Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Катамаран,

нашао сам сервис у крају, Ciclodrom.

Пре пуно година су били у истој згради, сад су се вратили који локал даље.

Link to comment

Da li se isplati ibajkovanje bicikle? Mislim da imam ram pogodan za to

 

Koliko bi otprilike kostalo to zadovoljstvo? Da bude pristojno al nista ekstravagantno.

 

Gledam sad cikloberzu i cini mi se da se drasticno smanjila ponuda ibajkova u odnosu na pre par meseci i rekao bih da su cene drasticno skocile. Pretpostavljam da se tako nesto uzima van sezone :)

Edited by katamaran
Link to comment

Prekljuce aktivirao bajs posle puno vremena (citaj: godina),bio sam zaboravio koliko je ovo dobar bajs,iako mi je ram preveliki. Mislio sam da ga menjam za neki koji mi vise odgovara (57 cm),ali po svemu sudeci,to se nece desiti. Sinoc napravio turu od Ade do 25.Maja i nazad, svratio u servis kod Stenke, 700 dinara stelovanje kocnica i menjaca, zatezanje zica na prednjem tocku i pumpanje guma...

DSC_1649.JPG

Link to comment
  • 1 month later...

Поздрав за искуснију екипу!

images.jpg

(најискуснији ће знати да није баш овако изгледао...)

 

Да ли је неко пробао ове нове диск кочнице и какви су вам утисци?

Мени би била жеља да са једном кочницом могу да брзо укочим (што није лако обзиром на килажу).

Да ли је по том питању јача од старијих?

Edited by vathra
Link to comment

Poslenjih godinu dana vozim sa hidraulicnim diskovima i koce neuporedivo jace nego guma. Ne znam samo sto bi kocio samo sa jednom.

Zato sto Sheldon Brown i gomila drugih profesionalaca kazu da se za najbrze zaustavljanje koristi SAMO prednja kocnica.

Link to comment

Poslenjih godinu dana vozim sa hidraulicnim diskovima i koce neuporedivo jace nego guma. Ne znam samo sto bi kocio samo sa jednom.

 

Не бавим се тркањем, и обично кочим са обе кочнице.

Потреба да једна кочница може да заустави брзо је ако нешто носим другом руком, или за случај ако се друга кочница поквари.

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Nema vise "moje" popravke iz Skenderbegove...

 

Svojevremeno su posle moje prijave Beokomu izjednacili tamniji i svetliji deo al vidim pre neki dan skroz nova rupa. ZAto je i propadao onaj deo sto neka vodurina curi dole i odnosi zemlju.

 

WP_20170704_14_16_08_Pro.jpg

Link to comment
  • 4 weeks later...

Da li vam se desava da vam se umrtve prsti na nogama tokom voznje? Kao da vam stane cirkulacija u tom delu?

Meni se to desilo vise puta tokom ovog leta, i sto je najcudnije, upravo u delovima kada sam ne znam koliko km verlgala bez prestanka i kada bih rekla da krv pumpa samo tako. Ali izgleda da je moguce da tamo dole ne ode dovoljno, s obzirom da je stopalo prilicno staticno..

Link to comment

pozicija ti nije dobra.

treba da promenis nesto - visinu i/ili ugao sedenja, poziciju/visinu volana. 

 

Videcemo da isprobamo neku promenu, fora je samo to sto malo kad to osetim, desilo mi se bas na jednoj jedinoj stazi. Ovu stazu smo otkrili u maju i bili smo na njoj tri puta, od toga mi se dva puta desilo maltene na istom delu (duzi deo je ravan i nema prelaska puteva tj. niceg da me zaustavi, te samo verglam)

U mestu imamo jednu profi biciklo-radnju, gde izmedju ostalog imaju coveka koji podesava bajs prema konstituciji, potrebama i da to sve bude okej za razne delove tela, i on mi je pre dve godine namestio bajs ovako kako i sada stoji. Na pocetku je sve uradio moj momak, ali je taj covek podigao sic malo vise nego sto je bilo pre (kako je rekao, zbog kolena). Meni se to ucinilo malo visokim ali nije davalo lose rezultate prvenstveno po ledja i vrat, posto mi je to bila najveca briga.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Da li vam se desava da vam se umrtve prsti na nogama tokom voznje? Kao da vam stane cirkulacija u tom delu?

 

Meni se to desilo vise puta tokom ovog leta, i sto je najcudnije, upravo u delovima kada sam ne znam koliko km verlgala bez prestanka i kada bih rekla da krv pumpa samo tako. Ali izgleda da je moguce da tamo dole ne ode dovoljno, s obzirom da je stopalo prilicno staticno..

 

Meni, ali kada vozim dugačke ture (tipa 60-100km). I to samo u levom stopalu.

Profi biciklisti koriste uža sedišta jer šire može da uspori cirkulaciju (steže se butna vena), pa možda razmotriš to kao jedan od uzroka.

Međutim, meni se javljalo isto na starom užem sedištu, kao i na "novom" širem.

Link to comment

Počeo sam da vozim bicikl, 6 vožnji u 10 dana dosad. Odvezem 20-ak km za 1:15, bez uspona. Koliko je to loše ili taman? Planiram da pojačavam dionicu kako budem sposobniji, apsolutni sam početnik, 36 god. poslednjih 9 apsolutno neaktivan.

Link to comment

Počeo sam da vozim bicikl, 6 vožnji u 10 dana dosad. Odvezem 20-ak km za 1:15, bez uspona. Koliko je to loše ili taman? Planiram da pojačavam dionicu kako budem sposobniji, apsolutni sam početnik, 36 god. poslednjih 9 apsolutno neaktivan.

Kako mislis lose? Sama cinjenica da si se pokrenuo posle 9 god je pobeda.

Dok ti neki eminentniji forumas tipa bozojovodjuromico ne odgovori koje patike najbolje okrecu pedale i kakvu suspension zahteva bavljenje ovim hobijom, do nekih vrhunskih rezultata, mogu te posavetovati iz mog ugla.

Znaci najbitnije je da namestis bajk prema svojoj meri. Da ti se ne bi desilo da kao oni medvedi u cirkusu da vozis biciklice. Onda najbolji trening je da kad god si u prilici da sednes na mazgu i krstaris. Do forme se dolazi posle odredjenog broja km. Ako zelis da smrsas onda potrazi malo po netu HIT trening na bicikli, pa pocni i to da praktikujes. Onda postepeno ubacuj brdasca i tu negde ce i poceti da ti se uvlaci pod kozu okretanje pedala. Nabavi i neku aplikaciju, pa se stalno takmici sa samim sobom. Ako imas prilike ne bi bilo lose da odes i do nekog sportskog zavoda, da uradis test opterecenja, cisto da budes miran zbog sebe. Zelim ti puno vetra u ledja i uzivaj u prirodi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...