Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

prva mašina je oko 3x brža za igrice, jer je grafa toliko brža ^_^

- čudi me da toliko košta, da nije nešto polovno od komponeneti?

- procesor je praktično core i3 i svi ga preporučuju za budget konfe, tako da ni tu abi trebalo da bude problema....

 

Gotova konfiguracija, neka prodavnica, na ponudi mi udarili pecat Win Wina Cacak. Kaze imaju jos 7 komada, prodaje se brzo.

Link to comment

Ok, mogli bi da povecamo, ali ne znam koliko je kad sklapaju konfiguracije...(ajd videcu). Nego, koji bi procesor bio dobar da se ubaci a da bude OK sa ovim ostalim komponentama?

 

Nema jedan konkretan u koji bi uperili prstom i rekli "to je taj". Može da ide cenom masno na gore, ali onda ostatak mašine ne bi imao smisla.

 

Ako je to tako fiksno i tako povoljno, uzimajte pa neka proba dečko konkretne igre, trebalo bi da tera uz malo čačkanja.

Link to comment

- ma za te pare je odlično, praktično dečko dobija ps4 performanse za 300 € ^_^

- jedino što je grafa malo starije generacije tj 2012 i malo više troši struje...

- ova gaming konfa, koju sada vidim da preporučuju na svetu kompjutera kao neki min za udobno igranje, je 20-30% brža ali zato 15k skuplja

 

attachment.jpg

Link to comment

Ajd, ako moze, jos jedno pitanje. Buduci korisnik kaze da se doda SSD 120 GB i posto cita prepisku :D tera me da vas pitam. Ja i nemam pojma sta je to (objasnjavao mi, ali...). To bi bilo dodatnih 6000 din, a ugradjuju besplatno. Sta kazete? Da li to treba da se doda ili da kupujemo ovako kako je?

Edited by Nesh
Link to comment

- ova gaming konfa, koju sada vidim da preporučuju na svetu kompjutera kao neki min za udobno igranje, je 20-30% brža ali zato 15k skuplja

 

attachicon.gifattachment.jpg

 

svet kompjutora preporucuje (lose) napajanje od 600w za konfiguraciju koja trosi oko 200w  :0.6:

 

btw. sto su skupe graficke karte u srbiji  :o

Edited by Zverilla
Link to comment

forumaši sa sveta kompjutera, da budem precizan, a konfa troši 150W u vrh glave tako da bi opušteno radila i na kinezu od 12€ ali ajde ovaj lc ipak ima neke zaštite i samim tim mnogo manje šanse da sa sobom u večna lovišta odnese i ploču ili hard kada/ako crkne ^_^

Link to comment

svet kompjutora preporucuje (lose) napajanje od 600w za konfiguraciju koja trosi oko 200w  :0.6:

 

btw. sto su skupe graficke karte u srbiji  :o

 

Taj LC i jeste neki minimum iole pristojnog napajanja, jeftinije od toga su ti samo kung-fu varijante. Imam par komada LC-a i nemam do sada zamerki. :)

Edited by Time Crisis
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...