Jump to content
IGNORED

Politička korektnost


čekmeže

Recommended Posts

pa kosulja je sranje, ne znam sta ima da se o njoj sudi.

problematicna je utoliko sto je neukusna, to niko ne spori.

a pricamo valjda o njegovoj nameri da uvredi zenski rod? ili sam nesto propustio?

Edited by ToniAdams
Link to comment

al on je musko, to je drugo :fantom:

 

Naravno da je drugo. Žene muškarce nikad ne promatraju isključivo kao objekte. Malo seksa, pa malo intelektualne nadogradnje. Naravno, poželjni su što ružniji muškarci - ćelavi, stari, i debeli - oni koje se ne promatra kao objekte.  -_-

Link to comment

pa kosulja je sranje, ne znam sta ima da se o njoj sudi.

problematicna je utoliko sto je neukusna, to niko ne spori.

a pricamo valjda o njegovoj nameri da uvredi zenski rod? ili sam nesto propustio?

 

Nije o nameri da uvredi ženski rod, nego da li je nošenje takve košulje problematično iz ugla položaja žena u nauci. Svi koji ovde govore da košulja jeste problematična su naglasili da nemaju ništa protiv lika i da veruju da je sasvim okej.

Link to comment

Nije o nameri da uvredi ženski rod, nego da li je nošenje takve košulje problematično iz ugla položaja žena u nauci. Svi koji ovde govore da košulja jeste problematična su naglasili da nemaju ništa protiv lika i da veruju da je sasvim okej.

jebote, kakva ti je to konstrukcija? sta ti tacno ovo boldovano znaci?

Link to comment

Nije o nameri da uvredi ženski rod, nego da li je nošenje takve košulje problematično iz ugla položaja žena u nauci. Svi koji ovde govore da košulja jeste problematična su naglasili da nemaju ništa protiv lika i da veruju da je sasvim okej.

 Ima li neka žena iz njegove struke koja se pobunila protiv košulje?

Link to comment

jebote, kakva ti je to konstrukcija? sta ti tacno ovo boldovano znaci?

 

O, bre. Položaj žena u nauci nije dobar i nošenje ovakve košulje u ovakvoj prilici jeste jedan od pokazatelja toga da položaj žena u nauci nije dobar.

 

 Ima li neka žena iz njegove struke koja se pobunila protiv košulje?

 

Pa čitaj topik kad već učestvuješ u njemu.

Link to comment

i nosenje te kosulje bez predumisljaja ti ukazuje da polozaj zena u nauci nije dobar?

ono, bas ta kic suljka?

rispekt :)

 

Otpašće mi čelo. Meni ne dokazuje ništa. Nit' sam žena, nit' sam u nauci.

 

Ali sam čitao ovaj topik na kome učestvuju žene u nauci koje su objašnjavale tu tezu koju sam ukratko prepričao. Ja čitam i trudiim se da shvatim i naučim nešto novo, postanem bolja osoba i približim se satoriju.

Link to comment

Iz tog posta kog si kvotovao ispala ti je možda ključna stvar oko koga se lome koplja ovde:

 

 

Što je vrlo logično. Mene sad zanima zašto ti (i bilo ko drugi) ima otpor da to prihvati? Evo, recimo, par forumašica što je razumno objasnilo šta je problem sa košuljom, ali ljudi opet neće da prihvate tu stvar. Onda ispada da ti ljudi koji ne žele da prihvate objašnjenje problema posmatraju te forumašice, ne znam, mitomankama, lažljivicama, hejterkama...

 

Kljucna rec. Neke forumasice bi se osecale neugodno kao zene, fair enough. Druge ne bi, kao zene.

 

To zapravo kazuje da je dozivljaj, u smislu, nipodastavanja zena per se prilicno subjektivan. Mislim, tvorac kosulje je zena. Dakle, tesko je tvrditi da je nosenje ovakve kosulje, van svake razumne sumnje, objektifikacija zena te kao takvo predstavlja prepreku ucescu zena u nauci. 

 

Ono sto se moze tvrditi, van svake razumne sumnje, da nosenje ovakve kosulje izvan nepisanih pravila profesionalne komunikacije (odeca je komunikacija). Ali to je potpuno drugi par cipela.

 

Koliko puta smo svi bili u situacijama da mislimo da nas ovaj ili onaj mrzi na poslu jer je uradio to i to, iako postoji sasvim razumno mnogo jednostavnije objasnjenje?

Link to comment

 Mislim, tvorac kosulje je zena. Dakle, tesko je tvrditi da je nosenje ovakve kosulje, van svake razumne sumnje, objektifikacija zena te kao takvo predstavlja prepreku ucescu zena u nauci. 

