Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Pitam zbog teretane u kojoj radim, ima zenske ima sve ali fali jedna multi spravica a lik sto drzi je pun kao brod pa je voljan da ulozi jos nesto kesha ako ce to popraviti utisak. Sto se tice sprava, ove Matrix su toliko nadrkane da sam poceo redovno da ih koristim, iako sam do skoro bio protivnik toga. Uglovi do jaja, sistem prenosa ovim nekim ojacanim gumama do jaja, sve do jaja i jako dobro gadja ciljane misice.

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Link to comment

Deluje impresivno, mada koliko sam citao prave liftere nista ne moze da zameni slobodan teg. Sto ne pogledas na netu, ima tipova koji uvoze opremu iz inostranstva?

 

Slucajno poslato sa Tapatoka

Link to comment

Naravno da su slobodni tegovi mama ali 50+ % vezbaca su rekreativci amateri i vole da rade lagano a ovakve multi sprave su idealne za takve.

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Link to comment

Pitam zbog teretane u kojoj radim, ima zenske ima sve ali fali jedna multi spravica a lik sto drzi je pun kao brod pa je voljan da ulozi jos nesto kesha ako ce to popraviti utisak. Sto se tice sprava, ove Matrix su toliko nadrkane da sam poceo redovno da ih koristim, iako sam do skoro bio protivnik toga. Uglovi do jaja, sistem prenosa ovim nekim ojacanim gumama do jaja, sve do jaja i jako dobro gadja ciljane misice.

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

 

 

 

Odlične su.

Link to comment

Naravno da su slobodni tegovi mama ali 50+ % vezbaca su rekreativci amateri i vole da rade lagano a ovakve multi sprave su idealne za takve.

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

 

 

+1

 

drugovi bilderi bi te principijelno doveli do bankrota :D

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ajde ovdje, a moze i na bolesni ili na trcanje. Dakle, nakon artroskopije dijagnoza oštećenje hrskavice drugog i trećeg stupnja. Savjet slijedeći: vrijeme za mirovinu/penziju. Teško se mirim, nakon rehabilitacije, a i saniranja drugog koljena koje je takodjer otislo u kurac gajim nadu da cu uspijeti vratiti se u relativno zadovoljavajici stupanj forme. Ambicije su, kao sto rekoh skromne: cucnjevi s 100% svoje tezine ili kontrolirani jednonozni te trcanje i preskakanje konopa. Sve mi je "struka " stornirala. Savjet, iskustvo, dobrotvorna dusa je dobrodosla. Hvala

Link to comment

Evo ti moja dva centa: Nemoj slusati savete na internetu kad se radi o zdravlju (sto je ironicno, jer je i ovo nekakav savet :D )

 

E sad... Lekari koji se bave opstom populacijom jednostavno nisu adresa za ovakva pitanja. Oni uvek idu na stranu apsolutne sigurnosti i samo kazu "Ne sme". To im nije specijalnost i logicno je da je za njih najlaksi nacin da zabrane nesto sto ne smatraju da je preterano bitno a moze biti rizicno. Ono sto tebi treba je misljenje ozbiljnog sportskog lekara. Ja sam imao dobra iskustva sa onima kod FMP-a (Vita Maxima), ali verujem da ima vise tih specijalizovanih centara.

Sto se tice samih cucnjeva, pogledaj zivotne price nekih veoma jakih ljudi i naici ces na beskonacan niz teskih povreda. Lomljenje kicme, diskus hernija, kompletno iscasenje kolena, pucanje tetiva, neki od njih su veterani koji su zadobijali uzasne povrede koje otkidaju kompletne misice, saobracajne nesrece sa gomilom preloma... Uz savet iskusnog lekara kako trenirati oko povrede, bukvalno sve je moguce. Jer ako ti dodjes do dizanja svoje tezine, onda si dovoljno zdrav da guras i dalje, nema potrebe za nekakvim psiholoskim ogranicenjima. Ono sto ce ti biti najveca borba je prvo da samo cucnes bez icega i da izgradis polako nacin treninga oko svog problema, a dokle ce te to odvesti niko ne moze da kaze.

Puno srece!

Link to comment

Pa otprilike to su i moja razmišljanja. Samo što se to desilo sve vrlo naglo (relativno, jer je drugo koljeno otišlo nakon 2 godine ), ali bez nekog predznaka. Najednom popustilo i oteknulo koljeno i to je to, nema ni magnetske snimke ni RTG-a koji će dati dijagnostiku dok ne naprave artroskopiju. Tu vide stupanj ozlijede i gustoću, odnosno kvalitet hrskavice, što se u mojem slučaju pokazalo katastrofalno loše. Ostrugali ono što se mrvilo i uzrokovalo oticanje i to je to. E sad, sa sigurnošću nitko ne može tvrditi da li će se i u kojoj mjeri opet počet raspadati to tkivo koje je debelo već načeto. Stoga preporuka i ovih sportskih ortopeda je da se radije bavim cvjećarstvom :), jer ne mogu predvidjeti slijedeću devijaciju tek klinička slika će to reći, a u mom slučaju to je otok koljena i nakon dva mjeseca potpuna atrofija mišića. Jebiga, teško pada nakon 15 tak godina bavljenja doduše rekreativno, ali redovno, raznim sportovima, a ne znam programirati :dry:. U svakom slučaju hvala na savjetu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...