Jump to content
IGNORED

Istorija: 2 svetski rat u Jugoslaviji


nesha taxista

Recommended Posts

Bugarski oficiri ulaze u Beli Dvor u Beogradu, 1943. godina.4627.jpgDa se Rodzer ne zbuni: strazu ovde drze nemacki vojnici. Bugarski slem lici na nemacki model 35/42 ali nije isti, razlika je uocljiva.

Edited by Topola
Link to comment
Btw., naišao sam na potencijalno zanimljiv rad. (pdf)
Interesantno, sada su mi neke stvari jasnije glede istorijata ustaškog pokreta. Nisam znao da se Hitler nosio mišlju da ndh uključi u rajh. Zanimljiva je i problematika oko hrvatske pravoslavne crkve a bilo mi je smešno kada sam video da i oni koriste termin srbska država. Ako imaš još, ovoga ili nečeg drugog, samo kači, ja uvek volim da čitam. :)
Link to comment

Da se jos malo zadrzimo na Bugarima na teritoriji Srbije:1) orkestar vojske Carevine Bugarske nastupa na trgu u nepoznatom gradu u juznoj Srbiji neposredno po ulasku okupacionih bugarskih trupa, 1941. godinabugari.jpg

Edited by Topola
Link to comment

Apologija Prinz Eugen na temelju antikomunističke borbe sa sajta donaušvapskog Eichenberga/Hrastovca: http://www.hrastovac...SS-Division.htmIt is correct to assume that it is against the law of nations to force men from occupied countries to participate in the defense against their own country. However, the ethnic Germans of Yugoslavia did not fight against Royal Yugoslavia; they were active against the communist terrorist the very same the “Kings Loyalists” were fighting as well and it must be looked as helping their countrymen fight a common enemy the “Communist Tito Partisans Terrorists” not yet even recognized as the official government of the Yugoslavia.Drugim riječima pošteni Volksdeutscheri nisu činili ništa drugo od onoga što i JVO. :s_c: Bonus je da nisu kraljevi gerilci pomagali Wehrmacht, nego obratno, Švabe su uletjeli da podrže hrabre kraljeve lojaliste protiv komunističkih terorista.

Edited by king louie
Link to comment
....Drugim riječima pošteni Volksdeutscheri nisu činili ništa drugo od onoga što i JVO. :s_c: Bonus je da nisu kraljevi gerilci pomagali Wehrmacht, nego obratno, Švabe su uletjeli da podrže hrabre kraljeve lojaliste protiv komunističkih terorista.
ne volim bas da se pozivam na precesto vidjene fotografije, ali kad smo vec kod bonusa evo jedne slike na kojoj se odlicno uocava ta podrska "JVO"-u od strane Volskdeutchera na duznosti u Sedmoj Vafen SS. Lokacija je mesto Kriva Reka u centralnoj Srbiji, dogadjaj je Operacija "Kopaonik", vreme je oktobar 1942 - tu su srbijanske ustanike pod komandom majora kapitulirane vojske Kraljevine Jugoslavije D.Keserovica uleteli da podrze "Papa" Flepsovi SS-ovci. Lako cemo ih ovde raspoznati: SS-ovci pucaju iz puskomitraljeza ZB30, dok Keserovicevi kadrovi od te podrske beze uz kosinu padajuci pod kisom metaka...13V.jpg Edited by Topola
Link to comment

mesto Štimlje kod Prizrena, na Kosovu, oktobar 1943. Nemačka pešadijsko-mehanizovana divizija se prebacuje ka Jadranskom moru u očekivanju moguće Savezničke invazije, i pravi predah na ovom mestu...m1w1r_Urosevac_Stimlje_Prizren.jpgPrivatna kolekcija

Edited by Topola
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...