 

 

 

Pa ne samo da je žena tvorac te košulje, nego u kompletnoj modnoj industriji - od proizvodnje, diktiranja trendova, modnih časopisa, itd. - ima 90% žena i gay osoba. Dakle, žene odlučuju što će nositi žene (a ne muškarci). Žene većim dijelom odlučuju i što će nositi muškarci. 

Link to comment

....

(nemam sad vremena za raspravu)

 

nemam ni ja, a muchim se :lolol:

 

jednom sam dobila novogodishnji kalendar sa golim zenama na mejl, ne samo ja, nego svi. od upravljachke strukture zvane nauchnik mushkog pola. zene su se zgranule manje vishe, ne znam kako su se dozivljavale, nekoliko nas, ne znam koliko, odgovorilo je na mejl, sa manje vishe - vidi, ortak, da me zaobidjesh sa ovakvim sadrzajem od sad pa do zauveka. meni je to bio prostakluk pod jedan, i glupost u komunikaciji, slike su bile kao golishave, a komentari kao prigodno duhoviti. nije se ponovilo vishe nikad. nekako mislim da kao shto se neke stvari personalno uredjuju kotkuce, pa i pitanja emancipacije, tako  i u drugim okruzenjima treba da se reshavaju individualno, ako vec nisu opshte kaznjive prirode, a ovo nije, ni kalendar ni koshulja. mislim hajde da budemo realni.

 

u prilog tezi da razne zene misle razne stvari, meni ova koshulja ne smeta u tom smislu. da je obuche kolega, rekla bih mu ooo idiote! mislim, glupa je nezaboravno, a on je socijalni idiot. razumem betu i njenu poziciju, tim pre shto se meni to nikad nije desilo (ne znachi da nece, kao shto ne znachi da njoj hoce opet). nikad u zivotu nisam diskriminisana zbog pola, ni na poslu ni drugde, nisam trpela poslovno zbog radjanja (ne vishe nego shto sam sama htela, sama sam htela da mi se posao shalje kuci, ne zato shto sam u takmichenju sa osobama svih polova koje nisu radjale, nego zato shto volim to da radim), naprotiv, sistem mi je izashao u susret na mnogo mesta, po pitanju imanja male bolesne dece pogotovo, nikad nisam bila placena manje nego kompatibilni mushkarac i zaista mi nishta nije uskraceno po tom osnovu. istina, moje profesionalno mishljenje su dovodili u pitanje jedno mladji mushkarci, nemachi pojma (da budemo realni) nizi u statusu i manje obrazovani, to im je otpisano na kurchenje po pitanju Y hromozoma i - prirodnu glupost i socijalno nefunkcionisanje, a po guzici su dobili gde je trebalo. i shto beta reche onomad, da nije nenormalno, u posao mi se usrala zena (koja vishe voli da radi sa mushkarcima), shtiteci neku svoju zamishljenu putanju zvanu konkurencija. ne zato shto sam zena. jebiga gospodine, najebala, isekrala se, treba mi min 2 godine da popravim shtetu, pa nastavila dalje. ali sam to morala da reshim pojedinachno ja, kao shto svako mora. zato je meni percepcija pomerena malo na tu stranu da meni ova koshulja ne chini nishta. nigde me ne objektifikuje.

 

ja moram da plivam kroz sistem prateci njegove parametre, kao shto svi moramo, i da se odupirem gde moram, i da se ne svidjam i da se svidjam. pre dve nedelje sam odbila ponudu za saradnju koju je izneo tip koji mi je bio odvratan na prvu loptu. bukvalno odvratan, naduven kao zaba i nalickan kao beba popovic. savrsheno me nisu interesovala ni njegova znanja ni njegove kvalifikacije. u dvadeset petoj bih se ziva izjela da li sam u pravu, u chetrdeset petoj sam savrsheno sigurna ne samo da sam u pravu, nego da imam i apsolutno pravo na to, sa svim posledicama koje mogu da se dogode. chovek je bio diskriminisan na osnovu fizichkog izgleda i idiotskog nastupa. mozda je struchnjak veka, a mozda ja vishe volim da radim sa zenama  :o

 

zivot je komplikovano sranje. i ova politichka korektnost ga pojednostavljuje na glup nachin. 

Edited by gospa buba
Link to comment

pri tome, da uskocim, slanje kalendara sa golim zenama koleginicama jeste statement docim kosulja iz price, po mom skromnom misljenju, mozda i jeste mozda i nije, ali to se iz intervjua ne moze videti vec samo u direktnoj komunikaciji sa doticnim.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...