Jump to content
IGNORED

Srpskohrvatski vs. četiri nacionalna jezika


Al-Khwarizmi

Recommended Posts

Inace, prvo sam bio kriticki nastrojen prema ovoj Deklaraciji, ali sada smatram da treba njome nervirati Hrvate dok ne ispizde i uvedu kajkavski ili cakavski kao sluzbeni jezik :fantom:

Link to comment

Kad govorim s drugom iz Hrvatske npr., on kaze "na hrvatskom" a ja uvek u istom kontekstu kazem "na srpskom" jer nam je tako prirodno, i ako obojica znamo da zapravo kazemo "na zajednickom jeziku".

 

isto. ma mislim, uopste ne ulazimo u to realno

Link to comment

Inace, prvo sam bio kriticki nastrojen prema ovoj Deklaraciji, ali sada smatram da treba njome nervirati Hrvate dok ne ispizde i uvedu kajkavski ili cakavski kao sluzbeni jezik :fantom:

Maksimalni trol. Pizde su mogle da u XIX veku za standardni uzimaju dijalekt kojim u Hrvatskoj govore jedino Dubrovčani i Srbi, jer je bilo politički oportuno da se tako pravi habzburška Jugoslavija, a kad je pukla kombinacija, napravljena malko drugačija Jugoslavija, prošlo sto godina i tom istom jeziku dato ime kakvo i treba da mu bude, došao radio, televizija, e onda se pravimo blesavi i potežemo međunožno guralo sa gumenim napuhalicama.

 

Ne ide to baš tako, drugovi, zajebo vas internet. Srpskohrvatski ili gtfo.

Link to comment

Ovo je "find"  :fantom:

 

 

Inace, najvece ludilo je krashovanski - mesavina kajkavstine, bosanske ikavstine i prizrensko-timockog. To treba cuti...

Link to comment

Знало се то и прије него је почео рат нашта ће изаћи натезање око језика.

Надреалисти су то детектовали још ономад

Link to comment

Једини прави језик је славеносербски... :fantom:

 

Захарије Орфелин и Милован Видаковић  су били боља будућност од Вука Караџића и Ђуре Даничића

 

 

Весьма бы мені пріскорбно было, ако бі я кадгод чуо, что ты, мой сыне, упао у пянство, роскошь, безчініе, і непотребное жітіе.

Edited by slow
Link to comment

Једини прави језик је славеносербски... :fantom:

 

Захарије Орфелин и Милован Видаковић  су били боља будућност од Вука Караџића и Ђуре Даничића

 

 

Весьма бы мені пріскорбно было, ако бі я кадгод чуо, что ты, мой сыне, упао у пянство, роскошь, безчініе, і непотребное жітіе.

 

jesu kurac.

jesi li se to napajao ovim promislima na izvorima basarinih govnoklepija o Vuku?

Link to comment

Lingvista Vlada Đukanović o deklaraciji i jeziku, pogledati od 7:50 ( u suštini, pogledati sve što je govorio u emisiji, jako zanimljivo i argumentovano), o slavenoserbskom, Vidakoviću govori od 14:50

 

Edited by slow
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...