Jump to content
IGNORED

Ravna Gora - TV serija


Filipenko

Recommended Posts

Razotkriven još jedan istorijski falisfikat tzv. Radoša Bajića: Draža bio veći švaler od Tita!

 

 
SUTRA SAMO U “BLICU”
NOVI SERIJAL Najstroža tajna četničkog vođe: Sve ljubavnice Draže Mihailovića
| 05. 05. 2014. - 13:20h | Komentara: 100

Prvi put u javnosti otvaramo stranice privatnog života komandata četničkog pokreta kako pre rata, tako i u vreme sukoba sa Nemcima i partizanima tokom Drugog svetskog rata. Ovakvog Dražu Mihailovića sigurno do sada niste znali.

465871_drzaza-ravnogorkama-2_ff.jpg?ver=

  • Fotografije evropskih lepotica sa posvetama koje je dobijao Draža Mihaliović
  • Dražina ljubavna pisma
  • Žene mu tepale “bubice”, “mili moj Mali”, “Dragane”...
  • Dražin saborac govori za “Blic” o ratnim ljubavnim aferama vođe četnika
  • Afera sa ženom najboljeg prijatelja Aleksandrom Mišićem, istina ili podmetačina Ljotićevaca
  • Ko je bila Dražina supruga Jelica koja je umrla 1970. godine

465870_dama-3-sonja-iz-ljubljane_ff.jpg?

 

 

  Od utorka, 6. maja samo u štampanom izdanju “Blica”: Sve ljubavnice Draže Mihailovića!

 

Edited by Turnbull
Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    275

  • Singer

    160

  • Filipenko

    123

  • Otto Katz

    123

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pero Simić - Latinkina škola :lolol:

 

Од 1971. до 1973. био председник Савеза омладине СР Србије. Тих година у јавним наступима је говорио да „незадовољство омладине не треба гушити“, да се „будућност не наслеђује, већ гради“, да „за нас нема табу тема“, да је „наш задатак да критички мислимо“, да се „батином ништа не може постићи“, да „Југославија има нереалну слику о себи“, да је „национализам реална снага у друштву“. И да у Југославији „слободе не може бити без демократије“, да „затварање води у примитивизам“, да „земља не може напредовати ако је власт у рукама једног човека“.

Октобра 1972, на вишедневном Титовом разговору са руководством СР Србије, није подржао политику југословенског председника, већ политику вође српских либерала Марка Никезића.

Месец дана после овог састанка, двојици локалних омладинских функционера рекао је да „нико није безгрешан, па ни друг Тито“. Симићеви саговорници су то пријавили секретару свог Општинског комитета СК, секретар комитета новом руководству СК Србије. Фебруара 1972. Секретаријат ЦК СК Србије формирао је поводом ове изјаве партијску комисију која је месец дана касније приморала Симића да поднесе оставку на све политичке функције.

У пролеће 1976. под оптужбом да „подрива наш систем и јединство државног и политичког руководства СР Србије и Југославије“ без писаног решења привођен је на вишедневни информативни разговор у централу Службе државне безбедности у Кнеза Милоша 30, у Београду.

Link to comment
  • 4 weeks later...

 

Остали коментари ПОЛЕМИКЕ Ненад Ристић Навалентни Радош Бајић

Просто је непријатно како господин Радош Бајић преко својих колумни у „Политици” врши притисак на садашње руководство Телевизије не би ли некако ишчупао паре за наставак „Равне Горе”. Та његова идеја о овом последњем напису (23. мај) није баш видљива, али зато у себи носи извесну дозу малициозности.

Компарирајући два директора, једног који му је дао паре и другог који је „завезао кесу”, на штету овог другог, није праведно ни коректно.

Ево, зашто.

Онај први управљао је Телевизијом пуних 10 година и имао је много шири маневарски простор, овај други није саставио ни 10 месеци на челу Телевизије, а уз то ступио је на дужност у изузетно тешкој финансијској ситуацији за РТС.

Уважени господин Бајић је морао да види да се у међувремену променио начин финансирања Телевизије и да нова управа мора да припреми нови начин верификације сценарија за велике пројекте.

