Jump to content
IGNORED

šta štampa vaša lokalna štampa


Viloticka

Recommended Posts

Man charged with murder in SylvaniaA man has been charged with murder after he got into a fight with elderly man who was watering his lawn in southern Sydney.A 66-year-old man was watering his front lawn about 5.30pm (AEDT) on Wednesday at Sylvania when a 36-year-old man approached him.A verbal argument ensued relating to water restrictions, prompting the older man to reportedly wet the younger man with the hose.Police allege the 36-year-old responded by punching and pushing the older man to the ground and then kicking him.An off-duty police officer intervened and arrested the 36-year-old.The older man was treated by ambulance officers and rushed to St George Hospital in a critical condition but died soon after.The 36-year-old was arrested and later charged with murder.He was refused bail and is due to appear at Sutherland Local Court on Thursday morning.A Sydney Water spokesman told AAP if the time stated in the police report was correct, the deceased man was not violating Sydney's water restrictions.Level three restrictions allow residents to water their lawns and gardens with hand-held hoses before 10am and after 4pm on Wednesdays and Sundays.***************************Price o problemima u Syd (i Australiji generalno) sa benzinom mLogi se jos uvek secaju. Ovo je jos jedan goruci problem, zbog suse Australija nema vise vode da se arci po bastama. Ne perem svoja kola vec nekoliko godina i to ne zato sto me mrzi (a mrzi me) nego da mi se ne desi nesto ko ovom nesrecnom dedi.Elem, restikcije vode su na snazi. Basta/travnjak ne sme da se zaliva bilo kako ko do nedavno sto je bilo. One prskalice sto se ukljuce pa i zaboravis na njih ne dolaze vise u obzir, zalivanje je dozvoljeno samo ako drzis crevo sopstvenim rukama (hand-held hoses ). Zatim ne sme da se zaliva bilo kada u toku dana. I tako dalje...Za one sa slabijim engleskim: deda je zalivao bastu u sredu, dosao je komsija da mu majku sto zaliva bastu u sredu onda kad se ne sme. Tu je bilo nekih reci, deda zalije i ovog kurobrecajuceg, on ga malo propusti kroz sake, deda zavrsi u bolnici zbog povreda. Kurobrecajuceg uhapse i posto deda u medjuvremenu umre sad ga tuze za ubistvo. Jebla ga restrikcija vode da ga jebla.Epilog: sidnejski vodovod zvanicno objavi da je deda bio u pravu, te da je zalivao bastu u dozvoljeno vreme na dozvoljen nacin.

Link to comment
  • Replies 685
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    175

  • bus

    63

  • iDemo

    55

  • jms_uk

    40

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ovo iz vesti je zaista tuzna prica. Mnogo veselija je ono sto sam ranije citao da se dogadja u Melburnu - komsije masovno prijavljuju jedni druge za "zalivanje u vreme restrikcija". E, trik je u tome sto je zalivanje dozvoljeno ako se koristi reciklirana (tretirana) voda... tako da i takvi zavrse prijavljeni... Sta ti je revnost! Ovo bi, u stvari, moglo da evoluira u temu o zelenom terorizmu (ali, zelenom od druge sorte, ekoterorizmu).

Link to comment
što znači da će nas slabašne-a-izvorskom-vodom-blagoslovene da osvoji Južni Sused. :unsure:
U bre, ti ode ti odma u pesimizam. Ajde ja cu da kazem ovoj sto ne pere kola godinama ako ti neces:Viloticka, jel znas da je voda u Kanadi dzabe? Ne figurativno, nego stvarno. Mesecni racun za vodu N E P O S T O J I.
Link to comment
Viloticka, jel znas da je voda u Kanadi dzabe? Ne figurativno, nego stvarno. Mesecni racun za vodu N E P O S T O J I.
Aj' sto je dzabe nego sto ih (cenim) niko ne juri da im privatizuje vodovode...brw. u Sidneju komsija moze da te prijavi (ili ubije, ako je nervozan) al' se kazne (kaze SydneyWater) naplacuju samo kad te vodopatrola uvati.
Link to comment

Vodopatrola... Gde to ide...

Viloticka, jel znas da je voda u Kanadi dzabe? Ne figurativno, nego stvarno. Mesecni racun za vodu N E P O S T O J I.
A ko placa vodu koji potrosis? Ili: na koji nacin onda placas vodu?
Link to comment
Vodopatrola... Gde to ide...A ko placa vodu koji potrosis? Ili: na koji nacin onda placas vodu?
Vodopatrola - zar nisi videla kola sa znakom SydWater-a i pise nesto u tom smislu (ne secam se tacno).Porez finansira infrastrukturu i odrzavanje sistema a sama voda je za dz... Cenim.
Link to comment
Vodopatrola... Gde to ide...A ko placa vodu koji potrosis? Ili: na koji nacin onda placas vodu?
Ybt, pazi kad pojma nemam. što mora značiti da jeste jabalescu. Sheeesh. Dodaj i jabalescu zdravstveno, i sad ćemo tek fasovati invaziju od Obijevih. :lol:
Link to comment
Ybt, pazi kad pojma nemam. što mora značiti da jeste jabalescu. Sheeesh. Dodaj i jabalescu zdravstveno, i sad ćemo tek fasovati invaziju od Obijevih. :lol:
E nemo ti sad vadim linkove gde sam nashao da vashe clanice parlamenta dolaze kod nas na abortus jer im je, khm, zgodnije. A imam i linkove gde Kanadjani kukaju kolko se cheka na skener (ja ga odradio nedelju dana od momenta kada me doktor pitao "a kada ti je zgodno?").Jeste djab-djabe, al' kvalitet tu negde odgovara ceni. Ne mislim na vodu, daleko bilo.
Link to comment
Ne mislim na vodu, daleko bilo.
Ma ta voda i nafta će nam glave doći, znam. :lol: ...Ovde smo, inače, u procesu izgradnje boljeg i starijeg jabalescu sistema zdravstvenog osiguranija, a kad završimo, ima da svisnete od muke. -_-
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...