Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Ako vec uzimas 1.3 onda onaj od 70ks,jer nema plivajuci i dpf.90ks ima sve kao i 1.9 130ks pa su i eventualne popravke skuplje.

 

Ecotec jeste isti motor u osnovi.

 

Ako nisi neki trkac onda ti ovaj od 70-ak ks zavrsava posao,nemas plivajuci i dpf imas turbo rupu do 2300rmp preko toga ide onako.Potrosnja neki prosek je tu oko 6 po gradu.

 

90ks vec ima dpf i plivajuci pa je lutrija na sta naletis.

 

Uz dobro odrzavanje do nekih 200k taj motor uglavnom ima samo redovna odrzavanja,vec preko toga krece lanac,zamajac.Imaju problematicnu letvu i neke sitne plastike koje znaju da nervirjau.

 

Cuvaj se prepakovanih VAN-ova.

Link to comment

Nova Tojota Auris (1.3) ili novi Seat Ibica (1.0)?

 

Vrlo slična kinta, a uz Ibicu se dobija daleko više opreme. Da li je neko imao iskustva sa tim 1.0 motorom, kakav je u praksi, pogotovo ako treba malo da se zapne?

Link to comment

Nova Tojota Auris (1.3) ili novi Seat Ibica (1.0)?

 

Vrlo slična kinta, a uz Ibicu se dobija daleko više opreme. Da li je neko imao iskustva sa tim 1.0 motorom, kakav je u praksi, pogotovo ako treba malo da se zapne?

odličan je taj Seat

Link to comment

Nova Tojota Auris (1.3) ili novi Seat Ibica (1.0)?

 

Vrlo slična kinta, a uz Ibicu se dobija daleko više opreme. Da li je neko imao iskustva sa tim 1.0 motorom, kakav je u praksi, pogotovo ako treba malo da se zapne?

u ovom izboru samo toyota. seat će ti izaći na nos sa obaveznim servisom, ako auto bude pod kaskom. a to koliko toyota drži cenu ovde priča je za sebe. ako već fau ve nije opcija, ne vidim zašto bi bio seat, a ne škodilak

jebo španca

Link to comment

Burazer kupuje pa gleda šta će najviše da dobije za te pare i Seat je tu u prednosti, a i jeftinije je malo od Tojote. Iako je Japanac meni uvek logičnija opcija, ubeđen sam da sam čuo da Auris baš nije nešto specijalno blistav, možda i grešim. A koji bi to VW te klase bio opcija?

 

@Milosh: Pitaću ga da li je gledao Korolu.

Link to comment

pa fau ve kao patron seata i škodilaka

poznanik je imao nekog seata iz porše ada, znam samo da je proklinjao dan kada je morao da ode kod njih na mali servis. neka proveri koliko košta mali servis za ta vozila

 

mislim da je rapid u toj klasi, ako ne i klasa iznad. to mi je bolja kupovina od safeta

Link to comment

Nova Tojota Auris (1.3) ili novi Seat Ibica (1.0)?

 

Vrlo slična kinta, a uz Ibicu se dobija daleko više opreme. Da li je neko imao iskustva sa tim 1.0 motorom, kakav je u praksi, pogotovo ako treba malo da se zapne?

Koji nivoi opreme su u pitanju? Klot ili nešto više?

Link to comment

Koji nivoi opreme su u pitanju? Klot ili nešto više?

 

 

Za Tojotu nisam siguran, mislim da nije klot, ali ni da nije nešto spec. A kod Seata, 4x zimske gume, alu felne, prednja-zadnja kamera za parkiranje, skoro pa full.

Link to comment

Za Tojotu nisam siguran, mislim da nije klot, ali ni da nije nešto spec. A kod Seata, 4x zimske gume, alu felne, prednja-zadnja kamera za parkiranje, skoro pa full.

Toja na drugom nivou oreme isto ima kameru i alu felne, a to je oko 15K, sa 1.6 motorom...

 

Ne sa 1.3 je nešto skuplje ...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...