Нисам баш неки мајстор за оцењивање сценарија, али сам пуних 35 година гледао изблиза како то раде велики мајстори: Малиша Маринковић, Мухарем Первић, Љуба Радичевић, Милан Вукос, Баја Ћорковић. Они су ме, као директора Телевизије, учили: ако имаш сценарио за три епизоде може редитељ да некако извуче пет епизода, али никако не може десет.

По мом скромном суду, то се управо догодило редитељу Радошу Бајићу, јер му је сценариста Радош Бајић понудио сценарио за три епизоде, он их је развукао на десет и уместо драматике добио празан ход. Велики новинар, директор РТС-а Тијанић је погрешио што то није одложио док се не доради сценарио.

Зато не треба да се љути на Николу Миркова што је завезао и онако полупразну кесу и премишља ли се, премишља.

А што се тиче примедби, да је „Тијанићево време” прошло кад се нико из РТС-а на саопштење Напредне странке није огласио, ту се са Бајићем слажем, али за мене је још упадљивији доказ био да је „Тијанићево време” прошло кад се одмах након његовог трагичног одласка на РТС вратио Новак Ђоковић.

Некадашњи директор Телевизије

Ненад Ристић
објављено: 27.05.2014.

 

 
 
Шта да се ради ПОЛЕМИКЕ Радош Бајић Овом Ненаду се нисам надао

(Навалентни Радош Бајић, Политика, 27. мај)

Rados-Bajic-nova-slika-za-poglede.jpg

Ако је судити по наслову најгледаније српске серије чији сам аутор – може се рећи да волим српске пословице. Читаоци ће знати на коју пословицу мислим. Када прозван у тексту под насловом „Навалентни Радош Бајић“ који је уз наднаслов  „полемике” објављен на страницама „Политике” у уторак 27. маја – напросто морам да одговорим, пада ми на памет једна друга српска народна пословица коју је такође забележио велики Вук Караџић.

Она гласи: Не зна шта бесједи – а не уме да ћути...

Мој одговор на поменути текст – био би много бољи када бих знао: који Ненад Ристић га потписује? У ком својству се тај човек јавља, кога представља, кога заступа, чији је адвокат, кога од мене брани – и шта заправо хоће? Да ли је то онај Ненад Ристић, новинар и уредник РТС-а који је у ТВ Дневник РТС-а први увео београдске џивџане, и то у првим минутима – по чему ће остати запамћен? Што је

уистину био наговештај могуће медијске слободе и демократског напретка. Дакле, он мене пакошћу – а ја њега истином.

Да ли је то онај Ненад Ристић који је као директор Телевизије Београд, 1985 године, након ургенције из Централног и Градског комитета СКЈ скинуо са програма авансно плаћене ТВ спотове за видео и документарни филм „Божић у Шумадији“ чији сам аутор? А онда ми је, после два сата чекања испред његовог кабинета, рекао на ходнику: „Што ми, бре, правите проблеме? Какве ми то бадњаке носите по екрану?”

Да ли је то онај Ненад Ристић који је после промена 2000. године у Таковској 10 љубазно дочекао првоборце петог октобра, заклео им се на верност и био в. д. генералног директора РТС-а непуних шест месеци? И на крају – да ли је то онај Ненад које је 26. септембра 2005. године на ружичастој Пинк телевизији у 19.30 минута изговорио: „Добро вече, ви гледате Национални дневник Телевизије Пинк”?

Који је након што је најурен са РТС-а засукао рукаве и поставио темеље

информативног програма Пинк телевизије. Хајде да нагађам – вероватно је то тај Ненад Ристић. Макар по лојалности, оданости, континуитету, образу и верности коју је показао према Радио-телевизији Србије – сигуран сам да је тај. Тај Ненад је данас бранитељ РТС-а? Од кога? Од Радоша Бајића?

