Jump to content
IGNORED

POSAO ovde, onde


noskich

Recommended Posts

Kolege nemam posto nemam ni posao, prijatelji su mi strani studenti koji isto ne rade. Pokusavao sam preko crkve i preko nekih nasih ljudi cije sam adrese dobio preko familije, ali su oni uglavnom stariji ljudi i nisu mogli da mi pomognu.
Mislila sam na kolege s faksa, al dobro... Neke koji rade.Uopste i promeniti drustvo moze biti blagotvorno samo po sebi, sta ce ti gomila luzera da se medjusobno sazaljevate?Crkva? :puke: No comment.
Link to comment
Mislila sam na kolege s faksa, al dobro... Neke koji rade.Uopste i promeniti drustvo moze biti blagotvorno samo po sebi, sta ce ti gomila luzera da se medjusobno sazaljevate?Crkva? :puke: No comment.
Znaci luzeri su svi koji ne rade, a crkva je za povracanje?
Link to comment
Znaci luzeri su svi koji ne rade, a crkva je za povracanje?
Crkva kao HR agency je za povracanje, u smislu besmisla takve preporuke. Prihvatam da nisam bas upucena kako to funkcionise, ali sama ideja...Nisu luzeri svi koji ne rade, nego oni koji traze posao a mole boga da ga ne nadju,biraju i birkaju, jer im posao verovatno i nije toliko egzistencijalno bitan koliko je tebi.Ajd pregrubo je to luzeri, moze i opustena studentarija :)
Link to comment
Kolege nemam posto nemam ni posao, prijatelji su mi strani studenti koji isto ne rade. Pokusavao sam preko crkve i preko nekih nasih ljudi cije sam adrese dobio preko familije, ali su oni uglavnom stariji ljudi i nisu mogli da mi pomognu.Ima nekoliko ljudi koji rade, njima sam rekao da mi jave ako bude potrebe za nekim poslom i na tome se zavrsilo.Na ovim projektima sto sam radio kratko vreme ista prica: ako bude trebalo zvacemo... a ne zovu.Kad sam zavrsio internship sef me je bio preporucio da ostanem i da pocnu da me placaju, ali je HR odbio, kazu ne trebaju im novi radnici.
Čekaj, nije mi jasno...Tebi je frka i radio bi bilo šta, ali nema?Ili tražiš bolji posao u struci pa te jebe kriza, jer u struci baš i ne zapošljavaju?
Link to comment
Čekaj, nije mi jasno...Tebi je frka i radio bi bilo šta, ali nema?Ili tražiš bolji posao u struci pa te jebe kriza, jer u struci baš i ne zapošljavaju?
Nije bas da nemam hleba da jedem, ali treba mi novac. Radio bih sve sto je legalno, nije gradjevina i nema veze sa mesom.
Link to comment
Indy, siguran sam da od ovih ovih 220 mesta u Melburnu, najvise 50 otpada na nastavno-istrazivacki kadar dok je ostatak administracija. Cak i kada je u pitanju nastavni kadar, uobicajeno je da se ukinu cele katedre i departmenti koji donose gubitke a ne da se otpustaju pojedinacni profesori.
Od administrativaca se otpusta boranija, ne verujem da ih je mnogo iz menadzmenta... a za senior menadzment univerziteta se ne bi reklo da je ikada pod lupom. Ko ce da radi silne naizgled neprekidne revizije strateskog razvoja i redefinisanja misije? U toku je (zadnjih par decenija posebno, tj. od stupanja na scenu New Public Management-a) menadzerizacija i birokratizacija univerziteta. Uglavnom, moja poenta je bila da tenured mesta vise nisu sigurna, sto de facto nisu. Dosad su cini mi se elitni univerziteti kroz svoj status uglavnom bili postedjeni preteranih posledica menadzerizacije, medjutim primer Uni Melbourne pokazuje da se i to menja.
Link to comment
Nije bas da nemam hleba da jedem, ali treba mi novac. Radio bih sve sto je legalno, nije gradjevina i nema veze sa mesom.
Pa sad ja ne znam kako je u Australiji, ali ovde (Nemacka) ti je gradjevina sigurica. Opet sa mesom ne, to znaci otpada gastronomija. Pa rekao bih da si sebi prilicno suzio mogucnosti...
Link to comment

Pa dobro, ostaje vegetarijanska gastronomija u vigvamima, i to je sto se ono kaze niche market.Kada bih imao savet za noskicha, odmah bih ga i sam primenio. A onda ne bih morao da idem danas, kao sto moram, na kurs iz excellence in customer service. Ej, malo sto moras da im serviras, nego jos to mora da bude i "odlicno". Bugger! Nista nije kao onaj nas socijalisticki turizam, kad je isla moja mama na kafu u restoran negde na CG primorju, pa se zali da joj kafa hladna, a kelnerica odgovara "oli ces je popit', oli cu ti je na nos nabit'!" E, to je customer service! Sta znaju ovi jenglezi.

