itd, kao i tendenciju da se najopasnijim prikazu tamo gde su se protiv njih tukli zapadni saveznici.

Ukratko, zna se gde se tukla nemacka prva liga.

I gde je dobila glavne batine.

 

Ali, jebes Kingenberga, danas je ipak dan kada je u svemir poletelo prvo ljudsko bice:

 

 

Юрий Алексеевич Гагарин, koji je, kao dete, za vreme nemacke okupacije, sa porodicom bio iseljen iz kuce da bi ziveo u zemunici i koji je mladjeg brata, starog 10 godina, skidao sa konopca o koji ga je, zbog pokusaja kradje hrane, obesio jedan Klingenbergov saborac...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...