Ако се већ, како сам каже, слаже са најважнијом тезом у мом тексту „О фајтеру без предаха” – шта би то желео да полемише са мном? Или се неустрашиви Ненад због нечега толико плашио живог Тијанића? Или тек сада када је Тијанић покојни има храбрости да кали своје фрустрације на онима који се не плаше да кажу да поштују и цене рад овог заиста легендарног директора РТС-а? Не могу баш сви који су на неколико месеци сместили свој тур на врелу фотељу првог човека РТС-а да постану легенде. Да ли је у томе проблем? Да ли та регресија смета Ненаду? Да ли пањка и напада мене, и мој пројекат, који у тексту нисам ни споменуо – а мисли на нешто сасвим друго? Он зна? Хоће ли бити наставка „Равне горе” или неће? Ако хоће – зашто хоће, ако неће – зашто неће? Да ли ће се наставити моја сарадња са РТС-ом, после оствареног шера, то јест удела од 72 одсто у укупној гледаности и рејтинга од преко 35 поена, и уз милионе гледалаца који гледају пројекте чији сам аутор?

Једино што је потпуно и нескривено јасно јесте то – да Ненад Ристић не воли серију „Равна гора”. А вероватно и њеног аутора. То је његово легитимно право. И његова ствар. Све док се претпоставке, наглабања, произвољности и злураде инсинуације далеко од сваке стварности – не покушају пласирати као чињенице.

Мала је утеха то што је „Равна гора” на основу легитимног извештаја РТС-а и надлежних институција најгледанија српска серија у 2014. години. Без обзира на то што је тако „развучена и са празним ходом“, како то тврди приучени Ненад. Разуме се човек, учили су га Малиша, Љуба, Дејан, Вукос, Мухарем...

И на крају, што се „премишљања” в. д. директора Николе Миркова и РТС-а тиче?  Да ли ћу ја овако навалентан да „ишчупам паре” за наставак своје серије – или ће  ми поред тога што нећу снимати бити ускраћено и да слободно мислим, да се повремено јављам у „Политици”? Да имам свој став и суд, о свему што ме окружује, па и о РТС-у. Док траје „премишљање“, саветујем некадашњем директору Ненаду да се подлакти са Субнором – и правац РТС. Још није касно да се распита? Да се каже нека реч? Да се та ствар спречи по савку цену! Да се то коначно пресече. Да се мени ускрате разлози да и даље непријатно притискам. Да се помирим са истином – да Србија неће више да ме гледа. Да се прекрстим и кажем: „Сачувај ме Боже злог језика и ненавидних очију”.

Радош Бајић

 

 
Link to comment

A pise li o cemu ce se raditi drugi segment dramske trilogije 1941-1945 ?

 

Užička republika, tako je bar bilo planirano.

Edited by fikret selimbašić
Link to comment

Ali iz Dražine perspektive.

 

Osim toga, ako je suditi po prvom delu trilogije, ta serija će se zapravo završiti tamo negde 7. jula u Beloj Crkvi, kad brat brata bude napao samo zato što je inspirisan monstruoznim pokličima 1 Živorada Jovanovića Žikice. Još jednog Valjevca koga je Matija Bećković zasluženo izostavio u svom govoru o stradalnicima valjevskog kraja u velikom ratu, rame uz rame sa Filipenkom Kljajićem, Stevanom Filipenkovićem i drugima.

Link to comment

Inače, cirkus tek kreće. Po izjavi Radoševog sina, zapravo se neće uopšte snimati nastavak Ravne Gore, već film...citiram:

 

“- Za kraj ove godine, u nastavku saradnje sa RTS-om pripremamo film Za kralja i otadžbinu“, koji će imati bioskopsku premijeru i distribuciju, a potom i TV premijeru. Reč je o filmu koji se snažno naslanja na teme otvorene u seriji “Ravna gora”, ali koji otvara potpuno nova pitanja naše političke emigracije i rehabilitacije patriota i rodoljuba bez obzira na ideološku različitost." :lol:
 

Link to comment
  • 5 months later...

pa ovo je deset puta dosadnije u reprizi.  ^_^

prvo gledanje je barem imalo tu neizvesnost, da ce jednog trenutka mozda poceti dinamicniji deo, sada je samo glupo i besmisleno.

nece se rados leba najesti od nastavaka.

Edited by Takeshi
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...