Link to comment
Pa sad ja ne znam kako je u Australiji, ali ovde (Nemacka) ti je gradjevina sigurica. Opet sa mesom ne, to znaci otpada gastronomija. Pa rekao bih da si sebi prilicno suzio mogucnosti...
3 razloga zasto ne gradjevina. Medicinsko osiguranje ne pokriva povrede na poslu, 650 dolara je samo dolazak hitne pomoci. Gradjevina bi bila na crno sto vodi riziku deportacije. Konacno, bio bih iscrpljen i ne bih imao snage da studiram full-time istovremeno.Meso je OK ako ga samo prodajem i to ne sve vreme kao u mesari, vec McDonalds prodavnica, supermerket. Iskljucujem mesaru i pripremu mesa u restoranima.Problem je da za vecinu poslova traze status rezidenta i lokalno radno iskustvo ukljucujuci i najprostije poslove tipa pranja prozora. Edited by noskich
Link to comment

Pretvori se topić o povratku u rent-a-muscle oglas. Malo mi neverovatno da se sa IT diplomom ne može toliko dugo naći bilo kakav posao down under, a kamoli u branši. Izgleda da je dole gore nego što sam mislio.

Link to comment
Pretvori se topić o povratku u rent-a-muscle oglas. Malo mi neverovatno da se sa IT diplomom ne može toliko dugo naći bilo kakav posao down under, a kamoli u branši. Izgleda da je dole gore nego što sam mislio.
Mislim da je Indy-jevo iskustvo jos vise simptomaticno. Ja sam nerezident bez lokalnog iskustva sa undergrad diplomama, a on je drzavljanin sa PhD-em, nesto oko 1o godina iskustva ako ne gresim, i opet je morao da se prekvalifikuje kad nije bilo posla.I ja sam mislio da je mnooogo bolje pre nego sto sam dosao, zato sam i dosao u krajnjoj liniji. Edited by noskich
Link to comment

Uvek kad je bila kriza, morao sam da menjam firmu; recimo ona kriza sa najvećim brojem nezaposlenih od Hitlerovih vremena pre cirka 5 godina i sad u vreme finansijske krize i u oba slučaja mi je trebalo svega nekoliko meseci da se udomim (i pri tome sam još kao birao prema parama odnosno poziciji, nisam uzimao prvu ponudu koja je naletela) - nemam nikakav PhD, nemam njihovo državljanstvo nego permanent residence (čak i dalje pravim greške u jeziku, jer ga nikad nisam u školi učio - kod pisanih dokumenata spell checker pegla :lol: ), nemam nikakva poznanstva (održavam kontakte sa bivšim kolegama preko Xinga recimo, ali nikada preko njih nisam dobio ni ponudu ni posao). Jedino što se radi o IT branši ovde u DE i što sam vremenom od običnog kodera preko developera, seniora i arhitekte došao sad do regionalnog project managera. Simptomatično je da sam baš kod menjanja firmi uvek radio stepenicu više, dok je u samim firmama skoro uvek hijerarhija tako gusto pakovana, da moraš baš da budeš Peter North da bi primetno napredovao (a ne samo dobio sto uz prozor). One gore uvek uzimaju izvana, tako da na upražnjeno mesto ne može da se popne tvoj šef, a da se sa njim ujedno i ti pomeriš na gore.

Edited by Razzmatazz
Link to comment
One gore uvek uzimaju izvana, tako da na upražnjeno mesto ne može da se popne tvoj šef, a da se sa njim ujedno i ti pomeriš na gore.
same here.sad su uzeli tipa sa strane za abteilungsleitera (team Service&Applications). na to mesto je moj sef pucao, ali ga sjebao nedostatak skole. stavili ljudi uslov da za to mesto covek mora imati fakultet. sto je sasvim na mestu, ali moj sef smatra da su taj uslov stavili namerno da ne bi on upao na to mesto. i sad se kao svi nesto cude kako je na to mesto dosao covek sa strane, a ne neko iz firme. sa druge strane se ja cudim kako to da u kompletnom IT-u u firmi ima nas 5-6 (od 30-ak ljudi) koji imaju fakultet. dobro to sve i funkcionise. :D
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...