Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

zelena salata :D

 

ko ta blitva, moze i kelj, i to je super. dalmatinsko varivo ne mora biti salatnog tipa, ne znam kako pravis, moze i da se zavrsi u serpi, na maslinovom i belom luku, bez sirceta, to se zove blitva na tecu, odnosno u istri na padelu. tako moze kelj, i bas je ukusno. jedino kelj i krompir kuvaj odvojeno, i baci vodu u kojoj je kuvan kelj, onda nece biti smrda. 

mozes na taj fazon tako i blitvu olovku, takozvane fazolete, isto dobro ide uz ribu. 

http://www.coolinarika.com/recept/fazoleti-na-dalmatinski/

ee, mogu i tikvice tako, al ja mrzim kuvane tikvice, pa ne preporucujem. 

 

obozavam svezu skusu. 

 

uvek ga pravim "na teću", na hcmulju i bluku, tako me naučili i stvarno ga pravim izvrsno, ali mi je dosadilo. a vidiš, mogao bi da potražim tu olovkastu boraniju...

 

@maheem - skvo ne jede suljpa :-/

 

@ haralampije - ovog puta, obrok smišljam tako da preskočim testeninu i meso, ali dobro zvuči

 

@ aram - pirinač jeste opcija, ali moram i da ga zazelenim ili zacrvenim

 

 

trenutno razmišljam o nekoj takvoj, pirinač ili kuskus, podlozi, a sa strane komorač (imam jedan) na vrlo tanke listiće, sa dresingom od limuna i mulja i možda grilovani paradajz (imam volovsko srce)

Link to comment

kuskus

 

baci na gril tračice patlidžana, tikvica i crvene mesnate paprike, onako brzo i jako da se blago zacrni sa jedne strane, pomešaj sa krdom grubo seckanog bluka, muljem i peršunom, pa sa kuskusom.

 

edit: i sitno seckani svež paradajz u to, da osveži.

Edited by ljakse
Link to comment

baci na gril tračice patlidžana, tikvica i crvene mesnate paprike, onako brzo i jako da se blago zacrni sa jedne strane, pomešaj sa krdom grubo seckanog bluka, muljem i peršunom, pa sa kuskusom.

 

edit: i sitno seckani svež paradajz u to, da osveži.

 

mislim da ću da iskombinujem to tvoje i ovo: http://www.bbcgoodfood.com/recipes/1112635/grilled-mackerel-with-harissa-and-coriander-cousco

 

to kao podloga, pored kriška pečenog paradajza

 

komorač za nešto drugo...

Edited by banatjanin
Link to comment

mnogo dobro ispalo

 

na kraju nije bilo dovoljno kuskusa u kutiji, pa sam se prešaltao na proso - i još bolje je

 

pržnuo dva iseckana čena bluka na mulju, nalio vodom i ubacio jedan paketić ribljeg temeljca (koncentrat, kupovni, sramim se priznati) dodao proso i kuvao 20 minuta dok nije uvrilo. u tiganju pored vrlo kratko zarumeneo jednu oveću iseckanu šalotu (ljutiku) i četvrt praziluka sa kašičicom harise, tako da ostane hrskavo.

tek na kraju, sa pregršt peršuna, pomešao to sa prosom (da sam kuvao zajedno, luk bi se pretvorio u kašaste komadiće, što sam hteo da izbegnem)

 

polovine paradajza izgrilovao sa kaparima i dobrim balzamikom

 

i onda na sve to po dva fileta skuše, grilovana tako da se zahrskave spolja, a unutra ostanu saftani

 

ubismo se uz po jedan ladan Hoegaarden

Edited by banatjanin
Link to comment
  • 3 weeks later...

Ajd pomoć,

U zadnje vreme mi se često desi da mi se uveče prijede sardina, klasična sardina iz konzerve.

E sad naravno posle oću dumrem od neke muke ili tako nečeg.

Dakle sa čim bi mogao da pomešam da "olakšam" te sardine...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Hm... i ja ponekad veceram sardinu, ali nemam tih problema.

 

Ocedim ulje, prelijem maslinovim i brdom naseckanog peršuna, malo kapara, topao hleb i udri

Edited by banatjanin
Link to comment

mora sitno seckan lukac u sardinu.

 

nego, treba pomoc. juce sam pravio vegetarijanski kari, sto se tice okusa mozda i najbolji koji sam napravio u zivotu, posto sam pisao neke izvestaje za posao od kuce pa sam imao svo vreme sveta da natenane udinstam luk do raspadanja i generalno odradim taj dosadni proces koji obicno ubrzavam. znaci u jelu ima mnogo luka, onda socivo, slatki krompir i cvekla od povrca i naravno dosta indijskih zacina, ukljucujuci i beli luk u prahu (koji sam dodao da ispraznim kesicu :cry: ). 

 

elem kao sto rekoh jelo je super ali smo zena i ja nevidjeno naduli stomake, toliko da sam ja sinoc u ponoc morao da idem na pljesku u nadi da cu da se izdusim. mislim tek sam posle toga da prostite poceo da prdim, u toku dana cak nije bilo ni tog prijatelja dobre indijske hrane.

 

i sad gledam u to jelo i razmisljam sta mogu da mu uradim da smanji ovo nezeljeno delovanje u stomaku.... ima li ko ideju, da li postoji neki sastojak koji se dodaje da se ubije ovo nadimanje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...